
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/121/20
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому проваджені адміністративну справу за позовом фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича до Управління Держпраці у Кіровоградській області про визнання протиправною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство Ковалевського Віталія Івановича звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу № КР3923/386/АВ/ТД-ФС від 23.12.2019.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, на підставі помилкових висновків про порушення законів про працю України, оскаржуваною постановою застосував штраф в розмірі 500760,00 грн. Вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню постанова № КР3923/386/АВ/ТД-ФС від 23.12.2019.
20.01.2020 ухвалою суду дану позовну заяву залишено без розгляду та встановлено строк для виправлення недоліків (а.с.22).
28.01.2020 ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду було відкрито провадження по даній справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження (а.с.1-2).
14.02.2020 ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду задоволено заяву про забезпечення позову та зупинено дію постанови № КР3923/386/АВ/ТД-ФС від 23.12.2019 (а.с.36-38).
21.02.2020 ухвалою суду відмовлено в задоволені заяви про забезпечення позову (а.с.145-146).
25.02.2020 ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті (а.с.154).
18.02.2020 (вх.№ 2949) представником відповідача до суду надано відзив на позовну заяву в якому зазначено, що позовні вимоги не визнає та заперечує проти їх задоволення. Вважає, що посадові особи Управління під час проведення перевірки додержання законодавства про працю діяли відповідно до законодавства та в межах наданих повноважень.
Представниками сторін до судового засідання надано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом (пункт 10 частини першої статті 4 КАС України).
Фіксування судового засідання відповідно до статті 229 КАС України не здійснювалося, тому керуючись приписами пункту 10 частини 1 статті 4 та частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України подальший розгляд справи судом вирішено здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що 09.10.2019 Управлінням Держпраці в Кіровоградській області зареєстровано за №Л-903 письмове звернення громадянина про порушення його трудових прав Фермерським господарством Ковалевського Віталія Івановича . Також повідомлено про використання останнім праці неоформлених офіційно працівників.
21.10.2019 Управлінням Держпраці в Кіровоградській області зареєстровано за №К-941 письмове звернення громадянина про порушення його трудових прав Фермерським господарством Ковалевського Віталія Івановича .
25.10.2019 Управлінням Держпраці в Кіровоградській області виданий наказ №1569 «Про проведення інспекційного відвідування» на підставі письмового звернення громадянина від 09.10.2019 зареєстрованого за№Л-903, письмового звернення громадянина від 21.10.2019 зареєстрованого за№К-941.
25.10.2019 Управлінням Держпраці в Кіровоградській області видано направлення на проведення інспекційного відвідування на Фермерському господарстві Ковалевського Віталія Івановича з 28 жовтня по 8 листопада 2019 року.
У зв`язку з відсутністю на території об`єкту відвідування голови фермерського господарства та документів, ведення яких передбачено законодавством про працю та неможливістю проведення інспекційного відвідування був складений акт про неможливість проведення інспекційного відвідування від 31.10.2019 №КРЗ923/3 86/НД/АВ та вимога про надання документів, які необхідні для проведення інспекційного відвідування, від 31.10.2019 №КРЗ 923/3 86/ПД.
Строк інспекційного відвідування зупинено до 12.11.2019. Термін для надання документів відповідно до вимоги встановлено до 10 год. 00 хв. 12.11.2019.
Один примірник акту та вимоги були направлені на юридичну адресу Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича поштовим відправленням з описом документів у ньому 01.11.2019 за №250220449341.
У зв`язку з зупиненням строку проведення інспекційного відвідування, Управлінням прийнято наказ від 08.11.2019 №1671 про внесення змін до наказу від 25.10.2018 №1569 в частині зміни терміну проведення інспекційного відвідування позивача, оскільки даним наказом доручено відповідним інспекторам праці провести інспекційне відвідування з питань додержання законодавства про працю на Фермерському господарстві Ковалевського Віталія Івановича тільки в термін з 28.10.2019 р. по 08.11.2019.
12.11.2019 представником господарства Смельняком Д.М. на підставі довіреності від 10.10.2019 до Управління надані наступні документи: копія довідки АА№012508 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 25.03.2008; копія статуту Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича, затвердженого засновником 03.11.2004; копія протоколу Загальних зборів засновників Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича від 12.07.1995 №1; копія наказу від 12.07.1995 №1 «Про призначення голови Фермерського господарства»; копія паспорта Ковалевського В.І. , копія картки фізичної особи-платника податків, яка видана Кіровоградською МДПІ від 27.12.2006; копія наказу від 28.12.2018 №31 «Про затвердження штатного розпису»; копія штатного розпису Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича , яка вводиться з 01 січня 2019 року; копія наказу від 28.06.2019 №13/2 «Про затвердження штатного розпису»; копія штатного розпису Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича, яка вводиться з 01 липня 2019 року; копія наказу від 31.05.2019 №23 про прийняття на роботу ОСОБА_2 ; копія заяви ОСОБА_2 від 31.05.2019; копія наказу від 22.10.2019 №43-к про прийняття на роботу ОСОБА_3 ; копія заяви ОСОБА_3 від 22.10.2019; копія наказу від 28.10.2019 №50-к про прийняття на роботу ОСОБА_4 ; копія заяви ОСОБА_4 від 29.10.2019; копія повідомлення про прийняття на роботу від 23.10.2019; копія повідомлення про прийняття на роботу від 03.05.2017; копія повідомлення про прийняття на роботу від 04.04.2017; копія розрахункової відомості за серпень 2019 року; копія розрахункової відомості за липень 2019 року; копія розрахункової відомості за вересень 2019 року; копія розрахункової відомості за жовтень 2019 року; копія відомості про виплату готівки за жовтень 2019 року на суму 24115 грн. 02 коп.; копія відомості про виплату готівки за жовтень 2019 року на суму 36102 грн. 36 коп.; копія відомості про виплату готівки за жовтень 2019 року на суму 13961 грн. 10 коп.; копія відомості про виплату готівки за жовтень 2019 року на суму 39692 грн. 86 коп.; копія відомості розподілу виплат від 15.10.2019; копія відомості розподілу виплат від 31.10.2019; копія відомості про виплату готівки за вересень 2019 року на суму 60989 грн. 00 коп.; копія відомості про виплату готівки за вересень 2019 року на суму 69258 грн. 94 коп.; пояснення Ковалевського В.І. від 11.11.2019 згідно з яких зазначено про відсутність у господарстві працівників з якими не укладені трудові договори. Станом на 11.11.2019 у трудових відносинах з Фермерським господарством Ковалевського Віталія Івановича перебуває 36 осіб.
На підставі вище викладеного 14.11.2019 було складено акт інспекційного відвідування №КР3923/386/АВ, яким зафіксовано порушення вимог статей 21 і 24 КЗпП України стосовно 4 працівників. Також зазначено, що під час інспекційного відвідування 31.10.2019 об 11 год. 00 хв., в полі, де працювала сільгосптехніка, були опитані працівники, а саме: водій трактора ОСОБА_5 , який зазначив, що працює на Фермерському господарстві Ковалевського Віталія Івановича по трудовому договору з березня 2019 року; комбайнер ОСОБА_6 , який зазначив, що працює на Фермерському господарстві Ковалевського Віталія Івановича без оформлення трудового договору з березня 2019 року та отримує заробітну плату в розмірі 12000, 00 грн. один раз на місяць; водій КАМАЗу, державний номер НОМЕР_1 , який відмовився назвати своє прізвище та охоронець, який також відмовився назвати своє прізвище, але пояснив, що охороняє поле за проханням Ковалевського В.І. (а.с.11-16).
15.11.2019 Управління Держпраці в Кіровоградській області поштовим відправленням за №2502204511228 направлено позивачу 2 примірника акту від 14.11.2019 №КР3923/386/АВ і припису від 14.11.2019 №КР3923/386/АВ/П.
22.11.2019 Акт №КР3923/386/АВ від 14.11.2019 надійшов до Управління Держпраці в Кіровоградській області підписаний головою Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича із зауваженнями та було подано заперечення до акту інспекційного відвідування від 14.11.2019.
27.11.2019 Фермерському господарстві Ковалевського Віталія Івановича було надано лист про розгляд вищевказаного заперечення.
14.11.2019 Управлінням Держпраці в Кіровоградській області винесено припис №КРЗ923/386/АВ/П, яким зобов`язано Фермерське господарство Ковалевського Віталія Івановича усунути виявлені під час проведення інспекційного відвідування порушення.
13.12.2019 відповідачем отримано лист Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича від 12.12.2019 №12/12-1 про виконання вищевказаного припису щодо дотримання вимог законодавства про працю.
20.11.2019 Управління Держпраці в Кіровоградській області листом №01-20-02/7535-19 повідомлено голову Фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича про отримання акту інспекційного відвідування від 14.11.2019 №КРЗ923/386/АВ.
Розгляд справи про застосування фінансових санкцій в порядку статті 265 КЗпП України проведено 23.12.2019, за результатами прийнято Постанову про накладення штрафу на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України в розмірі 500760,00 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає.
Статтею 259 КЗпП передбачено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.
Центральні органи виконавчої влади здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні, крім органів доходів і зборів, які мають право з метою перевірки дотримання податкового законодавства здійснювати такий контроль на всіх підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування.
Повноваження Держпраці визначено Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96.
Держпраці реалізує свої повноваження шляхом проведення перевірок посадовими особами Держпраці та її територіальних органів. Порядок проведення перевірок посадовими особами Держпраці визначено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі- Порядок №823).
Відповідно до пункту 1 Порядку №823, він визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю.
Пунктом 2 Порядку №823 передбачено, що державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці.
Відповідно до підпунктом 1 пункту 11 Порядку №823 інспектори праці за наявності службового посвідчення безперешкодно, без попереднього повідомлення мають право під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності підстав, визначених пунктом 5 цього Порядку, о будь-якій годині доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об`єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.
Відповідно до підпункту 1, 3 пункту 5 Порядку №823, інспекційні відвідування проводяться за: - звернення працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю; - рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, та джерел, зазначених у підпунктах 1, 2, 4-7 цього пункту.
Відповідно до пункту 16 Порядку №823 у разі створення об`єктом відвідування перешкод у діяльності інспектора праці (відмова у допуску до проведення відвідування (ненадання інформації, необхідної для проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування; перешкода в реалізації інших прав, передбачених пунктом 11 цього Порядку), відсутності об`єкта відвідування або уповноваженої ним особи за місцезнаходженням (адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інших документах, що стали підставою для проведення відвідування), відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, перевищення строків проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, визначених пунктом 10 цього Порядку, складається акт про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування із зазначенням відповідних підстав, який у разі можливості підписується об`єктом відвідування або іншою уповноваженою ним особою.
Відповідно до пункту 18 Порядку №823 у разі відсутності/ненадання документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, об`єкту відвідування надсилається копія акта про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування та письмова вимога із зазначенням строку поновлення та/або надання документів. На час виконання такої вимоги строк проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування зупиняється.
Відповідно до пункту 21 Порядку №823 якщо об`єкт відвідування не погоджується з викладеною в акті інформацією, акт підписується із зауваженнями, які є його невід`ємною частиною.
Зауваження можуть бути подані об`єктом відвідування не пізніше трьох робочих днів з дня, що настає за днем підписання акта. Письмова вмотивована відповідь на зауваження надається інспектором праці не пізніше ніж через три робочих дні з дати їх надходження.
Відповідно до пункту 26 Порядку №823 у разі відмови об`єкта відвідування або уповноваженою ним особою від підписання або у разі неможливості особистого вручення акта та/або припису акт та припис складаються одночасно у трьох примірниках.
Два примірники акта та припису не пізніше ніж протягом наступного робочого дня надсилаються об`єкту відвідування за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, рекомендованим листом з описом документів у ньому та з повідомленням про вручення. На примірнику акта та припису, що залишаються в інспектора праці, зазначаються реквізити поштового повідомлення, яке долучається до матеріалів інспекційного відвідування та невиїзного інспектування.
Об`єкт відвідування зобов`язаний повернути інспектору праці нарочно або поштовим відправленням з описом вкладення підписаний примірник акта та припису не пізніше ніж через три робочих дні з дати його отримання.
У разі ненадходження протягом семи робочих днів з дня, що настає за днем відправлення об`єкту відвідування, підписаного примірника акта та припису складається акт про відмову від підпису у двох примірниках, один з яких надсилається об`єкту відвідування рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509 затверджено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення (далі Порядок №509), який визначає механізм накладення на суб`єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених частиною другою статті 265 Кодексу законів про працю України та частинами другою - сьомою статті 53 Закону України «Про зайнятість населення» (далі - штрафи).
Відповідно до пункту 3 Порядку №509 (враховуючи зміни згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №823), справа про накладення штрафу розглядається у 45-денний строк з дня, що настає за днем одержання уповноваженою посадовою особою документів, зазначених в абзацах третьому - сьомому пункту 2 цього Порядку.
Про дату одержання документів, зазначених в абзацах третьому - сьомому пункту 2 цього Порядку, уповноважена посадова особа письмово повідомляє суб`єкту господарювання та роботодавцю не пізніше ніж через п`ять днів після їх отримання рекомендованим листом чи телеграмою, телефаксом, телефонограмою або шляхом вручення повідомлення їх представникам, про що на коші повідомлення, яка залишається в уповноваженої посадової особи, що надіслала таке повідомлення, робиться відповідна позначка, засвідчена підписом такого представника.
За результатами розгляду справи уповноважена посадова особа на підставі акту, зазначеного в пункті 2 цього Порядку, складає постанову про накладення штрафу.
Відповідно ч. 1 ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Частинами 1, 3 статті 24 Кодексу законів про працю України встановлено, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов`язковим: при організованому наборі працівників; при укладенні контракту.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що підставою винесення оскаржуваної постанови для Інспектора слугувало те, що під час проведення інспекційного відвідування встановлено порушення вимог передбачених ст.ст. 21, 24 КЗпП відносно чотирьох працівників: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , водія та охоронника, які відмовились представлятись.
Однак, суд приймає до уваги доводи позивача зазначені в запереченнях-зауваженнях на факти викладені в акті інспекційного відвідування № КР 3923/386/АВ від 14.11.2019, в частині того, що опитування інспекторами осіб здійснювалось на земельній ділянці, яку жодним чином не можливо ідентифікувати як земельну ділянку яка знаходиться в обробітку у ФГ Ковалевського В.І . Жодні топографічні або супутникові знімки відсутні.
Особи, які зафіксовані на відео, жодної трудової діяльності не виконували. Техніка та люди знаходились в статичному стані та не працювали. Доказів, які б спростовували вказане, відповідачем до суду не надано.
Відповідно до пояснень позивача, на відео є дійсно працівники фермерського господарства а саме: ОСОБА_2 , та ОСОБА_7 , які являються сторожами згідно Наказу №23 від 31.05.2018р. та Наказу № 28-К від 30.09.2019. тому вони виконували свої обов`язки по охороні майна. На відео також є особа, яка офіційно працевлаштована на ФГ Ковалевського В.І. , а саме ОСОБА_3 який працює трактористом-машиністом згідно Наказу № 43 від 22.10.2019.
Позивачем також зазначено, що особа, яка представилась ОСОБА_6 не працює в фермерському господарстві і ніколи не працювала. Стосовно особи, яка була опитана на вулиці - він дійсно є працівником ФГ, його прізвище ОСОБА_4 прийнятий згідно Наказу № 50-К від 28.10.2019. Він був опитаний просто на вулиці на проїзній частині.
Позивачем зазначено, що інспекторами не здійснено візит за юридичною адресою фермерського господарства. В той день Голова фермерського господарства знаходився за юридичною адресою з 8-00 ранку до 21-00 вечора. Також повідомлено, що за адресою; АДРЕСА_1 , жодного офісу чи бухгалтерії ФГ не знаходиться.
Судом встановлено, що вищезазначені обставини доводились до відома відповідачеві при оскарженні відомостей зазначених в акті інспекційного відвідування, однак, не прийняті до уваги Управлінням Держпраці у Кіровоградській області.
Враховуючи вищезазначене, суд звертає свою увагу на відсутність у відповідача доказів того, що ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , водія та охоронник, які відмовились представлятись, є працівниками фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича про, що свідчать і обставини, які зазначені в Акті №КР3923/386/АВ від 14.11.2019. Таким чином дана інформація не підтверджується відповідними доказами.
Враховуючи, що суд встановив відсутність порушення статей 21 та 24 Кодексу законів про працю України, а також відсутність підстав для застосування штрафів, передбачених статтею 265 Кодексу законів про працю України, то винесена постанова № КР3923/386/АВ/ТД-ФС від 23.12.2019 є протиправною та такою що підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вище зазначене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд присуджує на користь позивача всі здійснені, документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 7511,40 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.3).
Керуючись ст.,ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
В и р і ш и в
Позовні вимоги фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича (ЄДРПОУ: 23227389, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с.Миколаївка, вул. Шевченка, 68) до Управління Держпраці у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ - 39808965, 25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 24) про визнання протиправною скасування постанови - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову № КР3923/386/АВ/ТД-ФС від 23.12.2019 про накладення штрафу ц розмірі 500 760,00 грн.
Присудити на користь фермерського господарства Ковалевського Віталія Івановича судовий збір в розмірі 7511,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Кіровоградській області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула