
Справа № 488/130/20
Провадження № 3/488/146/20
П О С Т А Н О В А
13.03.2020 року
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Головіна Т.М., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Миколаєва, (РНОКПП: НОМЕР_1 ), громадянина України, працюючого вантажником медичного складу № 114, розлученого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 22.12.2019 року о 08 годині 50 хвилин водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом “HONDA LEAD” в Корабельному районі м. Миколаєва по вулиці Новобудівній, з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме неприродна блідість обличча, звужені зіниці очей, що не реагують на світло, згідно висновку щодо результатів медичного огляду Миколаївського обласного наркологічного диспансеру № 1346 від 22.12.2019 року ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного сп`яніння та під дією лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чим порушив вимоги п.2.9 а Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину не визнав, суду пояснив, що в цей день, а саме 22.12.2019 року він був зупинений працівниками поліції, які під час бесіди виявили у нього ознаки наркотичного сп`яніння та запропонували поїхати до медичного закладу для проходження огляду, на що він погодився. У лікарні він продув алкотестер та здав сечу на аналіз. Працівники поліції повідомили, що протокол про адміністративне правопорушення буде складений після результатів медичного огляду. Він є учасником програми замісної терапії, і тому потребує постійного прийому медичних препаратів, а саме метадону. Під час проходження профілактичного наркологічного огляду лікарем-наркологом було зазначено, що у нього відсутні наркологічні показання до управління мопедом, у в`язку з чим він сів за кермо вищевказаного транспортного засобу. Вважає, що має право керувати транспортним засобом, вживаючи при цьому метадон, оскільки так йому повідомив лікар.
Не дивлячись на невизнання провини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, його провина підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами:
даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 286275 від 30.12.2019 року, відповідно до якого 22.12.2019 року о 08 годині 50 хвилин водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом “HONDA LEAD” в Корабельному районі м. Миколаєва по вулиці Новобудівній, в стані наркотичного сп`яніння, згідно висновку щодо результатів медичного огляду Миколаївського обласного наркологічного диспансеру № 1346 від 22.12.2019 року;
інформацією, що міститься у висновку щодо результатів медичного огляду (надалі - висновок), акті медичного огляду № 1346 та результатах токсикологічного дослідження № 2737 Миколаївського обласного наркологічного диспансеру від 24.12.2019 року, проведеного 22.12.219 року о 10 годині 05 хвилин, ОСОБА_1 встановлений заключний діагноз: гостра інтоксикація внаслідок вживання метадону та 1,4 бензодіазепіну;
відеозаписом з нагрудного реєстратора патрульного, з якого вбачається, що на підставі результатів медичного огляду, яким було встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у стані наркотичного та під дією лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, було складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП, зі змістом якого був ознайомлений ОСОБА_1 , однак в присутності свідків від підпису в протоколі відмовився.
Аналізуючи представлені суду докази, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягуються особи, які керують транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само особа, яка керує транспортним засобом, яка відмовляється від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог п. 2.9 “а” Правил дорожнього руху України, водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду водіїв на стан сп`яніння визначений ст. 266 КУпАП, регулюється також “Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі”, затвердженою Наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року; “Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”, затвердженою спільним Наказом МВС та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015; постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року «Про порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» - надалі Порядок.
Відповідно порядку, встановленого ст. 266 КУпАП, огляд осіб, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного сп`яніння проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Огляд осіб на стан наркотичного сп`яніння здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Відповідно до розділу ІІІ “Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції” (надалі- Інструкція), проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов`язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп`яніння. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду. Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку. Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров`я. Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках.
Показання ОСОБА_1 щодо його непричетності до інкримінованого правопорушення, зокрема що він має право керування транспортним засобом у стані наркотичного сп`яніння, бо перебуває на програмі замісної терапії, спростовані данними, що містяться у висновку, акті медичного огляду № 1346 та результатах токсикологічного дослідження № 2737 Миколаївського обласного наркологічного диспансеру від 24.12.2019 року, проведеного 22.12.219 року о 10 годині 05 хвилин, згідно яких ОСОБА_1 встановлений заключний діагноз: інтоксикація внаслідок вживання метадону та 1,4 бензодіазепіну.
Діючим законодавством України не передбачено випадків, які б надавали особі право керування транспортним засобом у стані наркотичного сп`яніння.
З`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, доходжу висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП - у керуванні транспортним засобом особою в стані наркотичного сп`яніння та під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Під час розгляду справи судом ОСОБА_1 не навів переконливих доводів, які б свідчили про відсутність в його діях як і події, так і складу адміністративного правопорушення.
Такі показання ОСОБА_1 суд вважає засобом його захисту, надані з метою уникнути адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33, 34 КУпАП при накладені адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З врахуванням скоєного, особи ОСОБА_1 , який у вчиненому не розкаявся та протягом розгляду справи в суді намагався уникнути адміністративної відповідальності; характеру вчиненого правопорушення та ступеню його суспільної небезпеки, вважаю за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення, визначене санкцією інкримінованої статті у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки згідно довідки Управління патрульної поліції в Миколаївській області від 02.01.2020 року ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами.
Керуючись статтями 283-284, 289, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 (десять тисяч двісті) гривень. Штраф перерахувати в державний бюджет на користь держави (р/р UA438999980313010149000014001, одержувач: УК у м.Миколаєві/Корабельний р-н/21081300, ЄДРПОУ: 37992030, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО ДКСУ: 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 (чотириста двадцять гривень сорок копійок) в дохід держави (р/р UA908999980313111256000026001, одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ: 37993783). На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.М. Головіна