
Справа №: 398/4573/19
провадження №: 3/398/102/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
"11" березня 2020 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого генеральним директором ТОВ «ОЛЕКС», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Інспекційним відвідуванням, проведеним у ТОВ «ОЛЕКС» з 02.12.2019 року по 03.12.2019 року за адресою: Кіровоградська область, місто Олександрія, вулиця Садова, 1 встановлено порушення порядку повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого Постановою КМУ від 17.06.2015 №413, порушуються вимоги ст. 103 КЗпП України щодо обов`язку власника або уповноваженого ним органу попередити працівника про нові або зміну діючих умов оплати праці у бік погіршення не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни, порушуються вимоги ч. 5 ст. 80 КЗпПУ щодо ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Тобто, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Будь-якої заяви від нього не надходило, причина неявки суду не відома.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП з наступних підстав.
З акту інспекційного відвідування юридичної особи №КР4392/383/АВ від 03.12.2019 року вбачається, що на підприємстві порушуються Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого Постановою КМУ від 17.06.2015 №413. Так, згідно наказу №8 від 20.11.2019 року був прийнятий на тимчасове робоче місце за посадою «підсобний робітник» ОСОБА_2 з 21.11.2019 року. Повідомлення про прийняття працівника на роботу у ТОВ «ОЛЕКС» було надано до олександрійської ОДПІ з порушенням вимог Постанови КМУ від 17.06.2015 №413 щодо Порядку повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. На підприємстві порушуються вимоги ст. 103 КЗпП України щодо обов`язку власника або уповноваженого ним органу попередити працівника про нові або зміну діючих умов оплати праці у бік погіршення не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни. Так, з 01.03.2019 року оклад бухгалтера на підприємстві складав 7500,00 грн., а з 01.05.2019 року, згідно штатного розпису, який був затверджений наказом №10 від 30.04.2019 року, він був зменшений та став 4173,00 грн. На підприємстві порушуються вимоги ч. 5 ст. 80 КЗпПУ щодо ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Так, наприклад, згідно наказу від 11.09.2017 року №22 ОСОБА_3 працює бухгалтером на підприємстві з 12.09.2017 року щорічна відпустка якій за період роботи на підприємстві, на день проведення інспекційного відвідування 03.12.2019 року жодного разу не надавалася.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення, останній визнав факт порушення.
Таким чином, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю
Відповідно до положень ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, майновий стан та відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією вказаної статті.
Згідно зі статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, що становить 420 грн 40 коп.
Керуючись ч. 1 ст. 41, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп.
Реквізити для сплати штрафу назва платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції (по м. Олександрія); номер рахунку UA808999980313080106000011006; отримувач коштів: Олександр. УК/м. Олександрія/21081100, код за ЄДРПОУ: 37944584; банк отримувача : Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22 03 01 06; код за ЄДРПОУ: 37 99 37 83; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22 03 01 06, рах. № 908999980313111256000026001.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
СУДДЯ: ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА НЕРОДА