Постанова № 88161097, 10.03.2020, Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.03.2020
Номер справи
344/948/20
Номер документу
88161097
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 344/948/20

10 березня 2020 року смт.Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Патрульної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого,

за ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

15 січня 2020 року о 03 год. 15 хв. у м. Івано-Франківськ по вулиці Чорновола, 16, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки MITSUBISHI Lancer, д.н.з. НОМЕР_1 після зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського і до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, вживав алкоголь, чим порушив п.2.10 є ПДР України. Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився.

В суді ОСОБА_1 свою вину визнав. Вказав, що, будучи зупиненим працівниками поліції, на його думку з надуманих підстав, він відмовився виконувати вимоги поліцейських про проходженя огляду на стан сп"яніння, і, у присутності працівників поліції випив пиво. При цьому в подальшому наміру сідати за кермо не мав.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП окрім її визнання самим ОСОБА_1 , доведена також сукупністю зібраних по справі доказів.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доводиться матеріалами справи, зокрема:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №311931 від 15.01.2020 року, відповідно до якого цього числа о 03 год. 15 хв. у м. Івано-Франківськ по вулиці Чорновола, 16, ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки MITSUBISHI Lancer, д.н.з. НОМЕР_1 вживав алкоголь, а саме пиво, після зупинки на вимогу поліцейського до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.10 є) ПДР України. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп`яніння у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився (а.с.1),

Письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які засвідчили, що ОСОБА_1 в їхній присутності відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння (а.с.2-3). Достовірнсть вкзаних пояснень не викликає сумніву, оскільки вказана обставна зафіксована також на відео нагрудних камер поліцейських.

Матеріалами відеофіксації адміністративного правопорушення та поведінки водія під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, яким підтверджено факт ухилення водія від виконання правомірних вимог поліцейського про проходження огляду на стан алкогольного сп"янння і демонстративне вживання водієм у присутності поліцейських алкоголю до завершення процедури огляду.

Відповідно до вимог ч.4 ст.130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.

Суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.130 ч.4 КУпАП, оскільки він, будучи водієм транспортного засобу вживав алкоголь після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського і до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.

Даних щодо неправомірності дій поліцейських під час документування та оформлення адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 судом встановлено не було.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Зважаючи на вищевикладене, за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП, необхідно застосувати безалтернативне адміністративне стягнення передбачене санкцією у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн., який слід стягнути на р/р UA148999980313070149000009001, отримувач – ГУК в Ів-Франк. об/Ів.-Фран.о/ 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37951998, банк отримувача (ГУДКСУ) – Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку (МФО ГУДКСУ) – 899998, код класифікації доходів бюджету – 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету – "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки.

Стягнути з ОСОБА_1 420,40 грн. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Копію постанови вручити ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд апеляційної скарги.

Суддя Л. Битківський