
233 № 233/5930/16-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2020 Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області
Мартишева Т. О. , перевіривши матеріали справи адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Костянтинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
11 березня 2020 року до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з Верховного Суду надійшли матеріали справи адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Костянтинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, у якому позивач ОСОБА_1 просить:
- визнати дії Костянтинівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови провести перерахунок виплачених коштів з урахуванням індексу інфляції за період з 01 липня 2015 року по 30 квітня 2016 року незаконними;
- зобов`язати Костянтинівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок виплачених коштів з урахування індексу інфляції за період з 01 липня 2015 року по 30 квітня 2016 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати».
Ознайомившись із матеріалами заяви, приходжу до такого висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Статтею 20 КАС України, в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними і окружними адміністративними судами, визначено перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, та справ, які підсудні окружним адміністративним судам.
У відповідності до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Згідно із ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно, за правилами діючої редакції КАС України розгляд справ даної категорії з приводу рішень, дій та бездіяльності органів Пенсійного фонду України з питань призначення, обчислення, виплати, перерахунку, тощо, пенсійних виплат за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам.
Тож, на час надходження до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Костянтинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, що мало місце 11 березня 2020 року, місцевий загальний суд, як адміністративний суд, не наділений в силу вимог діючого законодавства повноваженнями на розгляд адміністративної справи такої категорії.
А відтак, вищевказана справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 підсудна Донецькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Приймаючи до уваги, що позовна заява ОСОБА_1 до Костянтинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, приходжу до висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 19, 20, 29, 241, 243, 248 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу № 233/5930/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Костянтинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, - передати за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду (вул.Добровольського, буд. 1, м. Слов`янськ, Донецька область, 84122).
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя :