
Справа № 344/8268/14-ц
Провадження № 2/344/73/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2020 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Пастернак І.А.
секретаря Кріцак Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія" до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення,-
В С Т А Н О В И В:
Директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія" звернувся до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, посилаючись на те, що ТзОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» створена у квітні 2012р. з метою експлуатації котельні, що знаходиться по АДРЕСА_1 та прилеглих до неї теплових мереж. Товариство має право проводити господарську діяльність у сфері теплопостачання, зокрема виробляти теплову енергію, транспортувати вироблену енергію магістральними тепловими мережами та постачати її різним категоріям споживачів. До створення ТзОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» вищевказану котельню експлуатувала теплопостачальна організація - ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». З початком діяльності товариства, йому було передано базу споживачів, які обслуговуються від даної котельні, зокрема надає послуги з централізованого опалення споживачу ОСОБА_1 , яка проживає по АДРЕСА_2 (особовий рахунок № НОМЕР_1 ). Попередньою теплопостачальною організацією також були передані відомості щодо житлових приміщень, власники яких здійснили відключення від мереж централізованого опалення в порядку, встановленому чинним законодавством. Однак, відомості щодо квартири відповідачки про це відсутні. В зв`язку з тим, що відповідачка не вносила плати за комунальні послуги, станом на 30.04.2014 року виникла заборгованість в сумі 4 964,04 грн. Тому, просив суд стягнути з відповідачки вказану суму заборгованості та судові витрати по справі.
26.08.2014 року відповідачка подала заперечення проти позову, відповідно до якого повідомила, в спірний період ( з жовтня 2012р. по квітень 2014р. ) послуги з централізованого опалення не були їй надані фактично. Підтвердженням даного факту є Акт виконаних робіт по демонтажу від 24.09.2012р., фото, де видно, що батареї по яких мала б централізовано постачатися тепло та гаряча вода - демонтовані і вже встановлені нові (Акт виконаних робіт №01Т-223від 24.09.2012р.). Відключення централізованого опалення здійснював представник ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», який оглянув квартиру та склав Акт про відключення, який вона підписала. Даний Акт він забрав з собою мотивуючи, що необхідно поставити печатки і сам все зробить необхідне. Про те, що даний акт про відключення має зберігатися у неї не знала(а.с.34-35).
20.11.2014 року ухвалою Івано-Франківського міського суду до участі у справі залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго"(а.с.62).
02.02.2018 року позивач подав заяву про збільшення розміру позовних вимог та просить стягнути заборгованість у розмірі 17 300,19 грн.(а.с.145-156).
27.04.2018 року третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради подала пояснення щодо позову, відповідно до якого вважає позовні вимоги необгрунтованими та безпідставними, у зв`язку з чим, заперечує проти позовної заяви, з підстав наведених у запереченні. Просила відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі(а.с.160-163).
Представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі з мотивів викладених в позовній заяві, просила позов задоволити.
Відповідачка в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав наведених у запереченні на позов, просила відмовити у повному обсязі.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав наведених у запереченні на позов, просила відмовити у повному обсязі.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" в судовому засіданні проти позову заперечив.
Дослідивши матеріали справи справи, судом встановлено, що ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» було створене в квітні 2012 року та набуло права виконавця послуг із централізованого опалення та підігріву води для населення, яке обслуговується від котельні на АДРЕСА_1 .
Як вбачається з копії технічного паспорта відповідачка є власником квартири по АДРЕСА_2 (а.с.37).
Відповідно копії ухвали Івано-Франківського міського суду від 13.02.2014 року судовий наказ справа № 344/19728/13-ц, провадження №2-н/344/100/14 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послугу з централізованого опалення в сумі 3092,43 грн. та судового збору в розмірі 114,70 грн.-скасовано(а.с.41).
За період з 01.08.2012 року по 30.04.2014 року позивач надав відповідачу послуги з централізованого опалення на суму 5 069, 44 грн., зних оплачено у квітні 2012 року - 105, 40 грн. (а.с.16)
При цьому ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» на споживача (відповідача) покладено обов`язок оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
У зв`язку з тим, що Відповідач не вносив плати за комунальні послуги, виникла заборгованість у загальній сумі 4 964, 04 грн. станом на 30.04.2014р.(а.с.16).
Проте, позивачка заперечує проти позову, оскільки у період з жовтня 2012р. по квітень 2014р. послуг не отримувала так як квартира відповідачки була відключена від централізованого опалення.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про теплопостачання», споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Процедура відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання регулюється Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року в редакції наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2007 року за № 1320/14587.
Згідно п. 2.1 Правил, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007р. №169 передбачено, що для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.
Пункт 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005р. передбачено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Відповідно до п. 25 Правил, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
П.26 Правил передбачає, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
На виконання даного пункту, Виконавчий комітет Івано-ранківської міської ради прийняв рішення №179 від 23.04.2009 року «Про створення постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов`язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання» створено склад комісії та затверджено Порядок (а.с.104-106).
28.09.2009 року ОСОБА_1 разом із мешканцями будинку АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулася до Івано-Франківської міської ради із заявою про надання дозволу на відключення квартир по стояку від мережі централізованого опалення.
Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської ради від 15.12.09 р. №622 затверджено протокол засідання постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов"язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання(а.с.100).
Згідно з Додатком до рішення виконавчого комітету №622 від 15.12.09 р. визначено список мешканців, яким надано дозвіл на відключення житлових будинків та квартир по стояках від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання при умові відключення стояків централізованого опалення у підвальному приміщенні та виконання робіт в міжопалювальний період(до 15 вересня) пп.3 п.1.40 АДРЕСА_2 ОСОБА_1 (а.с.101-103).
На виконання вказаного рішення, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» 04.10.2011 року видало технічні умови на відключення від централізованої системи та гарячого водопостачання(а.с.38).
Листом ДП Івано-Франківськтеплокомуненерго №І/337 від 30.07.2012 року надало згоду ОСОБА_4 щодо відключення її квартири від системи централізованого теплопостачання згідно рішення виконавчого комітету від 15.12.2009 року №622 та виданих технічних умов на відключення. Що підтверджується витягом з рішення №622 від 15.12.09 р та технічними умовами(а.с.38-40).
Відповідно до договору підряду на виконання робіт №01Т-32 м. Івано-Франківськ від 21.08.2012 року укладеного між ПП Екватор -ІФ та ОСОБА_1 на виконання робіт, а саме, монтаж системи автономного опалення по АДРЕСА_2 , акту №01Т-615 здачі- прийомки виконаних робіт (послуг) від 11.09.2012 року та акту виконаних робіт №01Т-223 від 24.09.2012 р. вбачається, що відключення квартири відповідача від мереж ЦО було проведено у встановленому законом порядку.
Листом №13/1563 від 20.06.2013 року ТОВ СТЕК нададо ОСОБА_1 роз"яснення щодо процедури припинення нарахування плати за надання послуги з централізованого опалення(а.с.55).
Та листом №07/927 від 01.04.2014 року ТОВ СТЕК повідомило ОСОБА_1 , що не має достатніх правових підстав щодо оформлення акту на відключення від мереж централізованого опалення квартири АДРЕСА_2 (а.с.53,54).
Відповідно до довідки №17-01/597 від 10.03.2016 року виданої "Івано-Франківськтеплокомуненерго", що на момент передачі будинку АДРЕСА_2 на абонентське обслуговування ТОВ "СТЕК", заборгованість за послуги теплопостачання по квартирі АДРЕСА_2 вищевказаного будинку відсутня. Та згідно довідки за опалення (2012) квартира АДРЕСА_2 власник ОСОБА_1 заборгованість відсутня(а.с.99).
Як було встановлено в судовому засіданні відповідачка отримала дозвіл на таке відключення у встановленому порядку та на підставі рішення органу місцевого самоврядування. Такі ж дозволи отримали споживачі ОСОБА_5 , ОСОБА_2 квартири яких проходять по стояку разом з квартирою ОСОБА_1 . При цьому такий дозвіл відповідачка отримала ще під час надання послуг теплопостачання ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Рішення яким ОСОБА_1 надано зазначений дозвіл ніким не оскаржувалося та є чинним.
Отже, судом встановлено, що відповідачем було проведено процедуру відключення споживачів від мереж централізованого опалення відповідно до вимог норм чинного законодавства.
Таким чином твердження Позивача про самовільне відключення відповідача від мережі ЦО та про відсутність відомостей про відключення квартири відповідача від мереж ЦО у встановленому порядку є безпідставними.
А тому твердження позивача про те, що з 01.08.2012 року по грудень 2017 року ТОВ «СТЕК» надавало відповідачу послуги з ЦО на суму 17 300,19 грн - є безпідставними та нічим не мотивованими.
Згідно з ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.ст. 78, 81 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Доказування не може ґрунтується на припущеннях. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що вимоги позову є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі відмови в позові - на позивача.
За таких обставин у задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі.
На підставі наведеного, відповідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №-630 від 21.07.2005р., ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004р. №1875-IV, ст.ст. 11, 15, 16, 509, 510, 526 ЦК України, ст.ст. 13, 78, 81, 141, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія" до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та ДМП ,,Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості за послугу з централізованого опалення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Довідка: повний текст рішення виготовлено 11.03.2020 року.
Суддя Пастернак І.А.