
Справа № 202/3346/19
Провадження № 2-а/202/4/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2020 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді - Кухтіна Г.О.,
за участю секретаря - Кишковар Н.А.
позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпропетровської митниці ДФС, третя особа: ОСОБА_2 , про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у травні 2019 року звернувся до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська з позовною заявою до Дніпропетровської митниці ДФС, третя особа: ОСОБА_2 , про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, в якому просить суд поновити йому строк на оскарження постанови у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 від 28.02.2019 року; визнати протиправною та скасувати постанову у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 від 28.02.2019 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн., а справу – закрити.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 28.02.2019 року Дніпропетровською митницею ДФС України в особі заступника начальника - начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії митниці Атаманенко Є.М. було винесено постанову у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19, згідно якої позивача визнано винним у вчиненні порушень митних правил за ознаками частини 3 статті 470 Митного Кодексу України і накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8 500,00 грн. (вісім тисяч п`ятсот гривень 00 копійок). Вважає дану постанову необґрунтованою, винесеною з порушенням чинного законодавства, оскільки викладені у ній обставини та підстави порушення митних правил не відповідають дійсності, а розгляд справи є неповним та необ`єктивним. Так, згідно постанови від 28.02.2019 року у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 ОСОБА_1 перевищив встановлені статтею 95 Митного кодексу України строки доставки товарів, що перебувають під митним контролем, до органів доходів і зборів призначення більше ніж на 10 діб, чим вчинив порушення митних правил, передбачене частиною 3 статті 470 Митного кодексу України». Однак, позивач зазначає, що ним було здійснено митне оформлення транспортного засобу 04.02.2019 року, що підтверджується вантажною митною декларацією, тобто в межах встановленого 180 денного строку, у сумі, що дорівнює розміру п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вказані платежі підтверджуються відображенням у ВМД та платіжними дорученнями. Таким чином, застосування штрафу за порушення митних правил є незаконним. Крім того, під час здійснення провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил було допущено порушення процесуальних норм. Так, посадовою особою при розгляді справи не було з`ясовано чи є підстави для звільнення особи від адміністративної відповідальності; ОСОБА_1 не було надано можливості ознайомитись з протоколом, дати пояснення та висловити зауваження; не роз`яснено його права; не було надано/направлено копію протоколу. Вказує, що про існування постанови в справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 від 28.02.2019 року позивач дізнався 21.05.2019 року під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, відкритого для стягнення з нього коштів за вказаною постановою Індустріальним ВДВС.
Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, просив задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Третя особа у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 28 лютого 2019 року заступником начальника – начальником управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії митниці Атаманенко Є.М. під час розгляду справи про порушення митних правил № 017/11000/19 винесено постанову, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8500 грн.
Відповідно до такої постанови, 15.11.2018 року на адресу Дніпропетровської митниці ДФС надійшов лист Львівської митниці ДФС від 15.11.2018 року № 2805/7/13-70-73/21 з приводу законності перебування на митній території України транспортного засобу Mercedes Benz А 180, р/н НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 . Під час здійснення перевірки було встановлено, що відповідно до бази даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС зазначений автомобіль ввезений 11.09.2018 року на митну територію України через пункт пропуску «Краківець-Корчова» митного поста «Краковець» в зоні діяльності Львівської митниці ДФС ОСОБА_3 .С. по каналу «зелений коридор» в митному режимі транзит. Станом на 28.01.2019 року вищевказаний транспортний засіб не вивезений.
Частиною 3 ст. 470 МК України передбачено відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, у тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на десять діб, але не більше ніж на двадцять діб, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих документів.
Так, згідно з ст. 90 МК України транзит це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Приписами статті 95 МК України встановлено строк транзитного перевезення, який для автомобільного транспорту становить 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці -5діб). До строків, зазначених у частині першій цієї статті, не включається: час дії обставин, зазначених у статті 192 цього Кодексу; час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення); час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених цим розділом (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).
Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» від 08 листопада 2018, який набрав чинності 25 листопада 2018 року, внесено зміни до МК України, а саме до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення», який доповнено пунктами 9-2 та 9-3 наступного змісту: «Тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД та ввезені на митну територію України в період з 01 січня 2015 року до дня набрання чинності цим Законом і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється з виконанням митних формальностей відповідно до тимчасового порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ).
До набрання чинності тимчасовим порядком, визначеним абзацом першим цього пункту, митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством».
Згідно з пунктом 11 «Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України» затвердженою постановою КМУ від 12.12.2018 №1077, сплата належних митних платежів, а також коштів у сумі, що дорівнює розміру п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбачених пунктом 9-3 «Прикінцевих та перехідних положень» МК України під час здійснення митного оформлення транспортного засобу, покладається на декларанта або на особу, уповноважену на це декларантом. Зазначені митні платежі та кошти сплачуються згідно з електронною митною декларацією, за якою здійснюється декларування такого транспортного засобу у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу).
Митне оформлення транспортного засобу, щодо якого не порушені строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється без сплати до державного бюджету коштів, передбачених пунктом 9-3 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України у сумі, що дорівнює розміру п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з копією митної декларації форми МД2 № 110150/2019/205674 від 04.02.2019 року ОСОБА_1 здійснив митне оформлення автомобіля марки Mercedes Benz А 180, р/н НОМЕР_1 , VIN № НОМЕР_2 , під час здійснення якого позивачем оплачено всі необхідні митні платежі.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 46, 77, 229, 241 - 256 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) до Дніпропетровської митниці ДФС (49038, м. Дніпро, вул. Княгині Ольги, буд. 22, код ЄДРОУ: 39421732), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 від 28.02.2019 року.
Визнати протиправною та скасувати постанову у справі про порушення митних правил № 0017/11000/19 від 28.02.2019 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн., а справу – закрити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Г.О. Кухтін