
Справа № 461/478/19
Провадження № 2/461/107/20
ОКРЕМА УХВАЛА
10.03.2020 року місто Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого – судді Стрельбицького В.В.,
за участю секретаря – Івасюти Н.В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
позивача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом адвоката Нички Юрія Вадимовича в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди,
встановив:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебувала цивільна справа за позовом адвоката Нички Юрія Вадимовича в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди.
Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 10 березня 2020 року даний позов було задоволено.
Відповідно до ст.262 ЦПК України, суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
Окрема ухвала надсилається відповідним юридичним та фізичним особам, державним та іншим органам, посадовим особам, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені судом недоліки чи порушення чи запобігти їх повторенню. Окрема ухвала щодо прокурора або адвоката надсилається органу, до повноважень якого належить притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора або адвоката відповідно. З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання. Окрему ухвалу може бути постановлено судом першої інстанції, судами апеляційної чи касаційної інстанції.
Під час судового розгляду встановлено, що квартира АДРЕСА_1 , яка перебуває у власності позивача знаходиться в небезпечному стані, внаслідок проведення відповідачем ремонтних робіт у квартирі АДРЕСА_2 б, в результаті чого наявне провисання підлоги, що може спричинити її обвалення.
Вказані обставини підтверджуються показаннями свідків по справі та висновком судової будівельно-технічної експертизи від 16.09.2019 року №028/19, згідно якого у квартирі АДРЕСА_1 , виявлено наступні пошкодження, які виникли внаслідок проведення ремонтних робіт у квартирі АДРЕСА_3 : на стіні між приміщенням холу-вітальні літ 5-2 і кухнею 5-3 виявлені чисельні поперекові, косі і вертикальні тріщини з обох сторін різної довжини і ширини розкриття; наявність провисання оздоблювального шару на стелі в приміщення і холу – вітальні літ. 5-2; наявність тріщин на стінах кухні літ. 5-3; наявне просідання підлоги і відставання плінтусу від паркетного покриття підлоги в приміщенні холу-вітальні літ. 5-2 ; наявність хисткості підлоги в арочному прорізі між приміщенням холу-вітальні літ 5-2 і кухнею 5-3; на стіні між гардеробною літ. 5-6 і спальнею літ. 5-8 виявлені вертикальні і косі тріщини різної довжини і ширини розкриття з обох сторін; в приміщенні гардеробної літ. 5-6 і спальні літ. 5-8 наявні тріщини на стелях.
Згідно статті 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.
Відповідно до статті 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.
Статті 142, 143 Конституції України встановлюють, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об`єднувати на договірних засадах об`єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.
Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об`єкти державної власності.
Відповідно до п. 3 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052, до основних завдань ДСНС, серед іншого, відноситься здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що з метою уникнення аварійних ситуацій, збереження життя та здоров`я мешканців даного будинку, слід повідомити Львівську міську раду, Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради та Головне управління ДСНС у Львівській області про можливі порушення законодавства щодо контролю за запобіганням аварійних ситуацій, а також порушення прав мешканців даного будинку на забезпечення належних умов проживання (житлових умов).
Виходячи з викладеного, керуючись ст.262 ЦПК України, суд - постановив:
Окрему ухвалу скерувати до Львівської міської ради, Галицької районної адміністрації Львівської міської ради та Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області для вжиття заходів належного реагування, з метою недопущення порушення законодавства в сфері контролю за запобіганням аварійних ситуацій в будинку АДРЕСА_4 , а також недопущення порушення прав мешканців даного будинку на забезпечення належних умов проживання (житлових умов).
Встановити Львівській міській раді, Галицькій районній адміністрації Львівської міської ради та Головному управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області строк для надання відповіді – один місяць з моменту отримання ухвали.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя Стрельбицький В.В.