Ухвала суду № 88115369, 10.03.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2020
Номер справи
1540/4034/18
Номер документу
88115369
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1540/4034/18

УХВАЛА

10 березня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

за участю секретаря судового засідання Мельника Ю.В.,

представника відповідача – Коротких О.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №1540/4034/18 за позовом фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.06.2018 року №0267991305, №0267751305, №0267601305, №0267951305, №0267971305, №0267931305, №0267731305, №0267661305, №0267611305, №0267621305, рішення про застосування штрафних санкцій від 22.06.2018 року №0267901305 з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 22.06.2018 року №Ф-0267891305, рішення про застосування штрафних санкцій від 22.06.2018 року №0267781305 з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 22.06.2018 року №Ф-0267771305, -

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду 27 лютого 2020 року надійшла заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №1540/4034/18 (вхід. №9010/20).

Судове засідання по розгляду вищезазначеної заяви призначено на 05 березня 2020 року.

В судове засідання заявник не з`явився, про дату, час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином та своєчасно.

Від заявника надійшло клопотання про розгляд заяви за його відсутності (вхід. №9791/20 від 03.03.2020 року).

Згідно з ч.2 ст.379 КАС України - неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

У судовому засіданні 10 березня 2020 року представник відповідача відносно задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження заперечувала та зазначила, що на даний час Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області перебуває в стані припинення.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2018 року:

- адміністративний позов фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.06.2018 року №0267991305, №0267751305, №0267601305, №0267951305, №0267971305, №0267931305, №0267731305, №0267661305, №0267611305, №0267621305, рішення про застосування штрафних санкцій від 22.06.2018 року №0267901305 з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 22.06.2018 року №Ф-0267891305, рішення про застосування штрафних санкцій від 22.06.2018 року №0267781305 з вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 22.06.2018 року № Ф-0267771305 – задоволено;

- визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 22.06.2018р. №0267991305, №0267751305, №0267601305, №0267951305, №0267971305, №0267931305,. №0267731305, №0267661305, №0267611305, №0267621305;

- визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних санкцій від 22.06.2018р. №0267901305, №0267781305;

- визнано протиправним та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 22.06.2018р. №Ф-0267891305 та №Ф-0267771305;

- стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС в Одеській області (ідентифікаційний код юридичної особи 39398646) на користь ФОП ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) суму сплаченого судового збору в розмірі 8 810 грн.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду набрала законної сили 25 березня 2019 року.

18 квітня 2019 року Одеським окружним адміністративним судом було видано стягувачу виконавчий лист по справі №1540/4034/18.

Ухвалою Одеського окружного суду від 28 лютого 2020 року викладено п`ятий абзац резолютивної частини рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2018 року в наступній редакції: «Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС в Одеській області (ідентифікаційний код юридичної особи 39398646) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) суму сплаченого судового збору в розмірі 8 810 грн.».

Судом встановлено, що станом на 05 березня 2020 року рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2018 року не виконане.

Відповідно до ч.1 ст.52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до частини 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №682-р «Питання Державної податкової служби» погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою КМУ від 06.03.2019 року №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушення під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Згідно Наказу Державної податкової служби України від 28.08.2019 року №36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України», розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» вирішено:

- утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1;

- реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2;

- установити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.

Відповідно до Переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються утворено Головне управління ДПС в Одеській області, а відповідно до Переліку територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються, до Головного управління ДПС в Одеській області приєднано Головне управління ДФС в Одеській області.

До Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис № 1 556 102 0000 071008 від 31.07.2019 про державну реєстрацію Головного управління ДПС в Одеській області.

Разом з тим, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Головне управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646) з 05.08.2019р. перебуває в стані припинення, однак не припинене.

Частиною 1 ст.379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з ч.2, ч.3 ст.81 ЦКУ юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

Відповідно до ст.89 ЦКУ юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення.

Статтею 91 ЦКУ встановлено, що юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Судом встановлено, та не заперечується представником відповідача, що станом на 10.03.2020 року, відповідач - ГУ ДФС в Одеській області знаходиться в стані припинення, проте, не здійснено державної реєстрації припинення відповідача, що свідчить про відсутність підстав для заміни сторони по справі.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.52, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі №1540/4034/18 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя С.О. Стефанов