Ухвала суду № 88113815, 04.03.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2020
Номер справи
240/53/20
Номер документу
88113815
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

04 березня 2020 року м. Житомир справа № 240/53/20

категорія 111060000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді:

головуючого судду Шуляк Л.А.,

секретаря судового засідання Скорик С.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Домарацької В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправною та скасування вимоги,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 із позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску №Ф-15218-52 від 12 листопада 2019 року у розмірі 26 539,26 грн.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 08 січня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 03 лютого 2020 року об 11:00 із повідомленням учасників справи. Наступне підготовче засідання призначено на 04 березня 2020 року об 11:00.

За ініціативою суду поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.

Позивача та представник відповідача в судовому засіданні не заперечували проти зупинення провадження у справі.

У відповідності до положень частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та зважаючи на складність справи, складення ухвали у повному обсязі може бути відкладено на строк до п`яти днів .

Заслухавши думку сторін з приводу зупинення провадження у вказаній справі, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Як встановлено судом зі змісту інформації з офіційного сайту Конституційного Суду України (http://www.ccu.gov.ua/) ухвалою колегії суддів відкрито конституційне провадження у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.

Таким чином, положення пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", якими керувався відповідач приймаючи оскаржувану у даній справі податкову вимогу №Ф-15218-52 від 12 листопада 2019 року, на даний момент є предметом перевірки Конституційним Судом України на їх відповідність Конституції України.

З огляду на викладене, а також беручи до уваги обставини у даній справі, суд приходить до висновку про об`єктивну неможливість розгляду цієї справи до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019.

Враховуючи вищенаведене, наявні підстави для зупинення провадження у даній справі до розгляду справи, що розглядається в порядку конституційного провадження за поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 5/7130(19) від 18.11.2019.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/53/20 до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали складено: 11.03.2020.

Суддя Л.А.Шуляк