
Справа № 645/824/20
Провадження № 3/645/488/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2020 року суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Горпинич О.В., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, працюючої у ТОВ «Прем`єр-Продукт» на посаді директора, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
-за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
13 лютого 2020 року до Фрунзенського районного суду м. Харкова з ГУ ДПС у Харківській області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання, ОСОБА_1 не з`явився, через канцелярію суду надав заяву, в якій вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, просив його суворо не карати та слухати справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , який працює на посаді директора у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Прем`єр-Продукт», розташованому за адресою: м. Харків, вул. Лодзька, 8А, допустив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток, а саме: занижена сума податку на прибуток в загальній сумі 28899 грн., в тому числі за рахунок заниження за 2017 рік на суму 50654 грн., за рахунок завищення за 2018 рік на суму 21755 грн.; занижено суми податку на додану вартість в розмірі 83243 грн., в тому числі за рахунок заниження податкових зобов`язань у травні 2017 року на суму 2842 грн., у червні 2017 року на суму 3783 грн., у липні 2017 року на суму 4368 грн., у серпні 2017 року на суму 4294 грн., у листопаді 2017 року на суму 5869 грн., у грудні 2017 року на суму 10459 грн., у січні 2018 року на суму 7308 грн., у квітні 2018 року на суму 3624 грн., у червні 2018 року на суму 837 грн., у липні 2018 року на суму 3609 грн., у квітні 2019 року на суму 16086 грн., у вересні 2019 року на суму 59849 грн., за рахунок завищення податкових зобов`язань на загальну суму 39685 грн.. в тому числі у травні 2017 року на суму 2842 грн., у червні 2017 року на суму 3783 грн., у липні 2017 року 4368 грн., у серпні 2017 року на суму 4294 грн., у листопаді 2017 року 5869 грн., у грудні 2017 року на суму 10459 грн., у квітні 2018 року на суму 3624 грн., у червні 2018 року на суму 837 грн., у липні 2018 року на суму 3609 грн.. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 134.1.1, п. 134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.5 ст. 198 Податкового Кодексу України.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 45 від 04 березня 2019 року, актом про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФМ Хладопром» (податковий номер 39106394) з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 30.09.2018 року № 638/20-40-14-02-07/39106394 від 04 березня 2019 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, тобто порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
У відповідності до положень п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
З огляду на те, що на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247, ст.ст. 268, 283, 284 КУпАП, суддя -
п о с т а н о в и в:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Суддя -