Постанова № 88094866, 06.03.2020, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
06.03.2020
Номер справи
466/9727/19
Номер документу
88094866
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 466/9727/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 березня 2020 року м.Львів

Шевченківський районний суд м. Львова

у складі: головуючого – судді Невойта П.С.,

секретаря с/з Семків Х.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Шевченківський відділ державної виконавчої служби міста Львів та Державна казначейська служба України про визнання неправомірними дій про повернення виконавчого листа, зобов`язання вчинити дії,

за участю представника відповідача Семків Н.Р.,

установив:

позивач звернувся в суд із позовною заявою та просить визнати дії Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області, щодо виконання виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м. Львова 20.06.2019 справа №466/3420/13а на виконання постанови Шевченківського районного суду м. Львова від 29.06.2019 справа № 466/3420/13а щодо відмови у прийнятті до виконання; рішення начальника Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області П.Могиляка «Про повернення документів», отримане ОСОБА_1 , 18.11.2019 року, а саме виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м.Львова 20.06.2019 №466/3420/13а 2а/466/160/16 - скасувати; зобов`язати Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області прийняти до виконання виконавчого листа, виданий Шевченківським районним судом міста Львова 20.06.2019 №466/3420/13а 2а/466/160/16ц щодо стягнення з Управління пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. в сумі 82704,64грн. та вжити заходів щодо його виконання передбачених постановою Кабінету міністрів України від №845 від 03.08.2011 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що він є пенсіонером, ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалід війни другої групи. 30.10.2019 ним подано на виконання до Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області заяву з доданими до неї документами. 18.11.2019 він отримав відповідь про повернення документів заявнику, оскільки виданий Шевченківським районним судом м.Львова виконавчий лист у справі №466/3420/13а про визнання дії (бездіяльність) Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова щодо відмови у здійсненні перерахунку та доплати ОСОБА_1 пенсії згідно поданої ним заяви від 18.02.2013 року за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м.Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11 неправомірними; зобов`язання відповідача зробити перерахунок та доплату недоплаченої пенсії згідно з поданою ним заявою від 18.02.2013р. за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м. Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11, стягнувши з Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. у сумі 82 704 грн. 64 коп., оскільки такий не підлягає виконанню органом Казначейства. Вважає дії відповідача неправомірними, а тому звернувся до суду за захистом порушеного права.

13.01.2020 Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області подало відзив на позовну заяву. В обґрунтування відзиву зазначає, що постановою КМУ від 03.08.2011 року №845, затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або боржників. Саме цей Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів, прийнятих в т.ч. судами. Зазначає, що механізм виконання судових рішень про стягнення коштів (в тому числі стягнення пенсійних виплат з органів Пенсійного фонду) врегульований постановами КМУ від 03.09.2014 №440 (Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою та Постановою КМУ від 22.08.2018 №649 (Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду).

Звертає увагу на те, що Порядок 649 чітко визначає орган уповноважений на виконання переданих, у відповідності до його положень, рішень, а саме органи Пенсійного фонду, тобто Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Вважає, що Порядок 649 по відношенню до Порядку 845 є новим, і по суті спеціальним, оскільки стосується виключно пенсійних виплат, а тому просить відмовити у позові.

16.01.2020 позивач подав відповідь на відзив, де зазначає, що виконання рішень суду від 29.06.2016 року про стягнення коштів , боржником за яким є державний орган, враховуючи також і випадки відсутності у державного органу відповідних бюджетних призначень на таке виконання, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері бюджетних коштів в межах відповідних бюджетних призначень такого державного органу або за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Механізм виконання рішень, про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначено Постановою КМУ від 03.08.2011 року №845 у відповідності до якої ним і було подано документи на стягнення відповідачу. Зазначає, що довідка боржника (Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області) та передача документів виконавчою службою до відповідача здійснено на підставі рішення суду від 29.06.2016 року /виконавче провадження №53344148/, тобто рішення суду від 29.06.2016 року частково виконано згідно норм Порядку №440, а не Порядку №649, незважаючи на те, що рішення було прийнято після 01.01.2013. Просить позовні вимоги задовольнити.

27.01.2020 Головним управлінням Державної казначейської служби у Львівській області подано заперечення на відповідь на відзив в якому наголошують, що Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затверджений постановою КМУ №440 від 03.09.2014 і Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою КМУ №649 від 22.08.2018 прийнятий на виконання вимог Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», однак передбачають різний механізм виконання судових рішень, а також встановлюють обмеження щодо періоду ухвалення рішень, які передаються на виконання у відповідності до норм того чи іншого Порядку.

Ухвалою від 29.11.2019 прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито провадження у справі. Тією ж ухвалою залучено третіми особами, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Шевченківський відділ державної виконавчої служби міста Львів та Державна казначейська служба України.

В судове засідання позивач не прибув, однак подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити /арк.спр.17/.

Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області та Державна казначейська служба України уповноважили представляти свої інтереси Семків Н.Р., яка діє на підставі довіреності від 09.01.2020 №13-21/183 /арк.спр.23/ та довіреності від 08.01.2020 №5-18-08/219 /арк.спр.46/ в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позовних вимог, з підстав викладених у письмовому відзиві на позовну заяву та запереченні на відповідь на відзив.

Представник третьої особи Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) в судове засідання не прибув, причин неприбуття суду не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, заяв про відкладення судового засідання не надходило, письмового пояснення на позовну заяву подано не було.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи 466/9727/19, матеріали справи 466/494/19, матеріали справи 466/3420/13а, керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні доказів в їх сукупності, які є у справі, суд дійшов такого.

У відповідності до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 1 статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлені такі обставини.

Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 29.06.2016 року позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м.Львова про визнання дій (бездіяльності) неправомірними, зобов`язання до вчинення дій, відшкодування шкоди задоволено частково та визнано дії (бездіяльність) Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м.Львова щодо відмови у здійсненні перерахунку та доплати ОСОБА_1 пенсії згідно поданої ним заяви від 18.02.2013 року за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м. Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11 неправомірними; зобов`язати відповідача зробити перерахунок та доплату недоплаченої пенсії згідно з поданою ним заявою від 18.02.2013р. за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м. Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11, стягнувши з Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. у сумі 82 704 грн. 64 коп.

Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.01.2017 року та ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.02.2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова на постанову Шевченківського районного суду м.Львова від 29.06.2016 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про зобов`язання до вчинення дій.

Постановою колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду від 23.05.2018 ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.02.2017 року у справі №466/3420/13а залишено без змін.

На виконання постанови Шевченківського районного суду м.Львова від 29.06.2016 року видано виконавчий лист стягувачу та звернено до виконання.

03.01.2019 постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області закінчено виконавче провадження за виконавчим листом у справі №466/3420/13а.

Рішенням Шевченківського районного суду м.Львова від 28.05.2019 справа №466/494/19 вирішено: визнати дії Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо виконання виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом міста Львова 23 січня 2017року №466/3420/13-а, 2а/466/160/16, на виконання постанови Шевченківського районного суду м. Львова від 29.06.2016 справа №466/3420/13-а та дій державного виконавця щодо закінчення виконавчого провадження №53344148 – неправомірними. Визнати незаконним рішення Головного територіального управління юстиції у Львівській області та державного виконавця щодо закінчення виконавчого провадження №53344148 та виконання виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом міста Львова 23 січня 2017року №466/3420/13-а, 2а/466/160/16року щодо врахування обставин, що зумовили закінчення виконавчого провадження, керуючись порядком встановленим постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440.

Постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області від 03.01.2019року про закінчення виконавчого провадження №53344148 скасувати. Зобов`язати Головне територіальне управління юстиції у Львівській області вчинити дії відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», на виконання виконавчого листа, даного Шевченківським районним судом міста Львова 23 січня 2017року №466/3420/13-а, /466/160/16року щодо стягнення з Головного територіального управління юстиції у Львівській області на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010 по 24.01.2012 у сумі 82 704грн. 64 коп., яка встановлена постановою Шевченківського районного суду міста Львова від 29.06.201б року справа №466/3420/13-а .

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2019 рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 28.05.2019 скасовано, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Ухвалою колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду від 21.11.2019 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційної скаргою ОСОБА_1 на рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 28 травня 2019 року і постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16 жовтня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, за участю особи, яка подавала апеляційну скаргу - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання неправомірними дії щодо виконання судового рішення, скасування постанови та зобов`язання до вчинення дій.

Суд встановив, що 30.10.2019 позивач подав на виконання до Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області заяву з доданими до неї документами, виконавчий лист виданий Шевченківським районним судом м. Львова від 20.06.2019 у справі №466/3420/13а.

Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області надіслало позивачу рішення-відповідь про повернення документів заявнику, оскільки виданий Шевченківським районним судом м.Львова виконавчий лист у справі №466/3420/13а про визнання дії (бездіяльність) Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м.Львова неправомірними; зобов`язання вчинити перерахунок та доплату недоплаченої пенсії та стягнення на користь ОСОБА_1 82 704 грн. 64 коп. недоплаченої пенсії на підставі пп.1 п.9 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою КМУ від 03.08.2011 №845, як такий, що не підлягає виконанню органом Казначейства.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року №606-XIV (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їхнього виконання встановлюються Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05 червня 2012 року №4901-VI (далі - Закон №4901-VI).

Частиною першою статті 2 Закону №4901-VI передбачено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов`язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державний орган.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону №4901-VI виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 затверджений Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - Порядок №845).

Згідно з пунктом 2 Порядку №845 боржники - це визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства, крім рахунків із спеціальним режимом використання.

Відповідно до пункту 3 Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Згідно з пунктом 24 Порядку №845 стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник (відкриті рахунки), або за його місцезнаходженням документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку.

Відповідно до пункту 32 Порядку №845 безспірне списання коштів з рахунків боржника або бюджетної установи, що здійснює централізоване обслуговування боржника, здійснюється органом Казначейства з моменту відкриття відповідних асигнувань (надходження коштів на рахунок) на підставі розрахункового документа, оформленого відповідно до вимог законодавства.

Пунктом 33 Порядку №845 передбачено, що у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб`єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника. У разі встановлення боржнику відповідних бюджетних асигнувань після передачі до Казначейства документів та відомостей орган Казначейства здійснює заходи, спрямовані на безспірне списання коштів з рахунків боржника, визначені цим Порядком.

Згідно з пунктом 47 Порядку №845 безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих: 1) органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника; 2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.

Відповідно до пункту 48 Порядку №845 для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок.

Аналіз наведених положень чинного законодавства дає підстави для висновку про те, що держава гарантує виконання рішень про стягнення коштів з боржників - державних органів, розпорядників бюджетних коштів (бюджетних установ), а також одержувачів бюджетних коштів, шляхом проведення їхнього безспірного списання з рахунків, обслуговування яких здійснюється Державною казначейською службою України, на підставі виконавчих документів.

Органами, уповноваженими здійснювати безспірне списання коштів за виконавчими документами, боржниками за якими є державний орган, бюджетна установа (розпорядник бюджетних коштів) або їхній одержувач, є Державна казначейська служба України та її територіальні органи.

Таким чином, Державна казначейська служба України здійснює виконання виконавчих документів за умови, що боржниками за такими виконавчим документами є державний орган, бюджетна установа (розпорядник бюджетних коштів) або їхній одержувач, а кошти, на які звертається стягнення, є коштами Державного бюджету України.

Суд зазначає, що Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №384/2011 затверджено Положення про Пенсійний фонд України (чинне на момент виникнення спірних правовідносин), відповідно до підпунктів 1 та 7 якого Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, який здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з пунктом 14 цього ж Положення Пенсійний фонд України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Державної казначейської служби України та уповноважених банках.

Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 29.06.2016 року позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про визнання дій (бездіяльності) неправомірними, зобов`язання до вчинення дій, відшкодування шкоди задоволено частково та визнано дії (бездіяльність) Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова щодо відмови у здійсненні перерахунку та доплати ОСОБА_1 пенсії згідно поданої ним заяви від 18.02.2013 року за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м. Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11 неправомірними; зобов`язати відповідача зробити перерахунок та доплату недоплаченої пенсії згідно з поданою ним заявою від 18.02.2013р. за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. включно, відповідно до постанов Шевченківського районного суду м. Львова від 16.02.2011р. по справах №2а-419/11 та №2а-69/11, стягнувши з Управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м. Львова на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. у сумі 82 704 грн. 64 коп., виплата якої передбачена Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов`язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, незаборонених законодавством.

Отже, суд прийшов переконання, що боржником за виконавчим листом, виданого Шевченківським районним судом м.Львова від 20.06.2019 року є державний орган, а стягнуті з нього кошти в розмірі 82704,64 грн є коштами Державного бюджету України.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що виконання рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 29.06.2016 року в справі № 466/3420/13-а має здійснюватися органами Державної казначейської служби України шляхом списання коштів з рахунків Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Аргументи відповідача про те, що Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не має відкритих в Державній казначейській службі України рахунків, з яких можливо було б здійснити списання присуджених позивачеві коштів, зазначених висновків суду не спростовують.

Аналіз положень частини третьої статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» у поєднанні з вимогами пункту 33 Порядку №845 дає підстави для висновку, що судові рішення в спорах з суб`єктами владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, які неможливо виконати шляхом списання коштів з рахунків відповідного державного органу - боржника, передаються для виконання до Державної казначейської служби за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Таким чином, відсутність в Державній казначейській службі України рахунків Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, з яких можливо було б здійснити безспірне списання коштів, не може бути перешкодою для прийняття на виконання виконавчого листа виданого на підставі рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 29.06.2016 року.

Крім того, оскільки в основу виконавчого листа включені вимоги щодо зобов`язання боржника здійснити перерахунок та доплату недоплаченої пенсії відповідно до Постанов суду у справах № № 2а-419/11, 2а-69/11 та стягнення у зв`язку з цим відповідної суми коштів, суд погоджується із доводами позивача про те, що вимоги за виконавчим листом підлягають виконанню органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, тобто Головним управлінням Державної казначейської служби України у Львівській області.

Крім того, в рішенні Європейського Суду з прав людини від 20.10.2011 у справі "Рисовський проти України" (Заява № 29979/04) Суд зазначив, що принцип "належного урядування", зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов`язків.

Відтак, з огляду на вищевказане, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справив їх сукупності і взаємозв`язку, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 241-246 КАС України, суд, -

ухвалив :

позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, щодо відмови у прийнятті до виконання виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м.Львова 20.06.2019 справа №466/3420/13а неправомірними.

Скасувати рішення від 07.11.2019 начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області П.Могиляка «Про повернення документів», а саме виконавчого листа, виданого Шевченківським районним судом м.Львова 20.06.2019 у справі №466/3420/13а 2а/466/160/16.

Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області прийняти до виконання виконавчого листа, виданий Шевченківським районним судом міста Львова 20.06.2019 №466/3420/13а 2а/466/160/16ц щодо стягнення з управління Пенсійного фонду України Шевченківського району м.Львова на користь ОСОБА_1 недоплачену пенсію за період з 11.10.2010р. по 24.01.2012р. в сумі 82704,64грн.

Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області впродовж одного місяця з дати набрання рішенням законної сили, подати звіт про виконання рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2

Відповідач: Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області, код ЄРДПОУ 38008294, місцезнаходження: м.Львів, вул.К.Левицького,18.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, а особою, яка не була у судовому засіданні - з моменту отримання копії рішення.

Повний текст рішення складений 10.03.2020.

Суддя П. С. Невойт