
Дата документу 06.02.2020
Справа № 334/5317/19
Провадження № 2/334/951/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
06 лютого 2020 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Турбіної Т.Ф., при секретарі Лиходід А.В., розглянувши в судовому засіданні в м. Запоріжжі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру виплаченої державної допомоги -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2019 року Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми надміру виплаченої державної допомоги, в обґрунтування якого зазначає, що на підставі заяви відповідачки від 11.01.2016 року та наданого необхідного пакету документів, останній була призначені і виплачувалися грошові допомоги при народженні дитини, на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім`ям.
Згідно рішень про призначення державної соціальної допомоги від 13.01.2016р. та 25.01.2016р. відповідачці була призначена та виплачувалася державна соціальна щомісячна допомога з 01.01.2016р. по 30.06.2016р. На підставі декларації, наданої відповідачкою 01.07.2016 року та поданих документів, позивачем була призначена і виплачувалася державна соціальна допомога сім`ям з дітьми (одинока мати) та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.07.2016р. по 31.12.2016р.
На підставі декларації, наданої відповідачкою 03.01.2017 року та поданих документів, позивачем була призначена і виплачувалася допомога у зв`язку з вагітністю та пологами, державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.01.2017р. по 30.06.2017р.
На підставі декларації, наданої відповідачкою 04.09.2017 року та поданих документів, позивачем була призначена і виплачувалася державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.09.2017р. по 28.02.2018р.
На підставі декларації, наданої відповідачкою 06.03.2018 року та поданих документів, позивачем була призначена і виплачувалася державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.03.2018р. по 31.08.2018р.
Подаючи кожного разу нову декларацію та необхідний для призначення державної допомоги пакет документів, відповідачка в заяві зазначала, що вона не працює, трудової книжки не має, навчається у вечірній школі ЗОВШ №31, стипендію не отримує.
Загалом, ОСОБА_1 за період з січня 2016 року по серпень 2018 року була виплачена державна соціальна допомога сім`ям з дітьми, як одинокій матері в розмірі 20002,56 грн. та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям в розмірі 67997,78 грн.
В червні 2018 року Управлінням було направлено запит до Державного навчального закладу «Запорізького вищого професійного училища моди і стилю» про надання інформації про доходи та підстави їх нарахування ОСОБА_1 за весь період навчання.
В липні та серпні 2018 року Управління отримало довідки про доходи № 310, 311 від 02.07.2018р., № 265 від 21.05.2018 та № 438 ввід 01.10.2018, в яких зазначено, що ОСОБА_1 навчалася з 01.09.2015 р. по 31.08.2018 р. на денній формі навчання, безкоштовно та отримувала стипендію, тобто відповідачкою було приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що впливають на призначення державної допомоги.
На підставі виявленого порушення позивачем визначено обсяг надміру виплачених коштів та встановлено строк для їх добровільного повернення, про що відповідачку повідомлено Листами від 18.09.2018 року №03-07/6491, № 03-07/6492.
Таким чином, ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по серпень 2018 року включно незаконно отримала державну соціальну допомогу в сумі 9407,89 грн. (5830,00 грн. - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям та 3577,89 грн. - державна соціальна допомога одиноким матерям).
За період з 01.09.2018 року по 28.02.2019 року Управлінням з відповідачки утримано незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 3094,54 грн. (2342,58 грн. - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям, 751,96 грн. - державна соціальна допомога одиноким матерям).
Починаючи з березня 2019 року відповідачка до Управління за призначенням державної соціальної допомоги не зверталась, добровільно залишок зайво отриманих грошей нею до теперішнього часу до державного бюджету не повернуто.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім і на вимог уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Станом на 15.07.2019 року за ОСОБА_1 рахується сума надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у розмірі 6313,35 грн., яку позивач просить стягнути разом з судовим збором у розмірі 1921,00 грн., сплачений при зверненні з вказаним позовом до суду.
Представник позивача в судове засідання не з`явилась, подала заяву, в якій просила розгляд справи проводити без її участі, на задоволенні позовних вимог наполягає. Не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідачка у судове засідання не з`явилась, причини неявки суду не повідомила, заперечень на позов не надала, з заявою про розгляд справи у її відсутність до суду не зверталась, про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Судом були використані всі можливі способи сповіщення відповідачки про час та місце розгляду справи, але вони виявилися марними. Неявка в судове засідання відповідачки, судом розцінюється, як зловживання процесуальними правами та намагання затягнути розгляд справи.
Суд, за згодою представника позивача, вважає можливим провести заочний розгляд справи, на підставі матеріалів справи, у відповідності з ч.4 ст. 223 ЦПК України за відсутністю відповідачки.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази у сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в УСЗН ЗМР по Дніпровському району.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі заяви відповідачки від 11.01.2016 р. та наданого необхідного пакету документів, їй була призначена і виплачувалася допомога при народженні першої дитини, державна соціальна допомога сім`ям з дітьми (одинока мати) та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям на шість місяців, з подальшим призначенням допомоги на наступний строк за умови подання заяви і декларацію про доходи та майно.
В заяві відповідачкою зазначено, що вона не працевлаштована, трудової книжки не має, навчається у вечірній школі ЗОВНІ № 31 в 11-А класі.
В декларації від 11.01.2016 року ОСОБА_1 було зазначено, що вона отримує допомогу при народженні першої дитини, допомогу одиноким матерям, допомогу малозабезпеченим сім`ям, інших видів доходу задекларовано не було.
Згідно рішень про призначення державної соціальної допомоги від 13.01.2016р. та 25.01.2016р. ОСОБА_1 була призначена та виплачувалася державна соціальна щомісячна допомога з 01.01.2016р. по 30.06.2016р.
У заяві на призначення тимчасової допомоги відповідачка взяла на себе зобов`язання повідомити про всі обставини, що впливають на призначення державної допомоги, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім`ї, пов`язаною з наданням державної допомоги, уповноваженими особами управління. Законодавство України покладає на заявників відповідальність за надані відомості, або не надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державних допомог, виплачені внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
01.07.2016 року відповідачка повторно звернулася до Управління із заявою про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми, в якій зазначила, що вона трудової книжки не має, навчається у вечірній школі ЗОВНІ №31. У декларації від 01.07.2016 року відповідачкою як дохід зазначено допомогу по догляду за дитиною до 3-х років, державну соціальну допомогу одинокій матері та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, інших видів доходу не задекларовано. На підставі поданих документів позивачем призначена і виплачувалася державна соціальна допомога сім`ям з дітьми (одинока мати) та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.07.2016р. по 31.12.2016р.
03.01.2017 року відповідачка в чергове звернулася до Управління із заявою про призначення допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами, соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми, в якій зазначила, що вона не працює, трудової книжки не має, навчається у вечірній школі ЗОВШ №31, стипендію не отримує. У декларації від 03.01.2017 року відповідачка зазначила як дохід допомогу по догляду за дитиною до 3-х років, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та державну соціальну допомогу одинокій матері та, інших видів доходу не задекларовано. На підставі поданих документів позивачем призначена і виплачувалася допомога у зв`язку з вагітністю та пологами, державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.01.2017р. по 30.06.2017р.
04.09.2017 року відповідачка в чергове звернулася до Управління з заявою про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми (одинока мати), в якій зазначила, що вона не працює, трудової книжки не має, не навчається, ФОП не являється, в центрі зайнятості не стоїть. У декларації від 04.09.2017 року відповідачка зазначила як дохід допомогу при народжені другої дитини, державну соціальну допомогу одинокій матері на двох дітей та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, інших видів доходу не задекларовано. На підставі поданих документів, позивачем ОСОБА_1 була призначена і виплачувалася державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.09.2017р. по 28.02.2018р.
16.03.2018 року відповідачка в чергове звернулася до Управління з заявами про призначення соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми (одинока мати), в яких зазначила, що вона не працює, трудової книжки не має, не навчається, ФОП не являється, в центрі зайнятості не стоїть. У деклараціях від 16.03.2018 року відповідачкою зазначено як дохід допомогу при народжені другої дитини, державну соціальну допомогу одинокій матері на двох дітей та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, інших видів доходу не задекларовано. На підставі поданих документів позивачем ОСОБА_1 була призначена і виплачувалася державна соціальна допомога одиноким матерям на двох дітей та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям з 01.03.2018р. по 31.08.2018р.
Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми регламентує Закон України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» № 2811-XII (далі - Закон № 2811 -XII), «Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (далі - Порядок № 1751).
Згідно до ст. 1 Закону, громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ст. З Закону, призначається такий вид державної допомоги сім`ям з дітьми, як допомога на дітей одиноким матерям.
Статтею 18-1 Закону № 2811-XII встановлено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абз.1 ч.1 ст.135 СК України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку. Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги, передбачених цим Законом, (ст. 18-2 Закону №2811-XII).
Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, (ст. 18-3 Закону № 2811-XII)
Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (п. 34 Порядку № 1751).
Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім`ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги (п. 48 Порядку № 1751).
Пунктом 49 Порядку № 1751 встановлено, що особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, зобов`язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім`ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім`ї тощо).
Суми державної допомоги сім`ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги (п. 49 Порядку № 1751).
Порядок призначення і виплати державної допомоги малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги регламентує Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» № 1768-ІІІ (далі - Закон № 1768-ІІІ), «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (далі - Порядок № 250).
Відповідно до абз.2 ст. 1 Закону № 1768-ІІІ, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї.
Середньомісячний сукупний доход сім`ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. До сукупного доходу сім`ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення (абз.6 ст.1 Закону).
Згідно ст.5 Закону № 1768-ІІІ, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 % прожиткового мінімуму для сім`ї.
Державна соціальна допомога призначається на шість місяців, (ст.3 Закону №1768-111). Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім`ї подає заяву і декларацію про доходи та майно, (абз.10 п.6 Порядку № 250)
Статтею 7 Закону № 1768-ІІІ визначено випадки, коли у наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена, а саме: п.2 ч.1 ст.7 Закону, якщо малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї.
Пунктом 9 ч.1 ст.7 Закону № 1768-ІІІ передбачено, якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 25 Порядку № 250 виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Пунктом 28 Порядку № 250 встановлено, що якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачка була попереджена про підстави припинення виплати грошової допомоги відповідно до вимог чинного законодавства.
У поданих ОСОБА_1 заявах на призначення грошової допомоги при народженні дитини, на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім`ям, а також документів доданих до заяв органом соціального захисту населення для забезпечення цільового використання бюджетних коштів, відповідачка кожного разу надавала згоду на отримання та перевірку інформації відносно неї та членів її родини, а також згоду на обробку персональних даних.
Законодавство України покладає на заявників відповідальність та надані відомості, або не надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державних допомог, виплачені внаслідок зловживань з боку громадян у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо - стягуються згідно з законом.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 за період з січня 2016 року по серпень 2018 року Управлінням була виплачена державна соціальна допомога сім`ям з дітьми, як одинокій матері в розмірі 20002,56 грн. та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям в розмірі 67997,78 грн.
Відповідно до п. 4 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора Управлінням, у зв`язку із здійсненням повноважень по контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, в червні 2018 року було направлено запит до Державного навчального закладу «Запорізького вищого професійного училища моди і стилю» щодо надання інформації про доходи ОСОБА_1 за весь період навчання та підстави їх нарахування.
Згідно отриманих Управлінням в липні та серпні 2018 року Довідок про доходи № 310, 311 від 02.07.2018р., № 265 від 21.05.2018 та № 438 від 01.10.2018р., вбачається, що ОСОБА_1 з 01.09.2015 р. по 31.08.2018 р навчалася на денній формі навчання, безкоштовно та отримувала стипендію, тобто відповідачкою було приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що впливають на призначення державної допомоги, а саме про те, що вона навчалась на денній формі навчання в ДНС «Запорізьке ВПУМС» та отримувала дохід у вигляді стипендії з 01.09.2015 р. по 31.08.2018 р.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушила Закон України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» № 2811-ХІІ, Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» № 1768-НІ, «Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми» № 1751, «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» № 250.
На підставі виявленого порушення,Управлінням було визначено обсяг надміру виплачених коштів та встановлено строк для їх добровільного повернення, про що відповідачку було повідомлено листами від 18.09.2018 року №03-07/6491, № 03-07/6492.
Таким чином, з долучених до позову письмових доказів вбачається, що ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року по серпень 2018 року включно незаконно отримала державну соціальну допомогу у розмірі 9407,89 грн. (5830,00 грн. - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям + 3577,89 грн. - державна соціальна допомога одиноким матерям).
Також судом встановлено, що за період з 01.09.2018 року по 28.02.2019 року Управлінням з відповідачки утримано незаконно отриману державну соціальну допомогу у розмірі 3094,54 грн. (2342,58 грн. - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям + 751,96 грн. - державна соціальна допомога одиноким матерям).
Відповідно до п. 12 Порядку виплато грошової допомоги припиняється наступного місяця у разі виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
У частині першій статті 1212 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особі зобов`язана повернути майно і годі, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
З позову вбачається та не було спростовано відповідачкою, що починаючи з березня 2019 року остання до Управління за призначенням державної соціальної допомоги не зверталась, добровільно залишок зайво отриманих грошей відповідачкою до теперішнього часу до державного бюджету не повернуто.
Таким, чином, станом на 15.07.2019 року за відповідачкою рахується сума надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги у розмірі 6313,35 грн., що в судовому засіданні було встановлено письмовими доказами та не було спростовано відповідачкою.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та законні, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідачки підлягає стягненню на користь позивача судовий збір у розмірі 1921,00 гривень.
Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 223, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 280-284 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району - задовольнити.
Стягнути з що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (р/р 35412018078420, ГУДКСУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 37573796, МФО 813015) надміру перераховану державну допомогу у розмірі 6312,35 грн. (шість тисяч триста тринадцять гривень 35 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району (р/р 35412018078420, ГУДКСУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 37573796, МФО 813015) судовий збір у розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня 00 коп.).
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Турбіна Т. Ф.