
1 із 2 Справа №303/901/20
Провадження №3/303/473/20
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
10 березня 2020 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби України у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , голови правління ПАТ “Мукачівський завод “Точприлад”, громадянина України,
- за частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У С Т А Н О В И Л А :
20 листопада 2019 року старшим державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Закарпатській області Нагарнюк А.В. проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ “Мукачівський завод “Точприлад” за адресою місто Мукачево, вулиця Берегівська, 110, головою правління якого є ОСОБА_1 .
В ході перевірки виявлено порушення ведення податкового обліку в період з 01 липня 2016 року по 30 червня 2019 року, а саме: підприємством занижено до сплати в бюджет податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 31070,20; встановлено подачу з недостовірними та неповними відомостями податкових розрахунків сум доходів, нарахованих (сплачених) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за четвертий квартал 2016 року, 2,4 квартал 2017 року, 1-2, 4 квартал 2018 року, 1 квартал 2019 року.
Відповідальність за вказані вище дії передбачена частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник в судове засідання не прибув, про причину неявки суду не повідомив.
Слід зазначити, що рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Наразі вжито всі необхідні заходи для забезпечення участі у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, у зв`язку з чим причини неявки правопорушника до суду визнані неповажними.
Таким чином, відповідно до вимог статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,а також беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, суд вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутності на підставі наявних матеріалів.
Адміністративним правопорушенням згідно частини 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
2 із 2
Виходячи з вимог статті 62 Конституції України, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише у разі доведення її вини в установленому законом порядку належними та допустимим доказами, що є складовою справедливого правосуддя у розумінні статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 27/33-07 від 20 листопада 2019 року, актом про результати документальної планової виїзної перевірки за № 143/07-16-05-09/14307452 від 20 листопада 2019 року.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведена в повному обсязі.
Відповідно до статей 34, 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, які пом`якшують або обтяжують відповідальність судом не встановлено .
На момент розгляду справи в суді закінчився строк накладення адміністративного стягнення передбачений статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Згідно пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає закриттю у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями ст. ст.38, 130, 280, 282-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України), за частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення – закрити, у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Суддя О.І.Маргитич