
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження в адміністративній справі
10 березня 2020 року справа № 580/527/20 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , далі - ОСОБА_1 , позивач) подав позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, далі - Головне управління, відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у проведені перерахунку пенсії у розмірі 86 % відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2016, визнавши протиправним та скасувавши рішення відповідача, викладене в листі № 1454/Г-10 від 25.11.2019 про відмову в обчисленні пенсії позивача у розмірі 86% від грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої управлінням МВС України в Черкаській області від 06.06.2017 № 2303003413;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з 86% грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення, для перерахунку пенсії, виданої управлінням МВС України в Черкаській області від 06.06.2017 № 2303003413, з 01.01.2016 та зобов`язати здійснити виплату такої пенсії без відтермінування, з урахуванням вже виплачених сум коштів відповідного періоду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що правовий статус позивача, як пенсіонера після набрання чинності змін до частини другої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в редакції закону, чинній на момент перерахунку, а саме в тому, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення не регулюється ним, так як обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не може розповсюджуватись на пенсіонерів, яким пенсія призначена до вступу у силу цього Закону, що прямо передбачено нормами Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", із змінами на час перерахунку, а саме пункту 2 розділу 2 Прикінцевих та Перехідних положень, згідно яких дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії, застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 1 січня 2016 року.
У листопаді 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок та виплату розміру пенсії, виходячи з 86% грошового забезпечення, визначеного станом на 21.12.2010, однак відповідач відмовив у проведенні такого перерахунку, що є протиправним.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно з частиною 2 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 256, 257, 261-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі.
Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.О. Гаврилюк