
Справа № 420/3265/19
УХВАЛА
10 березня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балан Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК», про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі №420/3265/19, за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -
В с т а н о в и в:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2019 року, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання протиправними дії Головного управління ДФС в Одеській області щодо зупинення реєстрації податкових накладних №9 від 16.01.2019 року, №24 від 16.01.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; скасування рішення комісії Головного управління ДФС в Одеській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1138286/38786349 від 11.04.2019 року та №1138288/38786349 від 11.04.2019 року, про відмову у реєстрації податкових накладних №9 від 16.01.2019 року та №24 від 16.01.2019 року, в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, складені Товариством з обмеженою відповідальністю ЖАРНИК» податкові накладні №9 від 16.01.2019 року та №24 від 16.01.2019 року - задоволено.
На виконання вказаного рішення суду 25 жовтня 2019 року Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №420/3265/19, строком пред`явлення до виконання - 01 жовтня 2022 року.
02 березня 2020 року, через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду, від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК», надійшла заява про заміну сторони у виконавчому провадженні (вх.№9586/20 від 02.03.2020р.).
В обґрунтування вищевказаного клопотання заявник зазначив, що при зверненні до ДКС України в Одеській області стягувача було повідомлено про неможливість виконання судового рішення по справі №420/3265/19 через недостатній обсяг коштів у боржника (ГУ ДФС в Одеській області) для задоволення вимог стягувача, що обумовлено його поточним статусом, згідно з яким ГУ ДФС в Одеській області перебуває у процесі припинення.
Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України №1200 від 18.12.2018 року утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України №682-р від 21.08.2019 року «Питання Державної податкової служби» погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою КМУ №227 від 06.03.2019 року «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушення під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Згідно Наказу Державної податкової служби України №36 від 28.08.2019 року «Про початок діяльності Державної податкової служби України», розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Кабінет Міністрів України постановою №537 від 19.06.2019 року «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» вирішив: утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2; встановити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.
Серед переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються (додаток 1), визначено Головне управління ДПС в Одеській області (далі - ГУ ДПС в Одеській області).
Згідно із додатком 2 Головне управління ДФС в Одеській області (далі - ГУ ДФС в Одеській області) реорганізуються шляхом приєднання до ГУ ДПС в Одеській області.
Відповідно до п. 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1074 від 20.10.2011 року, дія якого поширюється, в тому числі, і на територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України №682-р від 21.08.2019 року оголошено про початок роботи Державної податкової служби України.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засідання з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 03 березня 2020 року, призначено до розгляду заяву про заміну стягувача у виконавчому листі по адміністративній справі №420/3265/19 на 10 березня 2020 року, о 10 годині 45 хвилин.
У судове засідання особи, які беруть участь у розгляді справи - не з`явились. Про дату, час та місце розгляду справи належним чином та своєчасно повідомлялись. Проте, згідно частини 2 статті 379 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне розглянути заяву про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII від 02.06.2016 року (далі - Закон №1404-VIII), який набрав чинності 05.10.2016 року, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною 5 статті 15 Закону №1404-VIII передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Дана правова норма повністю кореспондується з частиною 1 статті 379 КАС України, якою визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини 4 статті 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Право на виконання рішень, винесених судом, є невід`ємною частиною «права на суд». Ефективний захист сторони у справі, а отже і відновлення справедливості, передбачає зобов`язання адміністративних органів виконувати рішення (Case of Hornsby v. Greece). У іншому випадку, положення статті 6 §1 будуть позбавлені ефекту корисної дії («Бурдов проти Росії»).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК», про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі №420/3265/19.
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК», про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі №420/3265/19, за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖАРНИК» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження по адміністративній справі №420/3265/19 з Головного управління ДФС в Одеській області на Головне управління ДПС в Одеській області (65044, Одеська обл., місто Одеса, вул. Семінарська, будинок 5, код ЄДРПОУ 43142370).
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Балан Я.В.