
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 березня 2020 року ЛуцькСправа № 140/578/20 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., вивчивши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Любешівської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Управління соціального захисту населення Любешівської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року; зобов`язання провести з 17 липня 2018 року нарахування та виплату вказаної щомісячної грошової допомоги в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року.
Ухвалою від 14 лютого 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин першої, другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом, вимоги якого стосуються і пов`язані із ухваленням Конституційним Судом України рішення від 17 липня 2018 року №6-р/2018, 07 лютого 2020 року (дата штемпеля поштового відділення на конверті).
Зі змісту позовної заяви слідує, що частина позовних вимог (про зобов`язання нарахувати та виплатити щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства) стосується захисту прав позивача поза межами шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, а саме за період з 17 липня 2018 року по 07 серпня 2019 року.
За правилами частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частиною третьою статті 123 КАС України обумовлено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Оскільки провадження у справі відкрито, у тому числі й у частині позовних вимог про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства за період з 17 липня 2018 року по 07 серпня 2019 року, а позиція позивача стосовно обґрунтування причин поважності пропуску строку звернення до суду із даним позовом за цей період суду невідома, то з метою встановлення усіх фактичних обставин, за яких може бути прийнято рішення про залишення позову без розгляду, суд дійшов висновку про необхідність продовжити проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у межах строку розгляду справи, передбаченого статтею 258 КАС України (протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі), та для повного і всебічного встановлення обставин у даній справі надати позивачу можливість подати письмові пояснення, у яких обґрунтувати дотримання строку звернення до суду з цим позовом за період, що передував шестимісячному строку звернення до суду.
Керуючись статтями 122, 123, 248, 258, 261, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Любешівської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії продовжити проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у межах строку розгляду справи, передбаченого частиною першою статті 258 КАС України.
Запропонувати позивачу подати до суду протягом трьох днів з дня отримання цієї ухвали заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із даним адміністративним позовом за період, що передував шестимісячному строку звернення до суду (із 17 липня 2018 року по 07 серпня 2019 року), із обов`язковим обґрунтуванням поважності причин такого пропуску та доказів на їх підтвердження.
Встановити строк для подання до суду інших заяв по суті справи: позивачу - відповіді на відзив - три дні з дня отримання копії відзиву, а якщо відзив отримано до постановлення судом цієї ухвали - три дні з дня її отримання; а відповідачу - заперечення - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив. Заяви по суті справи повинні відповідати вимогам частин другої, четвертої статті 162 КАС України та одночасно з їх надісланням (наданням) до суду також повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк