
Справа №949/34/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2020 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали подання фахівця Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області Краська О.І. на підставі ст.321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого кочегаром на прикордонній заставі, жителя АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 20.02.2013 року Дубровицьким РС УДМС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Дубровицького районного суду Рівненської області від 15 січня 2020 року, ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді 40 (сорока) годин громадських робіт, з відбуванням їх не більше як чотири години на день, які полягають у виконанні порушником, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Із змісту подання встановлено, що вказана постанова Дубровицьким районним сектором філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області, прийнята до виконання 11 лютого 2020 року.
На адресу ОСОБА_1 на 19.02.2020 року та 28.02.2020 року були надіслані виклики для ознайомлення його з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт.
20 лютого 2020 року ОСОБА_1 з`явився до Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області та був ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт. Від отримання направлення для відбування громадських робіт він відмовився. Своє рішення пояснив тим, що на даний час працює на посаді кочегара на прикордонній заставі с.Переброди Дубровицького району Рівненської області. Можливості для відпрацювання громадських робіт не має, так як весь час проводить на основній роботі. Просить замінити громадські роботи штрафом.
На розгляді подання в суді ОСОБА_1 пояснив, що дійно на даний час не має можливості відбувати громадські роботи, оскільки весь час проводить на основній роботі.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та оглянувши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання слід задоволити з наступних підстав:
Згідно постанови Дубровицького районного суду Рівненської області від 15 січня 2020 року, ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді 40 (сорока) годин громадських робіт, з відбуванням їх не більше як чотири години на день, які полягають у виконанні порушником, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Вказана постанова набрала законної сили 28 січня 2020 року (а.с.2).
Як вбачається з повідомлення фахівця Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області Краська О.І. від 11.02.2020 року, постанова суду від 15 січня 2020 року, відносно ОСОБА_1 , прийнята до виконання 11 лютого 2020 року (а.с.3).
Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, визначений Наказом №474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт".
Так, відповідно до п.1.3 Наказу №474/5 від 19.03.2013 року, громадські роботи порушники виконують на об`єкті в межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до місця проживання у вільний від роботи чи навчання час.
Відповідно до п.3.11 Наказу №474/5 від 19.03.2013 року, після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до уповноваженого органу з питань пробації. З порушником проводиться бесіда, під час якої роз`яснюються порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно викликів до уповноваженого з питань пробації від 11 лютого 2020 року та 20 лютого 2020 року, ОСОБА_1 викликався до Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області на 11 год. 00 хв. 19 лютого 2020 року та на 12 год. 00 хв. 28 лютого 2020 року (а.с.4, 5).
З довідки про проведену бесіду від 20 лютого 2020 року встановлено, що ОСОБА_1 ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт, яке на нього накладено судом та попереджений, що у разі ухилення від відбування громадських робіт за поданням уповноваженого органу з питань пробації, суд на підставі ст.321-4 КУпАП, може замінити йому невідбутий строк громадських робіт штрафом або адміністративним арештом (а.с.10).
Як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1 від 20.02.2020 року, які він надав на ім`я начальника Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області Твердуна В.М., громадські роботи він відбувати відмовляється, оскільки офіційно працевлаштований, а відпустку взяти не може, а тому просить замінити адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на штраф (а.с.12).
Згідно зі статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Оглянувши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, а тому ОСОБА_1 невідбуті 40 годин громадських робіт, слід замінити штрафом у розмірі 170,00 грн.
Керуючись статтею 321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Подання фахівця Дубровицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області Краська О.І. на підставі ст.321-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Замінити ОСОБА_1 невідбуті за постановою Дубровицького районного суду Рівненської області від 15 січня 2020 року 40 (сорок) годин громадських робіт на штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн. (сто сімдесят) гривень.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.