
05.03.2020 Справа № 469/61/20
3/469/70/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2020 року смт.Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участі секретаря Потриваєвої М.А., розглянувши в судовому засіданні матеріали, які надійшли від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку та жительку АДРЕСА_1 , громадянки України, Ташинського сільського голову Березанського району Миколаївської області, за ч.2 ст. 212-3 КУпАП,-
встановила:
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20 січня 2020року вбачається, що Ташинський сільський голова Березанського району Миколаївської області ОСОБА_1 як особа, відповідальна за надання відповіді на інформаційний запит, у встановлений ст.20 Закону України "Про доступ до публічної інформацій" строк, відмовила у наданні інформації на письмові запити ОСОБА_2 від 04.12.2019 року щодо надання публічної інформації, а саме копій усіх рішень комісії з питань регулювання земельних ресурсів сільської ради за 2018-1019 роки, інформації кількості позачергових сесій починаючи з 01 жовтня 2019 року, копій рішень №5 від 20.11.2019 року та №1 від 20.11.2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала, надала до суду заперечення про незгоду з протоколом у зв"язку з тим, що ОСОБА_2 хоча і зверталась до сільської ради про надання інформації як жителька с.Ташине Березанського району Миколаївської області, проте вона є депутатом сільської ради, тому до відносин зі збирання інформації, у тому числі депутатських запитів, звернень необхідно застосовувати положення Законів України “Про статус народного депутата України" та "Про статус депутатів місцевих рад», а не законодавство про доступ до публічної інформації; також застосуванню у питаннях надання роз"яснень підлягав Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Крім того, ОСОБА_2 зверталась не особисто до неї, а до Ташинської сільської ради.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Незважаючи на невизнання своєї вини, вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю даних протоколу про адміністративне правопорушення від 20 січня 2020 року (а.с.1-6), запитами про надання публічної інформації (а.с.15-18) та відповідями Ташинської сільської ради за підписом сільського голови ОСОБА_1 (а.с.19-23).
З огляду на викладене, у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212-3 КУпАП, тобто неправомірна відмова у наданні інформації.
Суд не бере до уваги заперечення ОСОБА_1 щодо необхідності застосування вимог законодавства, що регулює статус народних депутатів та депутатів місцевих рад, а також законодавства про правову допомогу, з таких підстав.
Так, відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до публічної інформації", цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб`єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Народні депутати України, депутати місцевих рад при виконанні ними депутатських повноважень не можуть бути суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації, а тому до відносин зі збирання ними інформації, у тому числі надсилання та розгляду депутатських запитів, депутатських звернень, необхідно застосовувати відповідні положення Закону України від 17 листопада 1992 року № 2790-XII «Про статус народного депутата України» та Закону України від 11 липня 2002 року № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад», а не законодавство про доступ до публічної інформації.
Разом з тим, як вбачається зі змісту запитів ОСОБА_2 , вони не містять посилання на те, що запитувана інформація вимагається нею у зв"язку з виконанням депутатських повноважень, чи що вона звертається за правничою допомогою.
Наявність у ОСОБА_2 статусу депутата місцевої ради за таких обставин не може бути підставою для відмови у наданні їй запитуваної інформації з посиланням на ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до публічної інформації", оскільки вона у даному разі зверталась за інформацією на загальних підставах.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення у судовому засіданні не встановлено.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420.40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.252, 280, 283, п.1 ч.1 ст. 284 КУпАП -
постановила:
ОСОБА_1 , реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 213-2 КУпАП, і піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови складає 425 (чотириста двадцять пять сорок) гривень, у дохід держави, Отримувач коштів: УК/ Березанський рафон\21081100 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37969258 Банк отримувача: Казначейство України МФО 899998 Рахунок отримувача: UA 408999980313020106000014047 Код класифікації доходів бюджету : 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , реєстраційний нмер платника податків НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420.40 грн., отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ\22030106, код отримувач ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106,
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: