
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2020 року м. Київ № 640/4983/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом Державного підприємства «Центр оцінки та інформації»
до Державної аудиторської служби України
про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу
закупівель,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Центр оцінки та інформації» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівель.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріли, суд прийшов до наступних висновків.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати висновок Державної аудиторської служби України про результати моніторингу закупівлі за унікальним номером на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2019-12-19-001829-c, який проводився державним підприємством "Центр оцінки та інформації" за предметом: Постачання електричної енергії (код ДК 021:2015:09310000-5-Електронна енергія).
Відповідно до пункту 8 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Приписами статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Більш того, навіть до правил ЄСПЛ встановлено певні вимоги до документів, зокрема, відповідно до Пояснювальної нотатки для осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини, вимоги до поданих копій: текст повинен бути зрозумілим і читабельним; копії повинні бути повними (всього документу).
Натомість до матеріалів справи не додано належним чином завіреної копії оскаржуваного висновку, а лише витяг висновку із сайту з якого неможливо оцінити достовірність змісту такого висновку.
Оскільки, предметом оскарження є висновок суб`єкта владних повноважень, а на думку позивача такий висновок порушує його права та обов`язки, а також безпосередньо стосується останнього, матеріали справи не містять жодних доказів на підтвердження того, що позивач звертався до відповідача для отримання копії такого документу.
Оскільки доказ, на який посилається позивач, є ключовим в контексті заявлених обставин справи, позивачеві необхідно надати належним чином завірену копію такого висновку, або обгрунтувати причини неможливості подання такого документу з посиланням на відповідні докази.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названий недолік позову.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає відповідно до статей 293-294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Іщук І.О.