
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2020 року справа № 580/123/20
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
10.01.2020 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі – позивач) з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі – відповідач), в якій просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо обчислення страхового стажу ОСОБА_1 за період роботи з 12.07.1979 по 01.11.1990 у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі без зарахування одного року роботи за один рік шість місяців;
- зобов`язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з 22.05.2019 з урахуванням періоду роботи з 03.11.1982 по 01.01.1991 у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі із зарахуванням одного року роботи за один рік шість місяців та виплатити неотриману суму пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач відмовив йому у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу (26 років). В листі відповідача зазначається, що для обрахування періодів трудової діяльності з 12.07.1979 по 01.11.1990 в кратному обчисленні підстав немає, внаслідок ненадання строкових трудових договорів за періоди роботи в районах Крайньої Півночі.
Позивач вказує, що відповідно до записів трудової книжки та архівної довідки, він працював у районах Крайньої Півночі (м. Надим, Надимського району, Тюменської області, Ямало-Ненецького автономного округу) в Спеціалізованому управлінні № 21 тресту «Сєвєртрубопроводстрой» Міннєфтєгазбуда, а саме: з 12.07.1979 (наказ №122п від 14.07.1979) по 01.11.1990 (наказ №105-к від 30.10.1990) на посадах слюсаря, помічника машиніста екскаватора, машиніста роторного екскаватора. Всі строкові договори про роботу в райони Крайньої Півночі та місцевості, прирівняні до районів Крайньої Півночі або документи, що підтверджують їх укладання не збереглися.
Позивач стверджує, що відповідно до норм законодавства періоди його роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, підтверджується записами трудової книжки, а також архівними довідками; відсутність письмового трудового договору не є перешкодою для пільгового обчислення страхового стажу позивача.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Рідзеля О.А. від 27.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
07.02.2020 до суду надійшов відзив на позов, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що обов`язковою умовою для пільгового обчислення стажу є укладення письмового трудового договору про роботу в районах Крайньої Півночі і в прирівняних до них місцевостях. Строкові трудові договори за періоди роботи в районах Крайньої Півночі позивач не надав.
Відповідач також зазначає, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити, оскільки позивачем пропущений строк звернення до суду.
Вивчивши доводи позивача та відповідача, викладені у позовній заяві та відзиві на позовну заяву, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
З трудової книжки позивача НОМЕР_1 вбачається, що у період з 12.07.1979 (наказ №122п від 14.07.1979) по 01.11.1990 (наказ №105-к від 30.10.1990) позивач працював в Спеціалізованому управлінні №21 тресту «Сєвєртрубопроводстрой» Міннєфтєгазбуда (м.Надим, Надимського району, Тюменської області, Ямало-Ненецького автономного округу) на роботах слюсаря, помічника машиніста екскаватора, машиніста роторного екскаватора.
Згідно з довідкою, що уточнює характер роботи або умови праці, робота в яких зараховується в спеціальний стаж, що дає право на дострокову трудову пенсію у зв`язку з особливими умовами праці, виданою ремонтно-транспортним управлінням відкритого акціонерного товариства «Сєвєртрубопроводстрой» 25.05.2005 №2406/202, у період з 12.07.1979 (наказ №122-к від 14.07.1979) по 01.11.1990 (№105-к від 30.10.1990) ОСОБА_1 дійсно працював в Районі Крайньої Півночі, Ямало-Ненецькому автономному окрузі, м.Надим, Тюменської області, в Спеціалізованому управлінні №21 «Главсібтрубопроводстроя» Міннєфтєгазстроя за професією слюсар, машиніст екскаватора.
Відповідно до архівної довідки, виданої 08.10.2018 за №3381/с муніципальною архівною установою м. Надим і Надимського району, будівельне управління №21 треста «Сєвєртрубопроводстрой» знаходилось в Надимському районі на території Ямало-Ненецького автономного округу; згідно з постановою Ради Міністрів СРСР від 10.02.1960 №148 і від 10.11.1967 №1029 Ямало-Ненецький автономний округ відноситься до районів Крайньої Півночі.
22.05.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». До заяви додано: паспорт громадянина України, трудову книжку НОМЕР_1 , військовий квиток, диплом про навчання, довідка про заробітну плату №3378/с від 08.10.2018, №3379/с від 08.10.2018, №3380/с від 08.10.2018; довідка про зміну назви організації №33 від 26.03.2019, №366 від 25.03.2019, №365 від 25.03.2019; довідка про періоди роботи №34 від 26.03.2019, №650/02-08 від 22.03.2019, №364 від 25.03.2019, №2406/2020 від 25.02.2005.
Листом відповідача від 31.05.2019 №49898/03-08 позивача повідомлено про прийняття рішення (протокол №231150000921 від 31.05.2019) про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу (26 років). Для обрахування періодів трудової діяльності з 12.07.1979 по 01.11.1990 в кратному обчисленні підстав немає внаслідок ненадання строкових трудових договорів за періоди роботи в районах Крайньої Півночі.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо обчислення свого страхового стажу, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років.
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Відповідно до п. 5 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» період роботи до 01 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 01 січня 1991 року.
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10.02.1960 №148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26.09.1967 «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».
Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.
Відповідно до п.п. 1.6, 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі – Порядок №22-1), звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Пунктом 2.1 Порядку №22-1 визначений вичерпний перелік документів, що мають бути подані особою, яка звертається за призначенням пенсії. Відповідно до п.п. 2 п. 2.1 цього Порядку до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.
За період роботи до 01 січня 1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген надаються договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Згідно з п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу органами Пенсійного фонду на місцях приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, на яких розповсюджується дія Указів Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 і від 26.09.1967 «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», визначений постановою Ради Міністрів СРСР №1029 від 10.11.1967.
Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 10.11.1967 №1029 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради СРСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, що працюють у районах Крайньої Півночі та у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» Ямало-Ненецький автономний округ Тюменської області відноситься до районів Крайньої Півночі, а Ханти-Мансійський округ Тюменської області - до місцевості, прирівняної до районів Крайньої Півночі.
Підпунктом «д» пункту 5 Указу Президії ВР СРСР від 10.02.1960 регламентовано, що робітникам, які переводяться, направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей держави, на умовах укладення ними трудових договорів на роботу в цих районах на строк 5 років, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки, надавати додаткові наступні пільги: зараховувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців при обчисленні стажу, який дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності. Пільги, які передбачені цією статтею, надаються також особам, які прибули в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за власним бажанням і які уклали строковий договір про роботу в цих районах.
Указом Президії ВР СРСР від 29.09.1967 було скорочено тривалість трудового договору, який надає право на отримання пільг, передбачених статтею 5 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960, а саме: зарахування одного року роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців роботи при обчисленні стажу, що дає право на отримання пенсії за віком та по інвалідності, виключно працівникам, які прибули на роботу в райони Крайньої Півночі та місцевості, прирівняні до районів Крайньої Півночі з інших місцевостей країни за умови укладення ними трудового договору про роботу в цих районах строком на три роки.
Пунктом 3 постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10.02.1960 №148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» передбачено, що працівникам, які користуються в даний час пільгами, кожний рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, до 01.03.1960 зараховувати за два роки роботи при розрахунку стажу для отримання пенсії за віком, по інвалідності і за вислугу років, а після 01.03.1960 - за один рік і шість місяців роботи при обрахуванні стажу для отримання пенсії за віком і по інвалідності.
Відповідно до пунктів 1, 2 Розділу 1 Інструкції про порядок надання пільг особам, які працюють у районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, затвердженої постановою Держкомпраці і Президії ВЦРПС від 16.12.1967 №530/П-28, пільги, встановлені Указами Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960 «Про впорядкування пільг для осіб, що працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» і від 26.09.1967 «Про розширення пільг для осіб, що працюють з районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», надаються всім робочим і службовцям (в тому числі місцевим жителям і іншим особам, прийнятим на роботу на місці) державних, кооперативних і громадських підприємств, установ, організацій, що знаходяться в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».
Пільги, передбачені статтями 1, 2, 3, 4 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960, з урахуванням змін та доповнень, внесених Указом від 26.09.1967, надаються незалежно від наявності письмового строкового трудового договору.
Системний аналіз вказаних положень дає підстави дійти висновку, що достатньою та необхідною правовою підставою для обчислення стажу роботи особи в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостях із застосуванням пільгового коефіцієнту (один рік за один рік і шість місяців ) є сукупність наступних обставин: 1) документальне підтвердження наявності в особи стажу роботи в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостях; 2) поширення на особу в період її роботи в таких місцевостях пільг, регламентованих Указами Президії ВР СРСР від 10.02.1960 та від 29.09.1967 та Постановою №148.
При цьому, основним документом, підтверджуючим факт роботи особи в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостях є її трудова книжка, а також ці обставини можуть підтверджуватися й іншими документами, зокрема, архівною довідкою.
Наявність письмового трудового договору не є виключною і єдиною підставою для пільгового обчислення страхового стажу і вказана норма надає особі можливість надавати вказані документу за її вибором.
При цьому, суд зазначає, що з огляду на вищенаведені норми права, для обчислення пільгового стажу при роботі в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до неї, повинні бути надані або трудова книжка або письмовий трудовий договір або довідка, в якій зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі. Тобто, достатньо одного із перерахованих документів, а не їх сукупність.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 07.06.2018 у справі №173/637/17, від 03.07.2018 у справі № 302/662/17-а, від 25.09.2018 у справі №554/1723/17, від 31.07.2019 у справі №287/15/17-а, від 21.07.2019 у справі №750/1717/16-а.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що у період з 12.07.1979 по 01.11.1990 позивач працював в Спеціалізованому управлінні №21 тресту «Сєвєртрубопроводстрой» Міннєфтєгазбуда в районі Крайньої Півночі, а саме: м.Надим, Надимського району, Тюменської області, Ямало-Ненецького автономного округу.
Згідно з довідкою, що уточнює характер роботи або умови праці, робота в яких зараховується в спеціальний стаж, що дає право на дострокову трудову пенсію у зв`язку з особливими умовами праці, виданою ремонтно-транспортним управлінням відкритого акціонерного товариства «Сєвєртрубопроводстрой» 25.05.2005 №2406/202, у період з 12.07.1979 (наказ №122-к від 14.07.1979) по 01.11.1990 (№105-к від 30.10.1990) ОСОБА_1 працював в районі Крайньої Півночі, Ямало-Ненецькому автономному окрузі, м.Надим, Тюменської області, в Спеціалізованому управлінні №21 «Главсібтрубопроводстроя» Міннєфтєгазстроя за професією слюсар, машиніст екскаватора; ОСОБА_1 користується пільгою для обчислення стажу для отримання пенсії за віком і по інвалідності за один рік роботи в районах Крайньої Півночі за один рік і шість місяців роботи згідно укладеного строкового трудового договору; за час роботи в управлінні до заробітної плати щомісячно виплачувався районний коефіцієнт в розмірі 70%.
Таким чином, суд дійшов висновку, що наявні достатні правові підстави для зарахування періоду роботи з 12.07.1979 по 01.11.1990 до трудового стажу позивача із застосуванням пільгового коефіцієнту один рік за один рік і шість місяців.
Доводи відповідача про те, що позивачем не надано до Управління строкових трудових договорів спростовуються вищевикладеним.
Відповідно до п.п. 1, 3, 4 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи те, що позивачем надані достатні докази того, що останній у вказаний період працював в районах Крайньої Півночі, керуючись положеннями ст. 245 КАС України, суд дійшов висновку визнати протиправними дії відповідача щодо обчислення страхового стажу позивача за період роботи з 12.07.1979 по 01.11.1990 у районах Крайньої Півночі без зарахування одного року роботи у вказаний період часу у районах Крайньої Півночі за один рік шість місяців; та зобов`язати відповідача зарахувати до страхового стажу позивача період роботи в районах Крайньої Півночі з 12.07.1979 по 01.11.1990, на пільгових умовах, а саме один рік роботи у вказаний період часу у районі Крайньої Півночі, за один рік та шість місяців.
Водночас, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог: визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком, оформлене протоколом №231150000921 від 31.05.2019.
Згідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років.
Зі змісту ч. 1 ст. 45 вказаного Закону вбачається, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.
Відповідно до Довідки про наявність страхового стажу від 31.05.2019 №49899/03-08, виданої відповідачем 31.05.2019 за №49899/03-08, у ОСОБА_1 наявний страховий стаж - 24 роки.
У зв`язку з обрахуванням періодів трудової діяльності позивача з 12.07.1979 по 01.11.1990 в кратному обчисленні, страховий стаж позивача становитиме більше 26 років, відтак у останнього виникає право на призначення пенсії за віком.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в частині зобов`язання відповідача призначити позивачу пенсію за віком на підставі ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 22.05.2019.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Стосовно доводів відповідача про те, що позовна заява подана до суду з пропуском шестимісячного строку звернення, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 122 КАС України).
Відповідно до відомостей із офіційного сайту Укрпошти поштове відправлення (лист відповідача від 31.05.2019 №49898/03-08) отримане позивачем 13.07.2019; згідно з вхідним штампом Черкаського окружного адміністративного суду на адміністративному позові ОСОБА_1 , позов надійшов до суду 10.01.2020. Відтак, суд дійшов висновку про подання позивачем адміністративного позову до суду в межах шестимісячного строку звернення до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, судові витрати позивача по сплаті судового збору підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.
Керуючись ст. 14, 77, 90, 139, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо обчислення страхового стажу ОСОБА_1 за період роботи з 12.07.1979 по 01.11.1990 у районах Крайньої Півночі без зарахування одного року роботи за один рік шість місяців.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області зарахувати до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за віком ОСОБА_1 , періоди роботи в районах Крайньої Півночі з 12.07.1979 по 01.11.1990, на пільгових умовах, а саме один рік роботи у вказаний період у районах Крайньої Півночі за один рік та шість місяців.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком, оформлене протоколом №231150000921 від 31.05.2019.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) пенсію за віком на підставі ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 22.05.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня підписання рішення.
Суддя О.А. Рідзель