Ухвала суду № 88059662, 06.03.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2020
Номер справи
815/5815/17
Номер документу
88059662
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/5815/17

УХВАЛА

06 березня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника відповідача про визнання виконавчого листа таким, що не належить виконанню по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов`язання повторно розглянути заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов`язання повторно розглянути заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

12.02.2018 р. Одеський окружний адміністративний суд рішенням по справі №815/5815/17 адміністративний позов задовольнив частково:

-визнано протиправними дії Державної міграційної служби України, щодо рішення від 05.09.2017 року №365-17 про відмову особі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту громадянину Республіки Білорусь ОСОБА_1 та скасувати рішення від 05.09.2017 року №365-17 про відмову в оформлені документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту громадянину Республіки Білорусь ОСОБА_1 ;

-зобов`язано Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУДМС в Одеській області повторно розглянути заяву про визнання особою, яка потребує додаткового захисту громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 .

26.02.2018 р. ухвалою суду виправлено описку у рішенні суду, а саме:

“Визнати протиправним рішення Державної міграційної служби України від 05.09.2017 року №365-17 про відмову особі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту громадянину Республіки Білорусь ОСОБА_1 та скасувати рішення від 05.09.2017 року №365-17 про відмову в оформлені документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту громадянину Республіки Білорусь ОСОБА_1 ”.

В іншій резолютивній частині рішення залишено без змін.

15.05.2018 р. рішення набрало законної сили.

19.06.2018 р. Одеський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист по справі №815/5815/17 про примусове виконання рішення суду.

30.01.2019 р. від представника відповідача надійшла про визнання виконавчого листа таким, що не належить виконанню та зупинення виконавчого провадження ВП №55786798 від 26.11.2018 р. по справі по справі №815/5815/17.

Дана заява обґрунтована наступним.

03.01.2019 р. до ГУ ДМС України в Одеській області надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №57786798 від 26.11.2018 р. відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Одеській області. Зазначена постанова винесена на підставі виконавчого листа №815/5815/17 від 19.06.2018 р.

Даною постановою державний виконавець зобов`язав Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС України в Одеській області повторно розглянути заяву про визнання особою, яка потребує додаткового захисту громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_1 та сплатити виконавчий збір у розмірі 14892 грн.

Вищевказаний виконавчий лист повинен бути визнаний таким, що не належить виконанню, оскільки він виданий за відсутності достатніх правових підстав.

Так, на думку представника відповідача , повноваження щодо повторного розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту належить виключно до повноважень ДМС України, а не до повноважень управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС України в Одеській області.

Враховуючи викладене, вимога зазначена у виконавчому листі №815/5815/17, виданому 19.06.2018 р. Одеським окружним адміністративним судом у справі №815/5815/17, суперечить чинному законодавству.

Крім того, ДМС України звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з заявою про роз`яснення рішення від 12.02.2018 р. по справі №815/5815/17.

Дана заява вмотивована тим, що рішення від 12.02.2018 р. у справі №815/5815/17 є незрозумілим та не відповідає ні обставинам справи, ні приписам нормативно – правових актів, а тому потребує роз`яснення суду у встановленому процесуальним законом порядку.

Враховуючи викладене у зв`язку з тим, що заява роз`яснення рішення від 12.02.2018 р. по справі №815/5815/17 не розглянута дана обставина зупиняє перебіг строку для виконання зазначеного рішення.

06.11.2018 р. суд, листом повідомив відповідача, що зазначена заява буде розглянута після повернення справи №815/5815/17 з Верховного Суду до Одеського окружного адміністративного суду.

24.02.2020 р. справа №815/5815/17 надійшла з Верховного Суду до Одеського окружного Одеського окружного адміністративного суду.

06.03.2020 р. суд, ухвалою відмовив у роз`ясненні рішенні, оскільки в матеріалах справи що (т.3 а.с.150) наявна заява позивача від 14.03.2019 р., в якій зазначено про те, що 19.06.2018 р. Одеський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист по справі №815/5815/17 про примусове виконання рішення суду.

Так, 26.02.2019 р. Управлінням з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області було видано наказ №39 «Про повторний розгляд заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», тобто на теперішній час рішення суду виконано.

Учасники справи в судове засідання не з`явилися про день, час та місце розгляду заяви повідомленні належним чином та завчасно.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що сторони до суду не з`явилися про дату, час та місце судового засідання повідомлялись належним чином та своєчасно, розгляд заяви представника відповідача про визнання виконавчого листа таким, що не належить виконанню по справі №815/5815/17 здійснюється в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.

Згідно з ч.4 ст.254 КАС України подання заяви про роз`яснення судового рішення зупиняє перебіг строку встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Відповідно до ч.1 ст.374 КАС України, суд видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Повертаючись до фактичних обставин суд зазначає, що в матеріалах справи (т.3 а.с.150) наявна заява позивача від 14.03.2019 р., в якій зазначено про те, що 19.06.2018 р. Одеський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист по справі №815/5815/17 про примусове виконання рішення суду.

Так, 26.02.2019 р. Управлінням з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області було видано наказ №39 «Про повторний розгляд заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту», тобто на теперішній час рішення суду виконано.

Таким чином, суд вважає, що оскільки має місце виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12.02.2018р., заява не належить до задоволення.

Керуючись ст.ст. 254, 374 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання виконавчого листа таким, що не належить виконанню по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, Управління з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції ГУ ДМС в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов`язання повторно розглянути заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту,– відмовити.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 256Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду – якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ перехідних положень КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя О.Я. Бойко