Постанова № 88052311, 04.03.2020, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
04.03.2020
Номер справи
161/1744/20
Номер документу
88052311
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/1744/20

Провадження № 3/161/945/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 04 березня 2020 року

Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., за участю особи, яка притягується до відповідальності, прокурора Сушика Ю.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Луцьк Волинської області, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи (проходження служби) ДЕПУТАТ Підгайцівської сільської ради Луцького району, вчитель Підгайцівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія, паспорт серії НОМЕР_1 ,-

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

03 лютого 2020 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Із протоколу про адміністративне правопорушення № 19 від 29 січня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією 22 січня 2020 року. Дата виявлення адміністративного правопорушення 29 січня 2020 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому їй правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнала. Суду пояснила, що дійсно вона у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, своєчасно не подала декларацію, оскільки їй вчасно не вдалось увійти у систему електронного декларування та подати декларацію у зв`язку із необізнаністю щодо роботи з системою електронного декларування, а також виникнення помилок при заповненні пунктів декларації. 22 січня 2020 року внесла усі необхідні відомості та успішно подала декларацію до реєстру. В своїх діях не мала злого умислу та не мала наміру порушувати законодавство.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй покарання в межах санкції даної статті.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Пунктом 9 ст. 1 Закону передбачено, що корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Судом встановлено, що відповідно до рішення Підгайцівської сільської ради №1/2 від 04.01.2019 року « про підсумки перших виборів депутатів Підгайцівської сільської ради об`єднаної територіальної громади та Підгайцівського сільського голови 23 грудня 2018 року» ОСОБА_1 обрано депутатом сьомого скликання Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області (а.с. 13).

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається з даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, подала 22 січня 2020 року о 12 год. 34 хв. (а.с. 22).

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, не подала вчасно декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, як це передбачено ст. 45 Закону.

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин вчасно не подала декларацію, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом № 19 від 29.01.2020 року про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності не притягувалась, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

(Реквізити сплати:Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача УК у м. Луцьку/м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009628; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банка отримувача (МФО): 899998).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.