Постанова № 88052278, 05.03.2020, Рожищенський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
05.03.2020
Номер справи
167/23/20
Номер документу
88052278
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №167/23/20

Провадження №3/167/24/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.03.2020 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Сіліча І.І.

секретаря судових засідань - Ісакової Н.Ю.

з участю захисника - Лягутко О.Ю.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого ПП « ОСОБА_2 »,

- за вчинення правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

17.12.2019 року о 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 на автомобільній дорозі М-19 «Луцьк-Ковель» на залізничному переїзді між с.Козин, Рожищенського району та с.Переспа, Рожищенського району, керуючи транспортним засобом "Volkswagen Caddi", номерний знак НОМЕР_1 в порушення п.11.3 ПДР України, виїхав на смугу зустрічного руху та скоїв зіткнення з транспортним засобом «Renault Magnum 460», державний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався по своїй смузі, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

Крім того, 17.12.2019 року о 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 на автомобільні дорозі М-19 «Луцьк-Ковель» 329 км + 900 м на залізничному переїзді, в порушення п.2.5 ПДР України керував транспортним засобом "Volkswagen Caddi", номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, нечітке мовлення. Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєні дорожньо-транспортної пригоди визнав, однак відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння не визнав. Суду пояснив, що працівниками поліції йому було запропоновано пройти тест на визначення стану сп`яніння за допомогою приладу «Драгер», однак він відмовився, оскільки, що таке пристрій «Драгер» йому не відомо. Він просив працівників поліції відвести його на освідування в лікарню. Однак, оскільки оформлення дорожньо-транспортної пригоди зайняло більше двох годин, то працівники поліції йому повідомили, що відносно нього буде складено протокол про відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння, тому у них немає необхідності вести його на огляд у медичний заклад.

Крім повного визнання ОСОБА_1 вини за ст.124 КУпАП, його вина у вчиненні правопорушення підтверджується, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №365072 від 17.12.2019 року (а.с. 5);

- схемою місця ДТП від 17.12.2019 року (а.с.7);

- поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (а.с.10-11).

Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №365073 вбачається, що ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 17.12.2019 року о 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 на автомобільні дорозі М-19 «Луцьк-Ковель» 329 км + 900 м на залізничному переїзді керував автомобілем з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, нечітке мовлення. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився у присутності свідків.

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП забороняється керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п.2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до п.п. 1, 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція), затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду.

Відповідно до п. 2 Розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Згідно з п.п. 3, 4 Розділу І Інструкції, ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Відповідно до п.п. 6, 7 Розділу І Інструкції, огляд на стан сп`яніння проводиться:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);

- лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

За змістом ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.

З аналізу наведених норм закону можна зробити висновок, що у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.

Як зазначив в судовому засіданні ОСОБА_1 , що він працівників поліції просив його відвести на огляд в медичний заклад, однак останні на це не реагували.

Так, свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що працює бригадиром колії, його повідомили про дорожньо-транспортну пригоду. Приїхавши на місце ДТП до нього підійшли працівники поліції і попросили засвідчити відмову ОСОБА_1 від проходження тесту на визначення стану алкогольного сп`яніння. Саму відмову ОСОБА_1 він не чув, тому що останній був в поліцейському автомобілі. Після чого підписав протокол, однак приладу "Драгер" не бачив.

Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснили, що до них подзвонив ОСОБА_1 і сказав, що сталася дорожньо-транспортна пригода з його участю. Приїхавши на місце події вони побачили, що ОСОБА_1 сидів в автомобілі працівників поліції і їм повідомили, що останній відмовився пройти тест на визначення стану сп`яніння. ОСОБА_1 телефонував на 102 в поліцію та просив відвести його на освідування в лікарню.

Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснив, що до нього зателефонували і повідомили, що його брат потрапив в дорожньо-транспортну пригоду. Приїхавши на місце події він побачив розбитий автомобіль, а його брат розмовляв з водієм іншого транспортного засобу. Через тривалий проміжок часу приїхали працівники поліції, запропонували ОСОБА_1 пройти тест на визначення стану сп`яніння за допомогою приладу «Драгер», однак він відмовився, оскільки хотів пройти тест в медичному закладі, а працівники поліції відмовились його відвести тому що оформляли ДТП.

Аналогічні пояснення в судовому засіданні надав свідок ОСОБА_8 .

Поліцейський роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області Смолярчук С.Є. в судовому засіданні пояснила, що 17.12.2019 року о 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 між с.Козин, Рожищенського району та с.Переспа, Рожищенського району на залізничному переїзді скоїв дорожньо-транспортну пригоду, при цьому керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння та відмовився пройти тест на визначення стану сп`яніння за допомогою приладу «Драгер». В лікарню ОСОБА_1 не везли, оскільки після дорожньо-транспортної пригоди пройшло більше двох годин.

З відеозапису з нагрудної камери поліцейського вбачається, що ОСОБА_1 не погодився на пропозицію поліцейського пройти тестування технічним пристроєм «Драгер», однак неодноразово просив поліцейських проїхати в заклад охорони здоров`я на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння. Даний відеозапис узгоджується з поясненнями свідків наданими в судовому засіданні.

Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 17.12.2019 року о 00 год. 30 хв. ОСОБА_1 на автомобільні дорозі М-19 «Луцьк-Ковель» 329 км + 900 м на залізничному переїзді керував автомобілем з ознаками алкогольного сп`яніння. Однак протокол працівниками поліції складено о 03 год.00 хв., а з відеозапису дослідженому в судовому засіданні вбачається, що протокол складено о 03 год. 40 хв.

Таким чином судом встановлено, що поліцейським роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області Смолярчук С.Є. не було дотримано вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

З урахування наведених вище обставин, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

При накладенні стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Враховуючи всі обставини справи, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 124, 130, 247, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору.

Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: І.І.Сіліч