Постанова № 88036670, 04.03.2020, Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
04.03.2020
Номер справи
629/410/20
Номер документу
88036670
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 629/410/20

Номер провадження 3/629/125/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.03.2020 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судді – Каращука Т.О., за участю секретаря – Котяй А.Ю., прокурора- Гребенюка В.Є., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лозова, Харківської області адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 , уродженця м.Ялта, АР Крим, Україна, громадянки України, працюючої депутатом VІІ скликання Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

в с т а н о в и в:

30.01.2020 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Бунчик Д.П. складено протокол № 49 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що остання, будучі депутатом Орільської селищної ради VІІ скликання суб`єктом декларування, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 02.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КпАП України. Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, є місце роботи ОСОБА_1 , а саме: Орільська селищна рада Лозівського району Харківської області. Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 02.04.2019 року, тобто дата несвоєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є дата складання зазначеного протоколу, а саме 23.01.2020 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала в повному обсязі, щиро каялася, надала пояснення, що щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подала несвоєчасно, а саме відповідно 02.04.2019 року.

У судовому засіданні прокурор Лозівської місцевої прокуратури Харківської області наполягав на тому, що в діях депутата VІІ скликання Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив суд про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу.

Заслухавши прокурора, особу, у відношенні якої складені протоколи про адміністративне правопорушення, повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено таке.

Згідно з вимогами ст. 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Так, ОСОБА_1 являється депутатом Орільської селищної ради VІІ скликання, що підтверджується списком депутатів VІІ скликання Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області.

У відповідності до абзацу14 статті 1 Закону №1700- VІІ, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до статті 1 статті 1 Закону №1700- VІІ правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до частини 1 статті 65 Закону № 1700-УІІ за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700- VІІ депутата селищної ради віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону.

Диспозицією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена диспозиція за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм. Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб`єкт цього правопорушення, відсилає право застосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно- правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.

Для кваліфікації діяння за ч. 1ст. 172-6 необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Згідно частини 1 статті 45 Закону № 1700-УІІ, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства Е - декларацію, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

На виконання вимог абзацу 3 пункту 2 Перехідних положень Закону №1700- VІІ, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області, подала Е - декларацію за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua

Таким чином ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Орільської селищної ради Лозівського району Харківської області, була зобов`язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік у строк з 01 січня 2019 року по 31 березня 2019 року включно.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, Е-декларацію ОСОБА_2 С.О. подала 02.04.2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасної подачі декларації суду надано не було.

Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність, суд визнає щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особа ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, обставин, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Приймаючи до уваги положення ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 283, 284 КУпАП, суддя,-

п о с т а н о в и в:

Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на р/р UA588999980313000106000020349, отримувач коштів: Лозівське УК/ ЛозоваР/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38053090, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.

Суддя Т.О.Каращук