
ПОСТАНОВА Іменем Україним. Балаклія 05 березня 2020 року Балаклійський районний суд Харківської областіСправа №610/198/20 3/610/115/2020
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Купін Володимир Вікторович,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, директор СТОВ «Гусарівське», проживає по АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП, –
установив:
24.01.2020 р. до суду надійшов указаний матеріал про адміністративне правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення не визнав, пояснив, що висновок про вчинення ним адміністративного правопорушення зроблено на підставі акту перевірки № 920/20-40-05-02-08/00708288 від 26.11.2019 р. Висновки цього акту є безпідставними та такими, що не відповідають фактичним обставинам та нормам чинного законодавства. На підставі акту перевірки Головним управлінням ДПС у Харківській області прийняті податкові повідомлення - рішення: форми «Р» № 00001710502 від 19.12.2019 р. про збільшення суми грошового зобов`язання СТОВ «Гусарівське» за платежем «Податок на додану вартість 14060100» на загальну суму 2337864,75 грн., у тому числі основного платежу 1854047 грн., штрафних санкцій 483817,75 грн.; форми «НП» № 00001720502 від 19.12.2019 р., яким встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст.201 ПК України податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ 1813436,46 грн. та застосовано у зв`язку з цим штраф у розмірі 50% у сумі 906718,23 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення оскаржені СТОВ «Гусарівське» до ДПС України. Рішенням ДПС України від 28.02.2020 р. скаргу було задоволено, вказані повідомлення – рішення були скасовані, а відтак відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
У відповідності до ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У відповідності до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частина 1 статті 163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 6 від 09.01.2020 р. вбачається, що ОСОБА_2 будучі директором СТОВ «Гусарівське», вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, яке виразилось у заниженні податку на додану вартість на загальну суму 1854047 грн., не реєстрації в ЄРПН накладних на загальну суму 1813436 грн., безпідставному застосуванні пільги зі сплати податку на додану вартість в загальній сумі 20306 грн., чим порушено п. 185.1 ст. 185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.209.2, п.209.7, п.198.5 ст.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-УІ та ч.1 ст. 163-1 КУпАП, що було виявлено 26.11.2019 р. при проведенні документальної планової виїзної перевірки СТОВ «Гусарівське», результат якої оформлено актом №920/20-40-05-02-08/00708288 від 26.11.2019 р.
26.12.2019 р. СТОВ «Гусарівське» в особі директора ОСОБА_2 подало скаргу до Державної податкової служби України на податкові повідомлення-рішення Головного ДПС у Харківській області від 19.12.2019 р. форми «Р» № 00001710502 та форми «НП» № 00001720502, прийняті на підставі акту перевірки №920/20-40-05-02-08/00708288 від 26.11.2019 р.
Відповідно до рішення Державної податкової служби України від 28.02.2020 р., аналіз перевірки акту від 26.11.2019 р. № 920/20-40-05-02-08/00708288 свідчить про невідповідність його загальної та описової частини вимогам, встановленим у Порядку № 727, адже він не відображає фактичних обставин справи та не містить чіткого обгрунтування і доказів порушення СТОВ «Гусарівське» про понаднормове списання мінеральних добрив. У актів відсутні посилання на первинні документи, розрахунки або інші документи, що підтверджують неправомірну кількість списаних мінеральних добрив. Висновки перевірки щодо порушення СТОВ «Гусарівське» п.198.5 ст.198 ПК України в частині заниження податкових зобов`язань на суму 1625913 грн. внаслідок понаднормового списання мінеральних добрив, не відповідають вимогам чинного законодавства, є неправомірними, а отже підлягають скасуванню. Враховуючи викладене, висновки перевірки СТОВ «Гусарівське» стосовно не нарахування податкових зобов`язань з податку на додану вартість всього у сумі 185263,17 грн., що призвело до порушення платником податку вимог п.п.14.1.191 п.14.1 ст.14, п.185.1 ст.185, п.186.1 ст.186, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188 ПК України, та внаслідок чого не виписано податкову накладну, не зареєстровано її в Єдиному реєстрі податкових накладних, не забезпечені належною доказовою базою, є передчасним, а отже підлягають скасуванню. Враховуючи викладене, ДПС України скасувала податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Харківській області від 19.12.2019 р. №00001710502, №00001720502 в частині донарахувань ПДВ під час понаднормового списання мінеральних добрив, під час реалізації свиней, та у відповідній частині штрафні санкції, а в іншій частині зазначені податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу СТОВ «Гусарівське» частково задоволено.
З огляду на це, акт №920/20-40-05-02-08/00708288 від 26.11.2019 р., який було скасовано, не може бути належним доказом на підтвердження вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_2 необхідно закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.163-1, 247, 283-285 КУпАП,-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя В.В. Купін