Постанова № 8803330, 09.03.2010, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
09.03.2010
Номер справи
2-а-184-2010
Номер документу
8803330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-184\2010 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 березня 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по доплаті до заробітної плати у зв’язку з роботою на радіоактивно забрудненій території

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом в якому просить суд стягнути на її користь з відповідача 8344 грн. 60 коп. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що вона є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивачка, в судове засідання не з’явилася, але надала суду заяву про розгляд справи в її відсутність. Позовні вимоги підтримує.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує, і просить суд розглядати справу у їх відсутність.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій працює позивачка, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до «переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС, довідкою з місця проживання .

Позивачка працює і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи позивачки.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачці виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01.02.2004 року по 01.04.2009 року позивачці не доплачена доплата до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 8344 грн. 60 коп., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри доплати. Виплата доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачку у її правах на отримання доплати в розмірі зазначеному в ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.

Виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача з приводу правомірності виплат доплати до заробітної плати по постанові КМУ. Суд вважає, що позивачем не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом, так як виплата коштів про стягнення яких просить позивачка, передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата доплати як потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС і зазначена доплата є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

Враховуючи те, що позовна вимога стосовно негайного виконання постанови суду в частині стягнення з відповідача недовиплачених коштів, передбачених ст. 37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не мотивована та не обґрунтована, то в цій частині позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 160, 161 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по доплаті до заробітної плати у зв’язку з роботою на радіоактивно забрудненій території - задовольнити повністю.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області, щодо не донарахування та недовиплати коштів, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - неправомірними.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 8344 грн. 60 коп. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 86 грн. 85 коп. судового збору.

ОСОБА_1 звільнена від сплати державного мита на підставі п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

В решті позовних вимог відмовлено – за безпідставністю.

Постанову суду може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, а в разі відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя :