Ухвала суду № 88020351, 04.03.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.03.2020
Номер справи
640/4978/20
Номер документу
88020351
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 березня 2020 року м. Київ № 640/4978/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Глобал ПК" до Державної податкової служби України Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтер Глобал ПК" звернулося до суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у м.Києві, Державної податкової служби України в якій просить суд :

Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від:

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194255/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2424 від 21.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194267/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2450 від

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194252/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2452 від 23.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194282/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2453 від 23.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194258/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2478 від 24.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194246/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2483 від 24.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194243/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2505 від 25.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194247/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2506 від 25.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194257/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2536 від 26.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194242/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2540 від 26.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194262/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2565 від 27.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194244/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2598 від 27.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194268/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2604 від 28.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194245/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 2605 від 28.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194249/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних Податкової накладної № 2609 від 29.04.2019;

13.06.2019 було прийнято рішення за № 1194240/41721412 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних Податкової накладної № 2612 від 29.04.2019.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні:

- №2424 від 21.04.2019 р.,

- №2450 від 23.04.2019 р.,

- №2452 від 23.04.2019 р.;

- №2453 від 23.04.2019 р.;

- №2478 від 24.04.2019 р.;

- №2483 від 24.04.2019 р.;

- №2505 від 25.04.2019 р.;

- №2506 від 25.04.2019 р.;

- №2536 від 26.04.2019 р.;

- №2540 від 27.04.2019 р.;

- №2565 від 27.04.2019 р.;

- №2598 від 27.04.2019 р.;

- №2604 від 28.04.2019 р.;

- №2605 від 28.04.2019 р.;

- №2609 від 29.04.2019 р.

- №2612 від 29.04.2019 р., подані ТОВ "Інтер Глобал ПК" за датою їх подання.

Відповідно до пунктів 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Також відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Так, п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору для юридичної особи становить1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно із ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2 102,00 грн.

Таким чином, позивачем заявлено 32 позовні вимоги немайнового характеру, однак судовий збір сплачено лише в розмірі 4 204,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3 842 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, шляхом надання позовної заяви із визначенням змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів у примірниках для суду та для учасників справи; платіжного доручення про сплату судового збору у розмірі 63 060 грн.

Також у п.4 прохальної частини позову не вказано дату податкової накладної.

Таким чином позивачу необхідно подано уточнену позовну заяву у кількості для суду та для учасників справи із зазначенням дати податкової накладної.

Відповідно до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до положень ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено загальний строк звернення до адміністративного суду в публічно-правових спорах. Водночас за умови використання позивачем досудового порядку вирішення спору у випадках, коли законом передбачена така можливість або обов`язок, в КАС України встановлено скорочений строк звернення до суду.

У п. 56.18 ст. 56 ПК України встановлено спеціальний строк у податкових правовідносинах, протягом якого за загальним правилом платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу. Водночас згідно з п. 56.19 ст. 56 цього Кодексу в разі, коли до подання позовної заяви до суду проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов`язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження.

Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду сформулював правовий висновок у Постанові від 11.10.2019 :

Із прийняттям чинної редакції КАС України та відмінним правовим регулюванням, визначеним частиною четвертою статті 122 КАС України, інші рішення контролюючих органів, які не стосуються нарахування грошових зобов`язань платника податків, за умови попереднього використання позивачем досудового порядку вирішення спору (застосування процедури адміністративного оскарження - абзац третій пункту 56.18 статті 56 ПК України), оскаржуються в судовому порядку в такі строки:

а) тримісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня вручення скаржнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;

б) шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня звернення скаржника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення.

Як слідує з додатків до позовної заяви 26.06.2019 були прийняті рішення за результатами розгляду скарги на рішення комісії регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, якими залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Згідно з частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, позивачу необхідно надати заяву про поновлення строків звернення до суду.

Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.О. Арсірій