
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у забезпеченні позову
05 березня 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/1229/20
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
04 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради, викладену у листах від 17.01.2020 №К/04.1-14/10 та №К04.1-14/10 від 26.02.2020, щодо розгляду звернення ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спору. Кадастрові координати: КОФТУУ: 5310136400, Зона: 14 АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,1 га, що знаходиться на території м.Полтава;
- зобов`язати Виконавчий комітет Київської районної у м. Полтаві ради надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спору. Кадастрові координати: КОФТУУ: 5310136400, Зона: 14 АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,1 га, що знаходиться на території м.Полтава.
Разом із позовною заявою позивачем подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом тимчасової заборони Виконавчому комітету Київської районної у м. Полтаві ради приймати рішення щодо земельної ділянки, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і спору. Кадастрові координати: КОФТУУ: 5310136400, Зона: 14 АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,1 га, що знаходиться на території м.Полтава, щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою чи затвердження проекту землеустрою про передачу земельної ділянки у власність або користування - до набрання чинності рішенням суду по даній справі.
Згідно з частиною першою статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Розглянувши подану заяву та матеріали адміністративної справи, суд дійшов такого висновку.
Згідно з частиною першою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини другої цієї статті, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Системний аналіз наведених вище положень процесуального закону є підставою для висновку про те, що ними визначено дві самостійні підстави для вжиття судом заходів забезпечення позову. При цьому, при розгляді та вирішенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову суд надає оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу; наявності зв`язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовних вимог, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення позову забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення; імовірності виникнення утруднень для виконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
Позивач обґрунтовував необхідність вжиття заходів забезпечення адміністративного позову тим, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів.
Оцінюючи таке твердження позивача, суд зауважує, що припущення позивача про те, що земельна ділянка може бути передана у власність або у користування інших осіб не є обґрунтованим. Жодних доказів ймовірної передачі чи намірів такої передачі земельної ділянки у власність або у користування інших осіб, позивачем не надано та не наведено.
В матеріалах заяви відсутні відомості про те, що дана земельна ділянка включена до переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах (аукціонах), або що відносно неї надано дозвіл на розробку проекту землеустрою. Відсутні будь-які інші відомості, що вказували б на загрозу порушення прав позивача.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
А відповідно до частини другої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
З урахуванням наведеного, суд констатує, що позивачем не доведено наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення позову.
Разом з цим, суд звертає увагу на те, що відмова у задоволенні заяви не позбавляє права повторного звернення до суду із заявою про вжиття заходів забезпечення позову.
Керуючись статтями 150, 151, 154, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтаві ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя Г.В. Костенко