
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/1856/20
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого адміністративного суду
05 березня 2020 року м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
в с т а н о в и л а:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Національної поліції України (01601, м.Київ, вул. Академіка Богомольця, 10), з наступними вимогами:
- визнати протиправним та скасувати наказ Національної поліції України № 171 о/с від 11.02.2020 “По особовому складу” в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції за п. 4 ч.1 ст. 77 Закону України “Про Національну поліцію” (у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів”;
- поновити ОСОБА_1 на посаді старшого інспектора з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України з 12.02.2020 року;
- стягнути з Національної поліції України на користь ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу у сумі 10671,94 грн.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви, з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч1 ст.19 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду керувався тим, що проживає у місті Львові.
Однак, згідно вищенаведених норм КАС України адміністративні справи щодо оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті, вчинені, допущені стосовно конкретної фізичної особи вирішуються адміністративним судом, або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача, або за місцезнаходженням відповідача.
Так, суддею встановлено, що позивач – ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Вказане підтверджується копією паспорта.
Відповідач – Національна поліція України знаходиться за адресою: 01601, м.Київ, вул. Богомольця, 10.
Таким чином, ні позивач, ні відповідач у справі не зареєстровані у Львівській області, що вказує на те, що адміністративна справа №380/1856/20 територіально не підсудна та не підлягає вирішенню Львівським окружним адміністративним судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно до ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи, що адміністративна справа не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Львівського окружного адміністративного суду, суддя вважає за необхідне адміністративну справу №380/1856/20 направити за підсудністю до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача, а саме до Волинського окружного адміністративного суду (43025, м.Луцьк, вул. Словацького, 3).
Керуючись ст.ст. 19, 29, 30, 171, 180, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя, -
у х в а л и л а:
передати адміністративну справу № 380/1856/20 за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягення середнього заробітку за час вимушеного прогулу на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду (43025, м.Луцьк, вул. Словацького, 3).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Потабенко В.А.