
Справа 350/298/20
Номер провадження 3/350/152/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2020 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Пулик М.В., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, які надійшли від Рожнятівського відділення поліції Калуського ВП ГУНПУ в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
15 лютого 2020 року, о 20 годині 45 хвилин, у с.Слобода Рівнянська, по вул. Січових Стрільців, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1 перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, внаслідок чого порушив п. 2.9 «а» ПДР України, за що відповідальність передбачена ст.130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення не визнав. Суду пояснив, що дійсно був зупинений працівниками поліції, котрі запідозрили його в тому, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння, однак він не був п`яним. Не заперечив, що дійсно проходив огляд на стан алкогольного сп`яніння, і технічний прилад виявив алкоголь. Спиртні напої він вживав на передодні.
Вислухавши особу стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, та вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно зі ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага суду на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП наступає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Отже, обов`язковою ознакою правопорушення, передбаченого вказаною частиною даної статті КУпАП, є керування транспортним засобом в стані сп`яніння або відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.
ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, суду пояснив, що в стані алкогольного сп"яніння не перебував.
Однак, вина ОСОБА_1 у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, повністю підтверджена зібраними у справі та дослідженими судом доказами, зокрема:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №234730 від 15 лютого 2020 року (а.с.1);
- роздруківками з приладу Драгер: тест № 5649, №6126 та № 6125 від 15 лютого 2020 року (а.с.4,5,6).
- висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складений о 22 годині 10 хвилин 15 лютого 2020 року, який також підтверджує, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими доказами.
Аналізуючи матеріали справи та наявний в ньому відеозапис, приходжу до висновку, що наданими суду матеріалами поза всяким розумним сумнівом доведено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані сп`яніння, а його дії правильно кваліфіковані за ст.130 ч.1 КУпАП.
Застосовуючи стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу яка притягується до адміністративної відповідальності, її майновий стан та обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Керуючись ст.ст.279, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення – штраф у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік.
Штраф сплатити на рахунок № UA078999980000031118149009001, отримувач коштів ГУК в Iв.-Франк.об/Iв.-Фран.о/ 21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача ГУДКСУ Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО ГУДКСУ 899998, код класифікації доходів бюджету 21081300 (адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 в дохід держави у розмірі 420 гривні 40 копійок.
Судовий збір сплатити на рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя: