Рішення № 87988772, 04.03.2020, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2020
Номер справи
824/120/20-а
Номер документу
87988772
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/120/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, про зобов`язання прийняти рішення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулась в суд з позовом до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (далі - відповідач), в якому просить:

- зобов`язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, гуманітарний автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, визнаний гуманітарною допомогою, згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16 березня 2006 року №26/ГД-2699/К, зняти з обліку в органах соціального захисту, та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу отриманого чоловіком ОСОБА_2 у якості гуманітарної допомоги на ОСОБА_1 , оскільки вона постійно проживала зі своїм чоловіком однією сім`єю до його смерті.

І. АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що її чоловік ОСОБА_2 , інвалід I групи ВВВ, отримав автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, який визнаний гуманітарною допомогою згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К.

14.05.2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни і їх сімей». Нормами цього акту передбачено, що: "Після смерті інваліда, автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається йому у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення" у порядку, визначено Кабінетом Міністрів України.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер. 03.10.2019 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про перереєстрації гуманітарного автомобіля на себе. Однак, 10.01.2020 року від відповідача надійшов лист у якому зазначено, що у зв`язку з наявністю рішення Першотравневого районного суду від 29.10.2013 року (справа №725/4856/13-ц) про повернення вказаного автомобіля Головному управлінню праці та соціального захисту населення, а тому Департамент відмовив у задоволенні заяви позивача.

Позивач вважає, що він як член сім`ї померлого інваліда, відповідно до чинних вимог законодавства, має право на перереєстрацію гуманітарного автомобіля.

2. Відповідач правом визначеним у статті 162 КАС України на подання відзиву на адміністративний позов - не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову. (ч.4 ст. 159 КАС України).

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.

1. 29.01.2020 року ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

ІІІ. СУДОМ ВСТАНОВЛЕННІ НАСТУПНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ВІДПОВІДНІ ЇМ ПРАВОВІДНОСИНИ.

1. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 від 10.07.2012 року, зареєструвала ІНФОРМАЦІЯ_3 шлюб з ОСОБА_2 , про що зроблений актовий запис № 362. (а.с. 8, 10).

2. Згідно з довідкою відділу ведення реєстру територіальної громади м.Чернівці Чернівецької міської ради від 03.10.2019 року №8545/228, ОСОБА_1 постійно проживала і була зареєстрована разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2 . (а.с.12).

3. Згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , власником автомобіля марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, є ОСОБА_2 (а.с. 9).

4. Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К включено автомобіль марки марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога. (а.с. 17)

5. Наказом Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 29.03.2006 року №39 "Про видачу автомобілів з числа гуманітарної допомоги" наказано видати згідно із висновком обласної медико-соціальної експертної комісії, протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги Кабінету Міністрів України (окрім інших): ОСОБА_2 , інваліду І групи Великої Вітчизняної війни по зору, мешканцю АДРЕСА_1 автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , як гуманітарна допомога з правом передачі керування онуку ОСОБА_3 (вперше) (а.с. 18).

6. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_5 (а.с. 11).

7. Судом встановлено, що на момент смерті ОСОБА_2 , діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2006 року №999. Згідно п.41 цього Порядку автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, після смерті інваліда повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.

8. Рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівці від 29.10.2013 року справа №725/4856/13-ц, зобов`язано ОСОБА_3 повернути Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 . (а.с. 15-16)

9. 03.10.2019 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність. (а.с. 6)

10. На засіданні робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації розглянуто звернення позивача, щодо переоформлення гуманітарного автомобіля "Ауді". Відповідно до протоколу №24 від 11.12.2019 року засідання зазначеної робочої групи вирішено: відмовити у наданні дозволу на переоформлення гуманітарних автомобілів членам сім`ї померлих осіб з інвалідністю з наявністю судових рішень на користь Департаменту соціального захисту населення. Запропонувати членам сім`ї померлих осіб з інвалідністю звернутись до суду для скасування попереднього рішення в зв`язку з змінами у законодавстві. (а.с. 13-14)

11. Листом Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 10.01.2020 року №149 позивача повідомлено про відмову у наданні дозволу на переоформлення зазначеного гуманітарного автомобіля у зв`язку з наявністю рішення Першотравневого районного суду від 29.10.2013 року справа №725/4856/13-ц, про повернення вказаного автомобіля Департаменту соціального захисту населення (а.с. 7).

ІV. ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.

1. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

2. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зобов`язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб`єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.

3. Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-IV (Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.

Положеннями частини 9 статті 26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

4. Відповідно до частини 3 статті 38 Закону України від 21 березня 1991 року №875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім`ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

5. Як зазначалось вище, згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 включено до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога, та було передано у користування покійному чоловікові позивача - ОСОБА_2 .

Після смерті ОСОБА_2 , питання про належність автомобіля, отриманого ним в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року № 999.

Відповідно до п. 41 вказаного Порядку, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.

Згідно з ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року №1192-XIV (в редакції, що діяла на момент смерті ОСОБА_2 ), забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім`ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім`ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.

У разі несплати членом сім`ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов`язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що рішенням Першотравневого районного суду м.Чернівці від 29.10.2013 року справа №725/4856/13-ц зобов`язано ОСОБА_3 повернути Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль марки "Ауді" 1998 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 .

На час вирішення вказаного спору, відповідачем не надано доказів того, що вказане вище рішення набрало законної сили, або ж перебуває на примусовому виконанні.

6. Водночас слід зазначити, що 14.05.2015 року частиною четвертою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 року, №51, ст. 451; 2010 року, №8, ст. 62; 2014 року, №4, ст. 61) викладено в такій редакції:

- частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 року, № 51, ст. 451; 2010 року, № 8, ст. 62; 2014 року, № 4, ст. 61) викласти в такій редакції:

"Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі відсутності членів сім`ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім`ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".

Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім`ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім`ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Відтак, слід дійти висновку, що 14.05.2015 року нормами Закону України № 426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року №999, зміни до п. 41 якої були внесені 07.10.2015 року та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.

У зв`язку з вказаними змінами законодавства, позивач 03.10.2019 року звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність. Однак, відповідно до протоколу засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації №24 від 11.12.2019 року, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля.

Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту від 10.01.2020 року №149, в якому зазначено причину відмови - наявність рішення Першотравневого районного суду м. Чернівці від 29.10.2013 року №725/4856/13-ц.

7. Згідно із частиною 3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. При цьому, суд звертає увагу на те, що прийняття Закону України № 426-VIII від 14.05.2015 року було спрямовано на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на момент смерті ОСОБА_2 . Іншими словами, розширено зміст і обсяг існуючих прав і соціальних гарантій громадян.

Таким чином, з 14.05.2015 року змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога. Відтак, суд вважає, що посилання Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на рішення Першотравневого районного суду м. Чернівці не ґрунтуються на вимогах спеціального законодавства. Суд наголошує, що вказане судове рішення було прийняте до прийняття Закону України №426-VIII від 14.05.2015 року, а тому норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.

Крім того, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні відомості щодо набрання законної сили даного рішення, а саме рішення суду, згідно обґрунтувань позивача на час розгляду спірних правовідносин не виконане, та не перебуває на примусовому виконанні.

8. Згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011 № 5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв`язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).

Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім`ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім`ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII від 14.05.2015 року було прийнято пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.

Тому, суд вважає, що висновки відповідача, викладені у листі про відсутність підстав для зняття зазначеного вище автомобіля з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу є безпідставними і необґрунтованими.

9. Проаналізувавши наведені вище вимоги законодавчих актів в контексті встановлених обставин справи, суд вважає, що для належного захисту порушеного права слід визнати протиправним рішення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації та зобов`язати відповідача вчинити дії, щодо зняття автомобіля марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на позивача.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

10. Беручи до уваги наведене, та оцінюючи надані сторонами по справі письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що ґрунтуються на положеннях чинного законодавства, отже підлягають задоволенню повністю.

V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

1. Частиною 1 статті 143 КАС України визначено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини 5 та 6 статті 246 КАС України у резолютивній частині рішення (окрім іншого) зазначається розподіл судових витрат.

У разі необхідності у резолютивній частині також вказується про повернення судового збору.

Відповідно до частини 9 статті 139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд (окрім іншого) враховує чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору.

Звертаючись до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 881,00 грн. Враховуючи наведене, суд вважає, що позивач звертаючись до суду сплатив судовий збір у більшому розмірі ніж того вимагає стаття 4 Закону України "Про судовий збір", а тому надміру сплачений судовий збір у розмірі 40,20 грн. підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України (з розрахунку 881,00грн. - 840,80 = 40,20 грн.).

2. Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, а тому слід стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати - судовий збір в сумі 840,80 грн.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації - задовольнити повністю.

2. Визнати рішення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб протиправним.

3. Зобов`язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, вчинити дії направлені на зняття з обліку в органах соціального захисту, та надання дозволу на перереєстрацію гуманітарного автомобіля марки "Ауді" 1998 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , об`єм двигуна 1781 см.куб, який визнаний гуманітарною допомогою на громадянку ОСОБА_1 .

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 840,80 грн.

5. Повернути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України надміру сплачений судовий збір у розмірі 40,20 грн.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП: НОМЕР_2 )

Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (вул. Головна, 245, м. Чернівці, 58018, код ЄДРПОУ: 38345436)

Суддя О.В. Боднарюк