
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та
призначення справи до судового розгляду по суті
04 березня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/5169/19
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.
представника відповідача: Торби Ю.В.
розглянувши в підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізінвест" до Східної митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень та каркот відмови в прийнятті митних декларацій, митому оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів комерційного призначення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізінвест" до Східної митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень та каркот відмови в прийнятті митних декларацій, митому оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів комерційного призначення.
Відповідно до ч.3 ст.173 КАС України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.2 ст.180 КАС України у підготовчому засіданні суд вирішує питання, зазначені даною нормою.
Відповідно до ч.4 ст.180 КАС України клопотання та заяви учасника справи з питань, визначених у частині третій цієї статті, подані після закриття підготовчого засідання, залишаються без розгляду, за винятком випадків, коли вони стосуються доказів, поданих після закриття підготовчого засідання.
Відповідачем заявлені клопотання про виклик свідків: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (а.с. 134-135, 185-186).
В обґрунтування клопотань зазначено, що для справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом справи необхідно викликати в судове засідання свідків - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 щодо надання пояснень при винесенні рішення про коригування митної вартості №UA702050/2019/000015/2 від 30.10.2019 та картки відмови №UA702050/2019/000015/2 від 30.10.2019.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі (частина перша статті 65 КАС України).
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частинами першою та третьою статті 92 КАС України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі.
При цьому суд зазначає, що відповідно до статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Статтею 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Відповідно до частини першої статті 91 КАС України, показаннями свідка є повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи.
Частинами першою та другою статті 92 КАС України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
Обґрунтовуючи клопотання про виклик свідків представник відповідача фактично посилається на те, що зазначені в клопотаннях особи, можуть надати суду пояснення при винесенні спірного рішення.
При цьому, суд звертає увагу на те, що метою виклику свідків є надання пояснень про відомі їм обставини, які мають значення для справи, та не можуть бути доведені іншим шляхом.
Суд зазначає, що представником відповідача у заявах про виклик свідків не наведено належних обґрунтувань щодо необхідності виклику та не зазначено, які обставини справи вони можуть підтвердити.
З огляду на вищевикладене, суд вважає клопотання необґрунтованими та відмовляє у їх задоволенні.
Відповідно до ч.2 ст.183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:
1) залишення позовної заяви без розгляду;
2) закриття провадження у справі;
3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Оскільки виконанні всі завдання підготовчого провадження, суд дійшов висновку про наявність підстав для акриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
Керуючись ст.ст. 9, 72, 92, 180, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотань Східної митниці Держмитслужби про виклик свідків відмовити.
Закрити підготовче провадження у адміністративним справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізінвест" до Східної митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень та каркот відмови в прийнятті митних декларацій, митому оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів комерційного призначення.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 18 березня 2020 року на 10 год. 00 хв. в приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, буд.18.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Ірметовою О.В.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО.В. Ірметова