Постанова № 87966044, 21.01.2020, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
21.01.2020
Номер справи
415/9534/19
Номер документу
87966044
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/9535/19

3/415/24/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

21.01.20 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Лисичанським ВП ГУНП в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Лисичанська Луганської області, громадянина України, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 від 07 серпня 2003 року, зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого в АДРЕСА_2 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, –

встановив:

22 жовтня 2019 року, приблизно о 21 годині, правопорушник ОСОБА_1 , знаходячись за місцем мешкання - в будинку АДРЕСА_2 , умисно, вчинив сварку з дружиною – ОСОБА_2 , під час якої, висловлювався на адресу останньої грубою нецензурною лайкою, чим завдав шкоду психічному здоров`ю потерпілої та вчинив домашнє насильство.

У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 – не з`явився, про причини неявки – не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду – не надсилав, хоча, як вбачається зі змісту протоколу про відповідне адміністративне правопорушення (а.с.1), - про необхідність явки до Лисичанського міського суду Луганської області, з метою розгляду справи про інкриміноване адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-2 ч.1 КУпАП, правопорушника ОСОБА_1 було повідомлено під час складання зазначеного протоколу, тобто – 29 жовтня 2019 року, про що свідчить підпис останнього, крім того, судом, на підставі ст.268 КУпАП, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, неодноразово було винесено Постанови про доставку правопорушника ОСОБА_1 у судові засідання приводом (а.с.18,20), виконати які, згідно інформації, наданої суду співробітниками Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області (а.с.23,24), - не надалося можливим.

З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, зокрема –

рішень у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, «Олександр Шевченко проти України» від 26 квітня 2007 року (п.27), «Трух проти України» від 14 жовтня 2003 року, у яких наголошено на тому, що особа у розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їй судового рішення,

та з огляду на те, що –

при повідомленні судом про місце та час розгляду справи, а також, вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, правопорушник ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення у приміщенні Лисичанського міського суду Луганської області під час складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, що засвідчує відмітка у протоколі про відповідне адміністративне правопорушення, серії АПР18 №129171 від 29 жовтня 2019 року (протокол підписано правопорушником ОСОБА_1 власноруч), при цьому, з моменту складання відповідного протоколу (29 жовтня 2019 року) і по день винесення постанови суду, не дивлячись на достатність часу для того, аби з`явитися до суду та дізнатися про рух справи, - заходів для явки до суду – не вжив, письмових заперечень проти протоколу - не подав, тощо, -

у зв`язку з чим, суд вважає поведінку учасника процесу такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.38 КУпАП, та – уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, що посягає на громадський порядок та громадську безпеку, а неявку до суду особи, що притягується до адміністративної відповідальності, – правопорушника ОСОБА_1 , котрий повинен добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, розцінює – як безпідставне умисне затягування справи, нівелювання завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким, зокрема, є – охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП), і, відповідно, з урахуванням принципу судочинства, зазначеного у практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, - вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Із досліджених у судовому засіданні письмових пояснень правопорушника ОСОБА_1 (а.с.4) вбачається, що своєї провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, останній не спростовував та пояснив, що 22 жовтня 2019 року, приблизно о 21 годині, перебуваючи за місцем спільного з дружиною – потерпілою ОСОБА_2 – проживання - в будинку АДРЕСА_2 , на побутовому грунті, дійсно, вчинив з дружиною словесну сварку, в ході котрої, висловлювався на адресу останньої нецензурною лайкою, з приводу чого, співробітниками поліції відносно нього і було складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-2 ч.1 КУпАП, копію якого він - отримав.

Із досліджених у судовому засіданні письмових пояснень потерпілої ОСОБА_2 (а.с.5) вбачається, що 22 жовтня 2019 року, приблизно о 21 годині, її чоловік – правопорушник ОСОБА_1 , знаходячись за місцем їх сумісного проживання – у будинку АДРЕСА_2 , на побутовому грунті, вчинив із нею словесну сварку, в ході якої, ображав її нецензурною лайкою, на зауваження та прохання припинити конфлікт – не зважав.

Із дослідженого у судовому засіданні клопотання начальника Служби у справах дітей Лисичанської міської ради за №1051 від 28 жовтня 2019 року (а.с.2) вбачається, що 24 жовтня 2019 року, в ході відвідування багатодітної родини ОСОБА_3 , проживаючої по АДРЕСА_2 , проведеного спеціалістами служби у справах дітей, відділу сім`ї та молоді, фахівцем із соціальної роботи Лисичанського центру соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді та інспектором з ЮП СП Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, - встановлено факт вчинення домашнього насильства стосовно потерпілої ОСОБА_2 з боку чоловіка останньої – правопорушника ОСОБА_1 , що – зі слів безпосередньо потерпілої ОСОБА_2 – відбулося 22 жовтня 2019 року, приблизно о 21 годині, за місцем їх сумісного проживання.

За таких обставин, суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані останнім безпосередньо після вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення (а.с.4), а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, у т.ч.:

письмові пояснення потерпілої ОСОБА_4 (а.с.5),

Акт обстеження умов проживання дітей від 24 жовтня 2019 року (а.с.3),

клопотання начальника Служби у справах дітей Лисичанської міської ради за №1051 від 28 жовтня 2019 року (а.с.2), -

у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду – немає, та які, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 – не оспорювалися, вважає, що винність останнього – у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.173-2 ч.1 КУпАП – вчинення домашнього насильства, оскільки правопорушник ОСОБА_1 , умисно, вчинив дії психологічного характеру, тобто, насильство, пов`язане з діями одного члена родини на психіку іншого члену родини, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров`ю потерпілої.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , згідно протоколу, – не працює, інвалідом – не являється, до адміністративної відповідальності – притягується вперше, у письмових поясненнях своєї провини у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення - не спростовував, однак, незважаючи на належне та своєчасне сповіщення щодо дати та місця розгляду справи, а також, заходи, котрі вживалися судом з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, до суду – не з`явився, про причини неявки – не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду – не надсилав, відповідно, належних висновків для себе – не зробив, своєї провини – не усвідомив.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та наявність на утриманні неповнолітніх дітей – ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.8 – к/к Свідоцтва про народження, серії НОМЕР_2 № НОМЕР_3 , виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Лисичанського міського управління юстиції в Луганській області 12 червня 2009 року), - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.9 - к/к Свідоцтва про народження, серії 1-ЕД № НОМЕР_4 , виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Лисичанського міського управління юстиції в Луганській області 13 липня 2010 року), - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.10 - к/к Свідоцтва про народження, серії НОМЕР_2 № НОМЕР_5 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Лисичанського міського управління юстиції в Луганській області 14 липня 2015 року), - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.11 - к/к Свідоцтва про народження, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Лисичанського міського управління юстиції в Луганській області 19 серпня 2011 року).

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд – не вбачає.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який – не працює, втім, має постійне місце мешкання, вперше притягується до адміністративної відповідальності та має на утриманні п`ятьох неповнолітніх дітей, у письмових поясненнях, наданих безпосередньо після вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення, – в повному обсязі визнав свою провину, однак, незважаючи на належне та своєчасне сповіщення про дату та місце розгляду справи, до суду для надання пояснень – не з`явився, про причини неявки – не повідомив, відповідно, належних висновків для себе – не зробив, своєї провини – не усвідомив, тощо, з урахуванням - наявності обставин, що пом`якшують відповідальність, та – відсутності обставин, які б її обтяжували, і одночасно, беручи до уваги обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд, оцінюючи зазначені обставини в їх сукупності, вважає, що правопорушникові ОСОБА_1 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.173-2 ч.1 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

Підстав для призначення правопорушнику ОСОБА_1 будь-якого іншого стягнення, передбаченого санкцією ст.173-2 ч.1 КУпАП, суд не вбачає.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Речові докази по справі – відсутні.

Керуючись ст.33, ст.40-1, ст.173-2 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню – у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: