справа № 2-а-2214/09/2270/4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«20» березня 2009 року
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Ковальчук О. К.
при секретарі Заблоцькому О. В.
за участю:представника Прокуратури міста Хмельницького - Арєщенкова А. С.
представника позивача за довіреністю - Савченка В. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов заступника прокурора міста Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до приватного підприємства «Вестор» про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 1 700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
заступник прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до приватного підприємства «Вестор» про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в сумі 1 700 грн., посилаючись на те, що за результатами проведеної перевірки, на відповідача накладено штрафні санкції за виявлені порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» в вище зазначеному розмірі.
Представник позивача заявлені вимоги підтримав в повному обсязі та просить стягнути вказану суму з підстав викладених у позові.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, письмові заперечення на позов суду не надав.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі - Закону) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
За змістом ст.30 згаданого Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний зокрема забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», юридична особа, здійснює перевезення пасажирів на таксі на підставі таких документів:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.
Як передбачено ст. ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Згідно ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до п. 4 Положення «Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті» (затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 p. N 1190), п. 4, п. 5, п. 6 Положення «Про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» (затв. наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 16 травня 2005 p. N 207) державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів здійснює Головавтотрансінспекція та її територіальні органи в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Судом встановлено, що перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт виявлено факт здійснення відповідачем пасажирських перевезень за відсутності всіх необхідних документів, передбачених ст. 39 Закону, що підтверджується актом перевірки від 10. 07. 2008 року. На основі даного акту 04. 08. 2008 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. Постанова відповідачем не оскаржена. Разом з тим, відповідач зазначену суму добровільно не сплатив, а тому штраф підлягає примусовому стягненню.
Статтею 21 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю. Частиною 1 ст. 257 КАС передбачено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначні у самому рішенні. Разом з тим, відповідач має право оскаржити постанову про застосування щодо нього штрафу. У випадку скасування постанови територіального управління Головавтотрансінспекції про накладення штрафу відповідач має право звернутись до адміністративного суду з заявою по перегляд постанови за нововиявленими обставинами в порядку ст. 245 КАС України.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 160, 162 - 163 КАС України, Законом України «Про автомобільний транспорт», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити. Стягнути з приватного підприємства «Вестор» (код ЄДРПОУ 32039128) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансові санкції в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд.