Ухвала суду № 87954420, 03.03.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2020
Номер справи
440/1058/20
Номер документу
87954420
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 березня 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/1058/20

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Бойко С.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

28 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності, яка полягає у порушені прав ОСОБА_1 на отримання, починаючи з 25.04.2019, пенсії як інваліда війни, інвалідність якого настала внаслідок виконання обов`язків військової служби під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи при виконанні радіаційних робіт в зоні відчуження, в обсязі та порядку, що існував до обмеження, скасування їх нормативними актами, які були визначенні неконституційними рішенням Конституційного Суду України та в розмірі встановленому рішенням Конституційного Суду України №1-р(П)/2019 від 25.04.2019, зобов`язання нарахувати та виплачувати пенсію відповідно до норм статей 3, 8, 9, 16, 17, 92, 151-2 Конституції України, враховуючи рішення Конституційного Суду України №1-р(П)/2019, №6-р\2018 та №7-рп/2016 в порядку та розмірі визначеному частиною третьою статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та в порядку і розмірі визначеному статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та враховуючи зміни розміру мінімальної заробітної плати встановленої Законом України "Про державний бюджет України" на відповідний рік без обмеження розміру пенсії; стягнення протиправно не сплаченої частини пенсії з 25.04.2019 по 31.01.2020 в розмірі 60141,24 грн, встановлення відсутності у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області компетенції та повноважень приймати рішення щодо нарахування пенсії інваліду війни - військовослужбовцю, який отримав інвалідність при виконання військового обов`язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції - діяти всупереч нормам статей 3, 8, 9, 16, 17, 92, 151-2 Конституції України, шляхом застосування нормативно-правового акту, який не відповідає нормам Конституції України та змінювати порядок нарахування пенсії, визначений частиною третьою статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", встановлення відсутності компетенції та повноважень при нарахування пенсії змінювати статус ОСОБА_1 інваліда війни, інвалідність якого пов`язана з виконанням військового обов`язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції на статус робітника, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції; встановлення наявності у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області компетенції та повноважень при наявності всіх необхідних документів, які в матеріалах пенсійної справи нараховувати та виплачувати пенсію, визначену нормами частини третьої статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Як визначено пунктом 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Судом досліджено позовну заяву та встановлено, що вона не містить обґрунтування позовних вимог. Зміст позовної заяви зводиться до посилань на рішення Конституційного Суду України та зазначення по її тексту прохальної частини.

Зі змісту позовної заяви не можливо встановити у чому саме виразилася бездіяльність відповідача, яка на думку позивача полягає у порушені прав ОСОБА_1 на отримання, починаючи з 25.04.2019, пенсії як інваліда війни, інвалідність якого настала внаслідок виконання обов`язків військової служби під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи при виконанні радіаційних робіт в зоні відчуження, в обсязі та порядку, що існував до обмеження, скасування їх нормативними актами, які були визначенні неконституційними рішенням Конституційного Суду України та в розмірі встановленому рішенням Конституційного Суду України №1-р(П)/2019 від 25.04.2019. Не зрозуміло чи то було обмежено максимальний розмір пенсії чи відмовлено у її призначені, перерахунку або ж у переведенні з одного виду пенсії на інший.

Разом з тим, позовна заява не містить жодного обґрунтування позовних вимог про встановлення відсутності у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області компетенції та повноважень приймати рішення щодо нарахування пенсії інваліду війни - військовослужбовцю, який отримав інвалідність при виконання військового обов`язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції - діяти всупереч нормам статей 3, 8, 9, 16, 17, 92, 151-2 Конституції України, шляхом застосування нормативно-правового акту, який не відповідає нормам Конституції України та змінювати порядок нарахування пенсії, визначений частиною третьою статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Зі змісту позову не зрозуміло який саме нормативно-правовий акт, який не відповідає нормам Конституції України було застосовано відповідачем під час нарахування пенсії позивачу та в чому саме виразилася зміна порядку нарахування пенсії, визначеного частиною третьою статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Крім того, позовна заява не містить обґрунтування позовної вимоги про встановлення відсутності компетенції та повноважень при нарахування пенсії змінювати статус ОСОБА_1 інваліда війни, інвалідність якого пов`язана з виконанням військового обов`язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції на статус робітника, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції та встановлення наявності у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області компетенції та повноважень при наявності всіх необхідних документів, які в матеріалах пенсійної справи нараховувати та виплачувати пенсію, визначену нормами частини третьої статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та статтею 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Також з її змісту не можливо встановити яким чином та за яких умов відповідачем було змінено статус позивача з інваліда війни, інвалідність якого пов`язана з виконанням військового обов`язку під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції на статус робітника, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції.

Згідно з частиною першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду уточненої позовної заяви із зазначенням викладу обставин якими позивач обґрунтовує свої позовні вимог, а саме посиланням на норми чинного законодавства та детальний виклад обставин, які існували до порушення прав позивача та існують на цей час у двох примірниках.

Крім того, суд звертає увагу на недопустимість порушення правил об`єднання позовних вимог визначених статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Позивачеві усунути недоліки протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо він не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява буде йому повернута.

Копію ухвали направити позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя С.С. Бойко