
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/1782/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 березня 2020 року м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сокальської районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправними та скасування висновку та розпорядження, -
в с т а н о в и л а:
02.03.2020 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сокальської районної державної адміністрації Львівської області, з такими вимогами:
- скасувати висновок щодо оцінювання результатів службової діяльності начальника служби у справах дітей Сокальської РДА від 05.11.2019 року;
- скасувати розпорядження Сокальської РДА №183/03-07 від 02.12.2019 року про затвердження висновку щодо оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорії “Б”, “В” у 2019 році в частині начальника служби у справах дітей Сокальської РДА – ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви, з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 вказаного Кодексу.
Відповідно до п.2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Частиною 6 цієї статті передбачено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у п.2 ч.5 вказаної статті стосовно представника.
Водночас, в позовній заяві не вказано номера засобу зв`язку та адреса електронної пошти позивача, а також не зазначено реєстраційного номера облікової картки платника податків за його наявності або номера і серії паспорта представника позивача.
Таким чином, з метою усунення вказаних недоліків, позивачу необхідно надати суду належним чином, з врахуванням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, позовну заяву та її копію для відповідача.
Щодо сплати судового збору.
Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Представник позивач разом із позовною заявою подав заяву про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування вказаної заяви зазначив, що станом на момент подання цього позову у позивача відсутня можливість сплати судового збору. Тому, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір” просив відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або з) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналізуючи наведене, підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Водночас, представник позивача на підтвердження вказаних у заяві обставин не надав суду жодних належних доказів, що підтверджують скрутний майновий стан позивача та не конкретизував пункту ч.1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір”, який, на думку представника позивача, вказує на підставу відстрочення сплати судового збору.
Тому, враховуючи те, що відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду, беручи до уваги відсутність будь – яких доказів на підтвердження вказаних у заяві обставин про незадовільний майновий стан позивача, а також те, що ОСОБА_1 є працюючою особою, суддя дійшла висновку відмовити у задоволенні заяви про відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, позивачу потрібно сплатити судовий збір за подання цього позову.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п. 3 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 840,80 грн.
Отже, судовий збір за дві вимоги немайнового характеру становить 1681,60 грн. (840,80 грн. помножити на 2 вимоги).
Таким чином, позивачу за подання цього позову потрібно сплатити судовий збір в сумі 1681,60 грн.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі “Судовий збір”. Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (ІВАN): UA978999980313101206084013003, код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки: “84” Окружні адміністративні суди. На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати строк для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и л а:
залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Сокальської районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправними та скасування висновку та розпорядження.
Позивачу встановити десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії вказаної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Потабенко В.А.