
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
27 лютого 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/335/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Петросян К.Є.,
за участю: секретаря судового засідання – Грищенко М.І.,
позивача – ОСОБА_1 ,
представника позивача – Жердєвої М.В.,
представника відповідача – Леонової З.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправною відмови, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
17.01.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління ДПС у Луганській області (далі ГУ ДПС у Луганській області або відповідач), в обґрунтування якого зазначено наступне.
З 31.05.2019 позивача увільнено від виконання обов`язків державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу ГУ ДФС у Луганській області у зв`язку із прийняттям на військову службу за контрактом. ГУ ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов`язків ГУ ДФС у Луганській області.
З травня 2019 року в ГУ ДФС у Луганській області середньомісячна заробітна плата позивача розраховувалась за середньоденною заробітною платою, що складала 531,22 грн. З серпня 2019 року і до теперішнього часу ГУ ДПС у Луганській області здійснює нарахування середньомісячної заробітної плати позивача за середньоденною заробітною платою, що складає 243,33 грн.
На думку позивача, вказаними діями відповідачем порушено гарантію збереження за ним середнього заробітку, що передбачено ст.119 КЗпП України.
ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою щодо надання роз`яснень з приводу зменшення його середнього заробітку, на що листом від 21.11.2019 відповідач повідомив, що нарахування заробітної плати проведено згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100.
09.12.2019 представником позивача надано до ГУ ДПС у Луганській області скаргу на дії відповідача із проханням провести перерахунок його середньомісячної заробітної плати за серпень-листопад 2019 року та в подальшому здійснювати нарахування середньомісячної заробітної плати за середньоденною заробітною платою, що складає 531,22 грн та виплатити недоплачену частину середньомісячної заробітної плати за вказаний період.
Листом від 19.12.2019 відповідачем фактично відмовлено у задоволенні скарги позивача.
На підставі вкладеного просить суд:
- визнати протиправною відмову відповідача здійснити перерахунок середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 за серпень 2019 року (2 робочі дні), вересень, жовтень, листопад, грудень 2019 року за середньоденною заробітною платою, що складає 531,22 грн;
- зобов`язати ГУ ДПС у Луганській області здійснити перерахунок середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 за серпень 2019 року (2 робочі дні), вересень, жовтень, листопад, грудень 2019 року та в подальшому за середньоденною заробітною платою, що складає 531,22 грн;
- зобов`язати відповідача виплатити заборгованість із заробітної плати ОСОБА_1 за серпень 2019 року (2 робочі дні), вересень, жовтень, листопад, грудень 2019 року у розмірі 25046,43 грн;
- встановити для відповідача строк для подання до суду звіту про виконання судового рішення по справі.
Ухвалою суду від 21.01.2020 відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження (а.с.21-22).
У судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги, надали пояснення, аналогічні пред`явленому позову, просили його задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позовних вимог ОСОБА_1 , просив суд відмовити у їх задоволенні з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суду пояснив наступне (а.с.27-31).
Позивач працював в Головному управління ДФС у Луганській області на посаді головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області.
З 31.05.2019 згідно з наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 13.06.2019 № 189-0 «Про увільнення від виконання обов`язків ОСОБА_1 » позивача увільнено від виконання обов`язків головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області у зв`язку з укладенням ним 31.05.2019 контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб сержантського та рядового складу, збережено місце роботи, посаду і середній заробіток.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі - Порядок) у випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Підпунктом «ї» пункту 1 Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати застосовується у випадку залучення працівників до виконання військових обов`язків.
У зв`язку з тим, що за позивачем збережена середньомісячна заробітна плата з 31.05.2019, середня заробітна плата розраховувалась за останні 2 попередні календарні місяці, а саме березень 2019 року та квітень 2019 року. Середньоденна заробітна плата склала 531,22 грн.
За період служби за контрактом сума середньомісячної заробітної плати позивача на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДФС у Луганській області склала:
за травень 2019року 531,22 грн (1 робочий день);
за червень 2019 року 9561,96 грн (18 робочих днів);
за липень 2019 року 12218,06 грн (23 робочих дні);
за серпень 2019 року 10093,18 грн ( 19 робочих днів).
На підставі заяви ОСОБА_1 , відповідно до наказу Головного управління ДФС у Луганській області від 28.08.2019 № 656-0 «Про увільнення від виконання обов`язків ОСОБА_1 » ОСОБА_1 було звільнено з посади головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області. При звільненні здійснено повний розрахунок з позивачем, виплачено грошову компенсацію за невикористану частину щорічної основної відпустки та щорічної додаткової оплачуваної відпустки.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби» погоджено з пропозицією Міністерства фінансів України щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету з Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється.
На виконання вищевказаного розпорядження наказом ДПС України від 28.08.2019 № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України.
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 5 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області», та з урахуванням листа ДПС України від 28.08.2019 №528/7/99-00-01-01-02 розпочато виконання Головним управлінням ДПС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ГУ ДПС.
Відповідно до Положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженим наказом ДПС України від 12.07.2019 № 14, ГУ ДПС у Луганській області є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, інші печатки і штампи, власні бланки і рахунки в органах Казначейства і банках.
Таким чином, відповідач зазначає, що Головне управління ДПС у Луганській області є новоствореною юридичною особою.
На підставі заяви ОСОБА_1 , відповідно до наказу Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 452-о «Про призначення ОСОБА_1 », позивача з 29.08.2019 призначено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Луганській області.
Пунктом 2 вищенаведеного наказу ГУ ДПС у Луганській області встановлено ОСОБА_1 посадовий оклад у розмірі 5110 грн.
Наказом Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 453-0 «Про увільнення від виконання обов`язків ОСОБА_1 », виданного на підставі заяви ОСОБА_1 , позивача увільнено від виконання обов`язків головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Луганській області, за ним збережено місце роботи, посада головного державного ревізора-інспектора 4 відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом і середній заробіток на період з 29 серпня 2019 року до дня закінчення строку укладеного контракту.
Абзацем третім пункту 4 Порядку передбачено, що коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.
Оскільки позивача було призначено на посаду у новостворений орган, нарахування з 29.08.2019 заробітної плати здійснювалось виходячи з посадового окладу у розмірі 5110 грн, тобто у розмірі середньомісячної заробітної плати визначеної абзацем третім пункту 4 Порядку у розмірі 243,33 грн.
За період служби за контрактом сума середньомісячної заробітної плати позивача на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Луганській області склала:
- за серпень 2019 року 468,67 грн (2 робочих дні);
- за вересень 2019 року 5110,00 грн (21 робочий день);
- за жовтень 2019 року 5353,33грн (22 робочих дні).
Враховуючи вищезазначене, відповідач зауважує, що ГУ ДПС у Луганській області правомірно відповідно до абзацу третього пункту 4 Порядку визначено розмір середньомісячної заробітної плати позивача за серпень 2019 року (2 робочі дні), вересень, жовтень, листопад, грудень 2019 року.
Заслухавши пояснення позивача, його представника, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-74 КАС України, суд прийшов до такого.
Судом встановлено, що позивач працював в Головному управління ДФС у Луганській області на посаді головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області, що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_2 (а.с.13-16).
31.05.2019 позивачем укладено контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб сержантського та рядового складу (а.с.8-9).
У зв`язку із укладеним позивачем контрактом, наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 13.06.2019 №189-0 позивача з 31.05.2019 увільнено від виконання обов`язків головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період з 31.05.2019 до дня закінчення строку укладеного контракту, або до дня фактичного звільнення, відповідно до діючого законодавства (а.с.32).
При цьому, середня заробітна плата позивачу була розрахована за останні 2 попередні календарні місяці, а саме березень 2019 року та квітень 2019 року, а середньоденна заробітна плата склала 531,22 грн.
За період служби за контрактом сума середньомісячної заробітної плати позивача на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДФС у Луганській області склала:
за травень 2019року 531,22 грн (1 робочий день);
за червень 2019 року 9561,96 грн (18 робочих днів);
за липень 2019 року 12218,06 грн (23 робочих дні);
за серпень 2019 року 10093,18 грн ( 19 робочих днів).
На підставі заяви ОСОБА_1 , відповідно до наказу ГУ ДФС у Луганській області від 28.08.2019 № 656-0 позивача звільнено з посади головного державного ревізора - інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу Головного управління ДФС у Луганській області у звязку із переведенням для подальшої роботи у ГУ ДПС у Луганській області із виплатою грошової компенсації за невикористані відпустки (а.с.33-34).
В свою чергу, на підставі заяви ОСОБА_1 , відповідно до наказу ГУ ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 452-о позивача з 29.08.2019 призначено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Луганській області в порядку переведення з ГУ ДФС у Луганській області із встановленням посадового окладу у розмірі 5110,00 грн (а.с.35-36).
Наказом ГУ ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 453-0 позивача увільнено від виконання обов`язків головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Луганській області з 29.08.2019 із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період з 29 серпня 2019 року до дня закінчення строку укладеного контракту (а.с.37).
При цьому, нарахування з 29.08.2019 заробітної плати позивачу ГУ ДПС у Луганській області здійснено виходячи з посадового окладу у розмірі 5110 грн, розмір середньоденної заробітної плати ОСОБА_2 склав 243,33 грн:
За період служби за контрактом сума середньомісячної заробітної плати позивача на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС У Луганській області склала:
- за серпень 2019року 468,67 грн (2 робочих дні);
- за вересень 2019 року 5110,00 грн (21 робочий день);
- за жовтень 2019 року 5353,33грн (22 робочих дні).
09.12.2019 представником позивача було надано до ГУ ДПС у Луганській області скаргу на дії відповідача із проханням провести перерахунок його середньомісячної заробітної плати за серпень-листопад 2019 року та в подальшому здійснювати нарахування середньомісячної заробітної плати за середньоденною заробітною платою, що складає 531,22 грн та виплатити недоплачену частину середньомісячної заробітної плати за вказаний період у відповідності до вимог статті 119 КЗпП України (а.с.18).
Листом від 19.12.2019 відповідачем фактично відмовлено у задоволенні скарги позивача, що слугувало приводом для звернення до суду із даним позовом (а.с.19).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин першої та другої статті 39 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», призов військовозобов`язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України, а також частиною першою статті 51, частиною п`ятою статті 53, частиною третьою статті 57, частиною п`ятою статті 61 Закону України "Про освіту".
Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов`язків закріплені статтею 119 КЗпП України.
Відповідно до статті 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов`язків, якщо за чинним законодавством України ці обов`язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Працівникам, які залучаються до виконання обов`язків, передбачених законами України "Про військовий обов`язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.
За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров`я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.
Отже, з моменту призову на військову службу, за громадянами України, які були призвані на військову службу зберігаються: місце роботи та середній заробіток на підприємстві, установі, організації, в яких вони працювали на час призову.
Як вбачається з матеріалів справи, нарахування заробітної плати ОСОБА_1 з 29.08.2019 було здійснено ГУ ДПС у Луганській області виходячи з установленого йому наказом посадового (місячного) окладу у розмірі 5110 грн відповідно до вимог абзацу 3 пункту 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100.
При цьому, підставою для цього відповідач визначає те, що ГУ ДПС у Луганській області є новоствореною юридичною особою, куди призначено позивача згідно наказу від 29.08.2019 №452-о.
Суд не погоджується з даними доводами відповідача, з огляду на наступне.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», реорганізовано ДФС України та утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
Пунктом 2 даної постанови визначено, що Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком Реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Додатком 1 до постанови Кабінету міністрів України від 19.06.2019 №537 визначено перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються, зокрема ГУ ДПС у Луганській області; а додатком 2 - територіальні органи Державної фіскальної служби, що реорганізуються, зокрема, ДФС у Луганській області шляхом приєднання до ДПС У Луганській області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів від 21.08.2019 №682-р «Питання Державної податкової служби» погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
На виконання вищевказаного розпорядження наказом ДПС України від 28.08.2019 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій та повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
В свою чергу, наказом Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 №5 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області» Головним управлінням ДПС у Луганській області розпочато виконання функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється.
Наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 №14 затверджено Положення про Головне управління ДПС у Луганській області, відповідно до пункту 1 якого визначено, що Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником всіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань станом на 27.02.2019 стосовно ГУ ДФС у Луганській області вбачається, що 05.08.2019 внесено рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації.
Отже, в спірних відносинах має місце реорганізація ГУ ДФС у Луганській області шляхом приєднання до ГУ ДПС у Луганській області, що виключає доводи представника відповідача про те, що ГУ ДПС у Луганській області є новоствореною юридичною особою.
За правовою позицією Верховного Суду України, сформованою в постановах від 04 березня 2014 року (справа № 21-8а14), від 27 травня 2014 року (справа № 21-108а14), від 28 жовтня 2014 року (справа №21-484а14) слідує, що ліквідація юридичної особи публічного права має місце у випадку, якщо в розпорядчому акті органу державної влади або органу місцевого самоврядування наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої відмови. У разі ж покладення виконання завдань і функцій ліквідованого органу на інший орган, мова йде фактично про реорганізацію. Таким чином, встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується, не виключає, а включає зобов`язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи.
Таким чином, ГУ ДПС у Луганській області у зв`язку із завершенням заходів з утворення ДПС України та оголошенням про початок її діяльності, та відповідно її територіальних органів, є правонаступником всіх прав та обов`язків ДФС у Луганській області.
Як вбачається з наказу ГУ ДФС у Луганській області від 28.08.2019 №565-о ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного ревізора-інспектора відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління погашення боргу ГУ ДФС у Луганській області у зв`язку із переведенням для подальшої роботи у ГУ ДПС у Луганській області.
В свою чергу, наказом ГУ ДПС у Луганській області від 29.08.2019 №452-о позивача призначено на посаду в порядку переведення з ГУ ДФС у Луганській області, що свідчить про те, що за ним збережено місце роботи за весь період служби, а відтак і повинно бути збережено його середній заробіток, який він мав у ДФС у Луганській області.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 у випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Підпунктом «ї» пункту 1 Порядку №100 визначено, що обчислення середньої заробітної плати застосовується у випадку залучення працівників до виконання військових обов`язків.
Матеріалами справи підтверджується, що за позивачем в ГУ ДФС у Луганській області була збережена середньомісячна заробітна плата з 31.05.2019, яка розрахована за останні 2 попередні календарні місяці, а саме березень 2019 року та квітень 2019 року. При цьому, розмір його середньоденної заробітної плати в ГУ ДФС у Луганській області складав 531,22 грн.
Оскільки ГУ ДПС у Луганській області в спірних правовідносинах не є новоствореним органом, а має місце реорганізація ГУ ДФС у Луганській області, суд вважає, що ОСОБА_1 має право на гарантію збереження за ним середнього заробітку, який він мав саме у ГУ ДФС у Луганській області внаслідок переведення до ГУ ДПС у Луганській області.
Згідно із частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).
З огляду на наведене, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірність своїх дій при обчисленні середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 з серпня 2019 року виходячи із середньоденної заробітної плати у розмірі 243,33 грн, у зв`язку із позовні вимоги щодо визнання протиправною відмови відповідача у проведенні перерахунку середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 є обґрунтованими.
Як наслідок, підлягають задоволенню й позовні вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок середньомісячної заробітної плати позивача з серпня 2019 року виходячи із середньоденної заробітної плати у розмірі 531,22 грн із здійсненням виплати різниці недоотриманої позивачем зарплати з серпня 2019 року.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 94, 158-163, 167 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправною відмови, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Луганській області щодо не здійснення перерахунку середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 з серпня 2019 року, виходячи із середньоденної заробітної плати у розмірі 531,22 грн (п`ятсот тридцять одна гривня 22 коп).
Зобов`язати Головне управління ДПС у Луганській області здійснити перерахунок середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 з серпня 2019 року, виходячи із середньоденної заробітної плати в сумі 531,22 грн (п`ятсот тридцять одна гривня 22 коп).
Зобов`язати Головне управління ДПС у Луганській області здійснити виплату різниці недоотриманої ОСОБА_1 середньомісячної заробітної плати з серпня 2019 року, виходячи із середньоденної заробітної плати в сумі 531,22 грн (п`ятсот тридцять одна гривня 22 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено та підписано 03 березня 2020 року.
Суддя К.Є. Петросян