
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ВСТАНОВЛЕННЯ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОНАННЯМ СУДОВОГО РІШЕННЯ
03 березня 2020 рокуСправа № 280/2962/19 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІНН НОМЕР_1 ) до Запорізького приміського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69089, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Істоміна, 6, код ЄДРПОУ 41251296) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 15.08.2019 у справі №280/2962/19 позовна заява ОСОБА_1 до Запорізького приміського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, - задоволена частково. Визнано протиправною бездіяльність Запорізького приміського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не проведення з 25.04.2019 перерахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у відповідності до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов`язано Запорізьке приміське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію, обчислену з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 25 квітня 2019 року. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
29.10.2019, згідно ухвали Третього апеляційного адміністративного суду, рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 15.08.2019 у справі №280/2962/19 набрало законної сили.
27.02.2020 до суду від ОСОБА_1 надійшла заява в порядку статті 382 КАС України, в якій заявник просить встановити контроль за виконанням рішення суду, а саме: зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. В обґрунтування клопотання посилається на відповідь Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, викладену в листі від 14.02.2020 № 711-232/С-02/8-0800/20 (копія долучена до матеріалів заяви), з якого позивач фактично дійшов висновку про те, що рішення суду по справі № 280/2962/19 не виконано ані в частині здійснення нарахувань, ані в частині виплати донарахованих сум.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши подану заяву, дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.1 ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.
Частиною 2 статті 14 КАС України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом (ч.3 ст.14 КАС України).
Як зазначено у ч.1 ст.370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, за її межами.
Відповідно до ч.1 ст.373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Суд зазначає, що позивач до цього часу не звертався до суду за отриманням виконавчих листів у справі.
Питання судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах врегульовано статтею 382 КАС України.
Згідно з п.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, судовий контроль здійснюється за належним виконанням рішення суду суб`єктом владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення.
В даному випадку рішенням суду, яке набрало законної сили, зобов`язано Запорізьке приміське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію, обчислену з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 25 квітня 2019 року.
Разом з тим, судом встановлено, що згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 24.07.2019 внесено запис про припинення Запорізького приміського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Тобто, суб`єкт владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення - Запорізьке приміське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, припинилось як юридична особа.
З долученого до матеріалів заяви листа суд робить висновок, що позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з приводу виконання рішення суду у справі № 280/2962/19.
Проте, суд зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області участі у розгляді адміністративної справи №280/2962/19 не брало, рішення про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області вчинити будь-які дії судом не приймалось.
Оскільки позивач чи будь-яка інша заінтересована особа до суду із заявами про заміну сторони по справі чи заміну боржника у виконавчому листі не звертались, відповідно Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не є ані учасником справи, ані боржником за виконавчим листом, тому в розумінні статті 382 КАС України, не є суб`єктом владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення.
З огляду на викладене, заява позивача про встановлення судового контролю не узгоджується з положеннями ст. 382 КАС України та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.241, 243, 248, 382 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі № 280/2962/19 , - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її постановлення.
Суддя Л.Я. Максименко