
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №712/1702/20
Провадження №3/712/1044/20
02 березня 2020 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури Гадіон Н.М., а також Булатецького М.І., розглянувши матеріали справи відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , депутата Черкаської обласної ради, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Черкаської обласної ради та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація) за 2017 рік.
Відповідно до даних стенограми першого пленарного засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання від 20.11.2015, ОСОБА_1 визнано депутатом Черкаської обласної ради.
Згідно ст. 3 Закону, ОСОБА_1 , як депутат Черкаської обласної ради, є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, зокрема і щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 , 11.04.2018 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме:
29.04.2017 декларація (щорічна) за 2016 рік;
11.04.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік;
19.06.2019 декларація (щорічна) за 2018 рік.
У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Після заповнення щорічних електронних декларації ОСОБА_1 підтверджував факт ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та правильність зазначених ним відомостей у поданій декларації.
Тобто вищевказані обставини вказують на умисність порушення обмежень, які розповсюджуються на ОСОБА_1 , як депутата Черкаської обласної ради, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Черкаської обласної ради, проігнорував вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», в чому вбачається прямий умисем на вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно повідомлення голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 М ОСОБА_3 від 02.03.2017 №03-05/4886/17 щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв, офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням (тримання) під вартою, тощо.
Вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Черкаської обласної ради та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018, а декларація фактично подана 11.04.2018.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути його до адміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину не визнав у повному обсязі. ОСОБА_1 пояснив, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави ним було подано з порушенням строків визначених законодавством України, через поважні причини, а саме: проведення весняно-польових робіт. Крім того, ОСОБА_1 не вважає себе корупціонером, оскільки пенсію не отримує, законодавство України не порушує. Вимоги подання декларації у визначений строк, вважає помилкою законодавця, яку необхідно скасувати. Просив виправдати його та закрити провадження у вказаній адміністративній справі.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Відповідно до п.10 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Судовим розглядом встановлено, що відповідно до даних стенограми першого пленарного засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання від 20.11.2015, депутат Черкаської обласної ради 7 скликання Булатецький М.І. відповідно до статті 4 закону України «Про статус депутатів місцевих рад» набув своїх повноважень.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є депутати місцевих рад, у тому числі й обласних рад.
Згідно ст.45 Закону, особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Разом з тим, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, ОСОБА_1 подана до Реєстру - 11.04.2018.
Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується:
-
-витягом із стенограми першого пленарного засідання першої сесії Черкаської обласної ради сьомого скликання від 20.11.2015;
-фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_1 ;
-фотокопією Е-декларації ОСОБА_1 ..
На підставі вищевикладеного, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи, про зобов`язання до 01.04.2018 подати декларацію, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 11.04.2018, таким чином вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП України.
Керуючись ч.1 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси В. Л. Калашник