
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2020 року м. Київ № 826/10119/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Бояринцевої М.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомГоловного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будмонтаж-Ресурс" простягнення заборгованості у розмірі 2865,76 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області (далі - позивач та/або ГУ ДФС у Харківській області/контролюючий орган) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» (далі - відповідач та/або ТОВ «Будмонтаж-Ресурс») та просить суд стягнути до бюджету України кошти у розмірі 2865,76 грн. в рахунок погашення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» з усіх відкритих розрахункових рахунків.
Мотивуючи позовні вимоги позивач зазначає, що станом на час звернення до суду відповідач має податковий борг у розмірі 2865,76 грн., який виник на підставі податкового повідомлення-рішення №0034571207 від 05.03.2018 року та податкового повідомлення-рішення від 11.04.2018 року №0056991207.
Відповідачем відзиву на позовну заяву не подано, заяв та клопотань до суду не надходило.
Справа вирішується на підставі наявних в ній документів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» зареєстровано як юридична особа за адресою: 01054, м. Київ, вул. Гоголівська, б. 22-24.
Відповідно до ідентифікаційних даних до 02.04.2018 року відповідач перебував на обліку у Слобожанській об`єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області.
Згідно розрахунку суми податкового боргу Товариство з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» станом на 08.06.2018 рік має загальну суму податкового боргу 2865,76 грн., що складається з податку на додану вартість у розмірі 2514,91 грн. (підстава виникнення - податкове повідомлення-рішення №0034571207 від 05.03.2018 року), податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 298,75 грн. (підстав виникнення - податкове повідомлення-рішення №0056991207 від 11.04.2018 року) та пені у розмірі 52,10 грн.
Контролюючим органом було направлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» податкову вимогу форми «Ю» від 22.03.2018 року №51135-17 на суму 2514,91 грн., яку скеровано на юридичну адресу відповідача, однак поштовий конверт із поштовим відправленням повернувся із відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
З огляду на те, що відповідачем не сплачуються визначені контролюючим органом грошові зобов`язання, останній звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи спір по суті суд враховує наступне.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Приписами підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Статтею 59.1 ПК України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
З метою погашення податкового боргу, контролюючим органом було вжито заходів, передбачених статтею 59 ПК України, а саме: направлено відповідачу податкову вимогу від 22.03.2018 року №51135-17.
Станом на час розгляду справи доказів про сплату відповідачем податкових зобов`язань суду не надано, як і не надано доказів щодо оскарження вищевказаної податкової вимоги.
Разом з цим, матеріали адміністративної справи не містять в собі належних та достатніх доказів щодо оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень від 05.03.2018 року №0034571207, від 11.04.2018 року №0056991207.
Згідно пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Матеріалами справи підтверджено, що вищевказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, доказів їх оскарження у суді відсутні, а тому суд вважає, що визначені ними грошові зобов`язання є узгодженими.
Положеннями пункту 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
В пункті 95.3 статті 95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Згідно частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Приймаючи до уваги те, що матеріали адміністративної справи не містять в собі доказів понесення позивачем судових витрат пов`язаних із залученням свідків та проведення експертиз, а стягнення сплаченого судового збору, з урахуванням приписів КАС України не передбачено, суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення з відповідача на користь ГУ ДФС у Харківській області суми сплаченого ним судового збору.
Керуючись статтями 9, 72, 73, 77, 139, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, б. 46, код ЄДРПОУ 39599198) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» (01054, м. Київ, вул. Гоголівська, б. 22-24, код ЄДРПОУ 40645928) задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будмонтаж-Ресурс» (01054, м. Київ, вул. Гоголівська, б. 22-24, код ЄДРПОУ 40645928) до Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 2865 (дві тисячі вісімсот шістдесят п`ять) грн. 76 коп.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України.
Суддя М.А. Бояринцева