Рішення № 87921936, 02.03.2020, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2020
Номер справи
580/3936/19
Номер документу
87921936
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2020 року справа № 580/3936/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді - Паламаря П.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику осіб адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про визнання протиправної бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131), в якій, з урахуванням збільшення позовних вимог, просить:

-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо неприйняття у встановлений нормами законодавства двотижневий строк рішення у формі наказу за результатом розгляду заяви представника ОСОБА_1 по довіреності Волошина Сергія Володимировича (вх. № К-7375/0/94-19 від 25.09.2019 року) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030;

-визнати протиправною викладену в листі від 27.09.2019 року за № 3360/0/95-19 відмову Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030;

-визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 28.12.2019 року № 23-6645/14-19-СГ «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки», яким відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030;

-зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області затвердити поданий представником ОСОБА_1 по довіреності Волошиним Сергієм Володимировичем проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передати ОСОБА_1 у власність земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030.

Обґрунтовуючи позовні вимоги представником позивача зазначено, що звернувшись до головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки площею 2,0000 га у власність заявника, останнім протиправно відмовлено у затвердженні проекту землеустрою. Вказано, що наданий для погодження проект землеустрою розроблений та погоджений у відповідності до законодавства, а посилання на його невідповідність законодавству та розпорядження КМУ від 31.01.2018 року №60-р, є безпідставним. Також, зазначено, що всупереч вимогам пункту 8 положення про Головне управління Держгеокадастру в області, відповідач при первинному зверненні не прийняв рішення про відмову в затвердженні проекту землеустрою в формі наказу, натомість оформив свою відмову листом, а тому порушив строк розгляду.

У встановлений судом строк, відповідач заперечуючи проти позову, надав свій відзив на позов. В обґрунтування своїх заперечень проти позову відповідач зазначив, що не погоджується з позовними вимогами та вважає їх необґрунтованими, посилаючись на те, що при зверненні з клопотанням про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, відповідачем було надано мотивовану відповідь та прийняте рішення на клопотання про затвердження документації із землеустрою.

Дослідивши матеріали, справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини справи.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 16.08.2019 року № 23-3226/14-19-СГ надано ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0000 га у власність для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області.

ДП «Черкаський інститут землеустрою» розроблено проект землеустрою щодо відведення зокрема земельної ділянки гр. ОСОБА_1 розташованої на території Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області за межами населеного пункту.

27.09.2019 Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області листом №3360/0/95-19 на звернення вх. № К-7375/0/94-19 від 25.09.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030, повідомлено, що поданий проект землеустрою не погоджений територіальною громадою, а також не усунуті зауваження викладені у висновку від 30.08.2019 № 6222/82-19.

12.12.2019 представник ОСОБА_1 повторно звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою.

28.12.2019 на дане звернення Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області видано наказ №23-6645/14-19-СГ про відмову у затвердженні проекту землеустрою, оскільки не враховані зауваження та пропозиції викладені у висновку від 30.08.2019 №6222/82-19 та відсутнє погодження ОТГ.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник позивача звернувся до суду.

Судом також встановлено, що згідно висновку державної експертизи землевпорядної документації від 12.09.2019 №876-19, затвердженої в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, проект землеустрою зауважень та пропозицій не містить. (п. 10 висновку).

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. ґ ч. 2 ст. 25 Закону України "Про землеустрій" проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документації із землеустрою.

За приписами ч. 2 ст. 50 Закону України "Про землеустрій" проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Відповідно до ч. 4 ст. 123 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

При цьому, ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.

Частиною 14 ст. 123 Земельного кодексу України, визначено, що підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Згідно ч. 8 ст. 186-1 Земельного кодексу України у висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

В силу положень ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Отже, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягають погодженню у порядку статті 186-1 Земельного кодексу України, після чого відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зобов`язаний прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з ч. 6 ст. 186-1 Земельного кодексу України, підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

При цьому, норми Земельного кодексу України визначають, що єдиною підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою може бути лише невідповідність проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Так, відповідно до ст. 50 Закону України "Про землеустрій", проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають:

1)завдання на розроблення проекту землеустрою;

2)пояснювальну записку;

3)копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності);

4)рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом);

5)письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду;

6)довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;

7)матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки);

8)відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

9)копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва III - V категорії складності, які розташовані на земельній ділянці;

10)розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом);

11)розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом);

12)акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки);

13)акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки);

14)перелік обмежень у використанні земельних ділянок;

15)викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

16)кадастровий план земельної ділянки;

17)матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки);

18)матеріали погодження проекту землеустрою.

Перелік документів, які повинен подати заявник, визначений законом. Вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені законом, забороняється. Підстави відмови у затвердженні проекту землеустрою, є вичерпними. Відтак, будь-які дії, спрямовані на отримання від особи, яка звернулася з метою затвердження проекту землеустрою, додаткових матеріалів, в тому числі їх уточнення, прямо суперечать закону та є протиправними.

Згідно поданого проекту, проект землеустрою відповідає вимогам статті 50 Закону України "Про землеустрій", а підсумкова оцінка визначена погоджуються. Отже суд робить висновок, що вказаний проект пройшов усі необхідні погодження зі всіма, передбаченими законом органами.

Досліджуючи правомірність підстав для відмови в затвердженні проекту землеустрою, суд зазначає, що викладені в листі та рішенні відповідача недоліки проекту землеустрою містять абстрактний характер, оскільки містять лише посилання на норми законів та підзаконних актів, без конкретних вказівок, які саме показники проекту землеустрою позивача містять недоліки.

Крім того, згідно висновку державної експертизи землевпорядної документації від 12.09.2019 №876-19, затвердженої в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, проект землеустрою зауважень та пропозицій не містить, тому він погоджується.

Наведене в сукупності дає підстави вважати, що визначені відповідачем недоліки проекту землеустрою є необґрунтованими та не можуть слугувати підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою.

На підставі викладеного, суд вважає, що мотиви відмови, викладені в листі від 27.09.2019 року за № 3360/0/95-19 та наказі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 28.12.2019 року № 23-6645/14-19-СГ є безпідставними.

Також посилання відповідача на розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року № 60-р є безпідставним. Так, розпорядження від 31.01.2018 року № 60-р "Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад" вимагає отримання погодження об`єднаних територіальних громад (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Однак, суд зауважує, що не отримання такого погодження, відповідно до приписів Земельного кодексу України, не є підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою.

Крім того, відповідно до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" розпорядження є актом Кабінету Міністрів України, який видається з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань, а тому посилання на такі документи як на підставу для унормування порядку отримання позиції органу місцевого самоврядування щодо проекту землеустрою є необґрунтованими.

Суд при вирішенні вказаної справи застосовує положення Земельного кодексу України, який забороняє вимагати інших погоджень проекту землеустрою, ніж встановлені відповідними статтями Земельного кодексу України.

Окремо суд звертає увагу, що вищеперелічені положення земельного законодавства передбачають обов`язок Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області прийняти рішення за результатами розгляду проекту землеустрою.

Погодження проекту землеустрою щодо передачу земельної ділянки або відмова у його погодженні є змістом відповідного індивідуального правового акту, який оформляється висновком про його погодження або про відмову в такому погодженні. Водночас, у частині пятій статті 186-1 Земельного кодексу України не визначено, в якій саме правовій формі вирішується це питання. Зокрема, чи необхідно приймати відповідне рішення органу з цього питання чи достатньо відповіді у формі листа.

Правовий статус Головного управління Держгеокадастру в області визначено відповідним Положенням, яке затверджене наказом Держгеокадастру від 12.11.2019 № 285.

У пункті 8 цього Положення передбачено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру. Відповідно до пункту 10 начальник Головного управління підписує накази Головного управління.

Відповідно до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12.04.2005 року № 34/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 15.05.2013 року № 883/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 року за №381/10661, наказ, розпорядження, постанова, рішення (далі - розпорядчий документ) - акт організаційно-розпорядчого характеру чи нормативно-правового змісту, що видається суб`єктом нормотворення у процесі здійснення ним виконавчо-розпорядчої діяльності з метою виконання покладених на нього завдань та здійснення функцій відповідно до наданої компетенції з основної діяльності, адміністративно-господарських або кадрових питань, прийнятий (виданий) на основі Конституції та інших актів законодавства України, міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, та спрямований на їх реалізацію, спрямування регулювання суспільних відносин у сферах державного управління, віднесених до його відання.

Таким чином, погодження проекту землеустрою щодо передачі земельної ділянки або відмова у його погодженні оформляється розпорядчим індивідуальним правовим актом - наказом Головного управління Держгеокадастру в області, висновком про погодження проекту землеустрою або про відмову в такому погодженні. Відповідно, такі рішення не можуть оформлятися листами у відповідь на клопотання заявника.

Так, судом з`ясовано, що Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області при первинному зверненні вх. № К-7375/0/94-19 від 25.09.2019 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030 не прийняло рішення про відмову в затвердженні проекту землеустрою в формі наказу, натомість оформило свою відмову листом.

За таких обставин, суд погоджується з доводами представника позивача, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо неприйняття у встановлений нормами законодавства двотижневий строк рішення у формі наказу за результатом розгляду заяви про затвердження проекту землеустрою, в наслідок відсутності повноважень у ГУ Держгеокадастру в Черкаській області рішення по документації організаційно-розпорядчого характеру оформляти листами.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області затвердити поданий проект землеустрою, суд зазначає.

Як вбачається з положень Рекомендації Комітету Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Згідно із п. 1.6 Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2010 №1380/5, дискреційні повноваження - сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

Отже, враховуючи положення Земельного кодексу України, відповідач зобов`язаний затвеврдити проек землеустрою прийнявши відповідне рішення у формі наказу, оскільки підстави відмови судом визнані протиправними, що не є втручання у його дискреційні повноваження.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та матеріалів справи, враховуючи, що відповідач не довів правомірності відмови у затвердженні проекту землеустрою, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

З огляду на вимоги ст. 139 КАС України понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 77, 139, 241-246, 255, 295, 371 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо неприйняття у встановлений нормами законодавства двотижневий строк рішення у формі наказу за результатом розгляду заяви представника ОСОБА_1 по довіреності Волошина Сергія Володимировича (вх. № К-7375/0/94-19 від 25.09.2019 року) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030.

Визнати протиправною викладену в листі від 27.09.2019 року за № 3360/0/95-19 відмову Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 28.12.2019 року № 23-6645/14-19-СГ «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки», яким відмовлено в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передачі ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області затвердити поданий представником ОСОБА_1 по довіреності Волошиним Сергієм Володимировичем проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 58,9900 га у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області та передати ОСОБА_1 у власність земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7122882000:02:001:1030.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 3146грн. (три тисячі сто сорок шість гривень).

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня підписання рішення суду.

Суддя П.Г. Паламар