
Борівський районний суд Харківської області
справа: № 614/152/20
провадження: 3/614/42/20
категорія: 289
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2020 Борівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого Гуляєвої Ганни Миколаївни,
за участю секретаря Євтіхієвої С.В.
прокурора Білоусової А.А.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Департаменту стратегічних розслідувань УСР в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; який є депутатом Вищесолоненської сільської ради Харківської області, паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 , будучи відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII – депутатом Вищесолоненської сільської ради Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 03.04.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати його винуватим у вчиненні даного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності.
Судом встановлено, що згідно протоколу №86 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 12.02.2020 ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, а саме: будучи відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII – депутатом Вищесолоненської сільської ради Харківської області, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 03.04.2019.
З копії протоколу Вищесолоненської сільської виборчої комісії Харківської обл. вбачається, що ОСОБА_2 обрано депутатом Вищесолоненської сільської ради Харківської обл. в одномандатному виборчому окрузі.
Відповідно до рапорта ст. о/у УСР в Харківській обл. ДСР НП України від 03.12.2019, в ході моніторингу Е-декларацій субєетів декларування на офіційному сайті НАЗК, було виявлено ознаки можливого правопорушення в частині фінансового контролю депутата Вищесолоненської с/ради Борівського р-ну Харківської обл. Радченко О.В.
З роздруківки офіційного вебсайту НАЗК Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дата публікації декларації ОСОБА_2 03.04.2019, 15:29, декларація (щорічна), посада: депутат Вищесолоненської сільської ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону №1700-VІІ депутата сільської ради віднесено до суб?єктів на яких поширються дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону №1700-VІІ, суб`єкти декларування – особи, визначені у п.1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавти декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_2 є депутатом Вищесолоненської сільської ради Борівського району Харківської області, тому в силу п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування.
Водночас встановлено, що ОСОБА_2 несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 р., а саме – 03.04.2019.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи наявні належні та допустимі докази, які підтверджують факт вчинення ОСОБА_2 вказаного адміністративного правопорушення, а тому кваліфікує його дії за ст.172-6 ч.1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно роз`яснень, які містяться в листі ВССУ "Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією" вих. N 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації…; 2)предметом правопорушення є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; 3) суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Крім того, у вказаному Листі зазначено, що конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Судом в ході розгляду справи встановлено, що суб`єктом декларування ОСОБА_2 подано декларацію з порушенням встановлених Законом термінів, тобто 03.04.2019. При цьому, поважних причин несвоєчасного подання декларації не виявлено.
Враховуючи викладене вище, особу правопорушника, який має постійне місце проживання, є депутатом, характер скоєного правопорушення, обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушника: визнання вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність правопорушника, вважаю за необхідне притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420.40 грн.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.7,40-1,221,241,251,252,283-285 КУпАП, на підставі ст.172-6 ч.1 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч. 1 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. на користь держави (Рахунок отримувача: UA798999980313040106000020105; Отримувач коштів: УК Борівському р-н/БороваР/21081100; Код отримувача: 37880458; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Призначення платежу: Штраф за рішенням суду, справа № 614/152/20 відносно ОСОБА_2 , код класифікації доходів 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).
На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_2 штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. на користь держави (отримувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу:*;106; НОМЕР_2 ; судовий збір, за накладення адмін. стягнення на ОСОБА_2 , Борівський районний суд Харківської області, код ЄДРПОУ 02893806).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Борівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Борівського
районного суду: Гуляєва Г. М.