
Справа № 524/791/20
Провадження 3/524/493/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2020 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Пальчик Оксана Олександрівна, за участю прокурора Кравченка Я.Ю., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, одруженого, на утриманні має двоє неповнолітніх дітей, працюючого проректором з науково – педагогічної роботи та економіки Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду проректора з науково-педагогічної роботи та економіки Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Відповідно до підпункту а пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини 1 цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01.04.2018 року.
Проте, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2017 рік лише о 13 год. 13 хв. 10.05.2019 року.
Тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2019 рік до 01.04.2019 року.
Проте, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік лише о 13 год. 20 хв. 10.05.2019 року.
Тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнав та пояснив, що дійсно обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи та економіки Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського. Про те, що треба подавати щорічну декларацію до 01 квітня знав. Щорічну декларацію за 2017 та 2018 роки подав несвоєчасно, а саме 10.05.2019 року з причин протермінування ЕЦП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 44 від 14 лютого 2020 року, протоколом про адміністративне правопорушення № 45 від 14 лютого 2020 року, рапортом про виявлення адміністративного правопорушення, копією статуту Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, копією посадової інструкції проректора з науково-педагогічної роботи та економіки, копією витягу із наказу КДПУ № 793-2 від 30.12.2005 року, копією витягу із наказу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського № 311-2 від 29.08.2017 року, копією витягу із наказу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського № 314-2 від 29.08.2018 року, копією витягу із наказу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського № 272-2 від 28.08.2019 року, скриншотами з сайту НАЗК та іншими матеріалами справи у їх сукупності.
Таким чином, розглянувши справу про адміністративні правопорушення відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, на підставі оцінки наявних доказів та керуючись своїм внутрішнім переконанням, законом і правосвідомістю, суд прийшов до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, що йому інкримінуються.
Дії ОСОБА_1 , які полягали у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 , які полягали у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, відсутність тяжких наслідків від правопорушення, особу винного, який вперше притягується до адміністративної відповідальності та має на утриманні двоє неповнолітніх дітей.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Оскільки справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП розглядаються судом одночасно, суд вважає за можливе об`єднати в одне провадження справу про несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та справу про несвоєчасне подання такої декларації за 2018 рік і накласти стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 130, 245, 283,284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження протокол № 44 від 14.02.2020 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 та протокол № 45 від 14.02.2020 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 52 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення у виді штрафу у розмірі 52 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. (р/р UA058999980313131206000016009, одержувач УК у м. Кременчуці/Автозаводський/22030101, код за ЄДРПОУ:37965850, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1768 (тисяча сімсот шістдесят вісім) грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подається протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського Апеляційного суду через Автозаводський районний суд м Кременчука.
Строк пред`явлення документа до виконання 3 місяці з дня винесення постанови.
Суддя: