
Справа №: 486/311/20 Провадження № 3/486/255/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 лютого 2020 року м. Южноукраїнськ
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Далматової Г.А.
при секретарі Деменко К.Л.
за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миколаїв, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працюючого електромонтажником ТОВ “ЕКОМ”, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
11 лютого 2020 року о 01 годині 20 хвилин ОСОБА_1 по вулиці Набережній Енергетиків в м. Южноукраїнську Миколаївської області, керував автомобілем “Опель” державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху України. Перевірка водія на стан сп`яніння проводилась на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків за допомогою приладу “Драгер”.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що приблизно о 23-ій годині вживав алкоголь. Після вживання алкоголю сів за кермо. Фари в автомобілі не ввімкнув, тому його біля лікарні зупинили працівники поліції. Продув прилад “Драгер” в присутності двох свідків, результати якого не пам`ятає, але в лікарню відмовився їхати, оскільки розумів, що в лікарні також буде виявлено його перебування в стані алкогольного сп`яніння.
Заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103 (далі - Порядок).
Відповідно до ч.2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Згідно п.п 6, 7 розділу 1 Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Вимоги ст. 266 КУпАП, Інструкції та Порядку доповнюють один одного і не протирічать один одному, працівниками поліції в даному випадку були дотримані вимоги зазначених нормативних актів.
З письмових матеріалів справи слідує, що огляд на стан сп`яніння ОСОБА_1 проводився поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням приладу “Драгер” Алкотест 6810.
Як вбачається з роздруківки тестування на алкоголь з приладу “Драгер” Алкотест 6810 від 11 лютого 2010 року, за результатами тесту встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння — 1,62 промілле /а.с. 1/.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, окрім визнання ним своєї вини, повністю підтверджена дослідженими в судовому засіданні письмовими матеріалами справи, а саме, відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 030816 від 11 лютого 2020 року, роздруківкою тестування на алкоголь з приладу Драгер Алкотест 6810 від 11 лютого 2020 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , копією постанови серії БАА № 695268 від 11 лютого 2020 року та копією постанови серії БАА № 695269 від 11 лютого 2020 року /а.с. 1-6/.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка, уповноваженою на те особою, з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП. Протокол підписаний уповноваженою особою та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_4 адміністративного стягнення, передбаченого санкцією частини 1 ст. 130 КупАП у вигляді штрафу, з позбавлення позбавлення права керування транспортним засобом строком на 1 рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягають стягненню на користь держави витрати пов`язані зі сплатою судового збору у сумі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром – 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського
міського суду Г.А. Далматова