
гСправа № 187/152/20 Провадження № 3/0187/62/20
ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2020 р. смт Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Говоруха В.О., за участі прокурора Петриківського відділу Новомосковської місцевої прокуратури Сухомлин В.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статі 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Троянове Новомиргородського району Кіровоградської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді слюсара КВПА в ПРАТ «Оріль Лідер» Петриківського району Дніпропетровської області, від 24.12.2015 депутат сьомого скликання Миколаївської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області до 10.01.2020 (рішення сесіє Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області); ІН 2388306513,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Миколаївської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області, суб`єктом на якого розповсюджується дія Закону, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (12.08.2019) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Миколаївської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області, суб`єктом на якого розповсюджується дія Закону, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (14.07.2018) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в суді вказав, що ОСОБА_1 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати його винним у вчиненні даних правопорушень і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та пояснив про обставини, зазначені у протоколах.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, ОСОБА_1 , станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 будучи суб`єктом декларування в розумінні Закону України ''Про запобігання корупції'', а саме: особою, зазначеною у підпункті ''б'' пункту 1 частини першої статті 3 Закону депутатом Миколаївської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 до 01.04.2019 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме - 12.08.2019 о 17 год. 20 хв.
Крім того, ОСОБА_1 , станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 будучи суб`єктом декларування в розумінні Закону України ''Про запобігання корупції'', а саме: особою, зазначеною у підпункті ''б'' пункту 1 частини першої статті 3 Закону депутатом Миколаївської селищної ради Петриківського району Дніпропетровської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 до 01.04.2018 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме - 14.07.2018 о 20 год. 19 хв.
Вивчивши матеріали адміністративної справи: протокол № 94 від 27.01.2020, протокол № 95 від 27.01.2020, копію декларації ОСОБА_1 за 2017 рік роздруковану з єдиного державного реєстру декларацій (дата публікації 14.07.2018), копію декларації ОСОБА_1 за 2018 рік роздруковану з єдиного державного реєстру декларацій (дата публікації 12.08.2019), письмові пояснення ОСОБА_1 від 17.12.2019, інформацію акредитованого центру сертифікації ключів АТ КБ «Приватбанк» про термін дії сертифіката, інформацію з Центральної виборчої комісії України, й інші матеріали справи, в діях яких вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, заслухавши в судовому засіданні правопорушника, вважаю, що провина ОСОБА_1 доведена.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про адміністративне стягнення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини та обставин, за яких було складено протоколи про адміністративне правопорушення, достатнім буде призначити адміністративне стягнення ОСОБА_1 в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Також, відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 245, 251, 252, 283, 284 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. (реквізити: УДКСУ у Петриківському районі/ Петриківський район/ 21081100, р/р UA198999980313030106000004225, ОКПО 37320300, Банк отримувач: Казначейство України (ел.адм.податк.), код класифікації доходів бюджету 21081100).
Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.) на користь Державної судової адміністрації України (реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - судовий збір по справі про адміністративне правопорушення).
Термін пред`явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя В. О. Говоруха