
328/358/20
27.02.2020
3/328/175/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацького районного управління Головного управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянку України, яка працює директором Токмацького навчального виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа перших – третіх ступенів № 12 Токмацької міської ради Запорізької області, зареєстрована за адресою: Запорізька область, м. Токмак, вул. Октябрська, 99,
за правопорушення, передбачене ст. 166-22 ч. 3 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Директор Токмацького навчального виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа перших – третіх ступенів № 12 Токмацької міської ради Запорізької області ОСОБА_1 30 січня 2020 року о 09 годині 00 хвилин допустила роботу потужності харчоблоку Токмацького навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №12 Токмацької міської ради Запорізької області, за адресою: Запорізька область, Токмацький район, м. Токмак, вул. Привокзальна, будинок 31 з порушенням, а саме:
*потужність не підтримується в чистоті та робочому стані, а саме: відсутні умови для належного зберігання особистих речей, домашнього та санітарного одягу - зберігання не впорядковане, не розмежоване. Інвентар для прибирання приміщень потужності не маркований, зберігається не впорядковано; в варочному цеху, на вікнах та стелажах, використовуються тканинні занавіски, чим порушено вимоги пункту 1 частини першої статті 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771 (далі №771);
*харчоблок закладу розміщено в нетиповому, пристосованому приміщенні. Потужність не спланована, не сконструйована так, що не забезпечуються її належне утримання, чищення та дезінфекція, що унеможливлює запобігання або мінімізацію забруднення харчових продуктів, а саме: приміщення не має розподілу на виробничі зони, відсутні умови для підтримання належної особистої гігієни працівників харчоблоку, а саме: відсутня раковина для миття рук персоналу в варочному цеху, відсутній санітарний вузол, відсутні деспенсери для мийних та дезінфікуючих засобів, чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771 (далі №771);
- потужність не забезпечена механічною вентиляцією, чим порушено вимоги пункту 3
частини першої статті 41 ЗУ N 771;
- на харчоблоці для обробки, приготування та роздачі їжі використовуються дерев`яні шкільні парти з пластиковим покриттям, які мають сліди пошкодження та є не придатними для миття та дезінфекції,чим порушено вимоги пункту 5 частини першої статті 42 ЗУ N 771;
*відсутнє приміщення, для зберігання робочих інструментів та обладнання, миючих та дезінфікуючих засобів. Миючі та дезінфекційні засоби зберігаються безпосередньо в варочному цеху поряд з ємкістю для накопичення води. Для миття обладнання та інвентарю використовуються мийні засоби не призначені для вищезазначеної сфери застосування (Феррі, Білизна). Контроль залишків мийних засобів з метою запобігання ризику забруднення не проводиться, чим порушено вимоги пункту 6 частини першої статті 42 ЗУ N 771;
*на виробництві використовуються обробні дошки з деревини, обробні ножі, ручки яких мають дерев`яну поверхню; в варочному цеху та кімнаті для зберігання посуду використовуються шкільні парти місцями з пошкодженою поверхнею, що не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 45-ЗУИ771;
- не проводиться калібрування обладнання (електричних духових шаф) та провірки
термометрів відповідно до законодавства, чим порушено вимоги частини другої статті 45 ЗУ
N771;
- обладнання та інвентар не розміщенні так, що є можливість чищення обладнання та навколишньої території (допоміжне приміщення захаращене вторинною тарою, зламана електрична духова шафа розміщена таким чином, що не дозволяє чищення обладнання та навколишньої території., чим порушено вимоги пункту 3 частини першої статті 45 ЗУ N 771;
*контейнери для внутрішнього зберігання відходів в приміщенні харчоблоку не обладнані кришкою та відсутнє ножне пристосування для відкриття, дезінфекція їх не проводиться, що не забезпечує максимальний рівень захисту під час виробництва та обігу харчових продуктів, чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 46 ЗУ N 771;
- на потужність харчоблоку допущений персонал, що не пройшов навчання з питань гігієни (не надано планів, протоколів, навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо, чим порушено вимоги пункту 1 частини першої статті 48 ЗУ № 771;
- оператором ринку з персоналом не проводиться навчання щодо гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів (не надано планів, протоколів, навчальних матеріалів, контрольних
запитальників, письмових тестів тощо) періодичність навчання оператором ринку не
встановлено, чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 48 ЗУ № 771;
*наявні технологічні картки зберігаються в медичної сестри. Назви готових виробів не відповідають назві готових страв затвердженого двотижневого перспективного меню. В журналі бракеражу готової продукції не вказується заміна відповідно затвердженого двотижневого перспективного меню, чим порушено вимоги пункту 1 частини першої статті 49 ЗУ№771;
*первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужності, не утримуються в умовах, що запобігають їх псуванню та забезпечують захист від забруднення, а саме: овочі та сипучі харчові продукти зберігаються в коридорі загального призначення у закритих шафах без контролю за температурою та вологістю; холодильники не промарковані, температурні листи не ідентифіковані; столові яйця без належної санітарної обробки зберігаються на верхній полиці холодильника в тарі виробника, знизу розміщенні сухофрукти, що може спричинити ризик їх забруднення,чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 49 ЗУ № 771;
*на харчоблоці порушується поточність виробничого процесу: в одному варочному цеху здійснюється обробка сирого м`яса, риби та овочей, приготування їжі, миття та дезінфекція посуду та обладнання. Робочий одяг персоналу має зовнішні кишені, що сприяє фізичному забрудненню харчових продуктів; не проводиться його щоденна заміна, для санітарної обробки рук не використовується дезінфекційний засіб, у працівника харчоблоку відзначено носіння ювелірних прикрас, чим порушено вимоги пункту 3 частини першої статті 49 ЗУ№771;
*не ведеться результативна боротьба зі шкідниками та гризунами, не надано підтверджуючих документів,чим порушено вимоги пункту 4 частини першої статті 49 ЗУ № 771;
*не дотримується температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, контролюється не на всіх ланках технологічного процесу (від прийому сировини до роздачі готових страв), відсутні термометри для контролю харчових продуктів при отриманні, внутрішньої температури продукту, що піддався термічній обробці, внутрішньої температури термічно обробленого продукту при швидкому охолодженні, контролю температури потенційно небезпечних продуктів під час їх підготовки, чим порушено вимоги пункту 4 частини першої статті 49 ЗУ № 771;
- відсутній холодильник для безпечного розморожування продуктів. Розморожування
продуктів проводиться на повітрі при відсутності контролю за температурою в приміщенні та
контролю за часом та температурою поверхні замороженого продукту, які не повинні
перевищувати визначених значень, що спричиняє ризик здоров`ю споживача, чим порушено
вимоги пункту 9 частини першої статті 49 ЗУ № 771;
При розгляді справи ОСОБА_1 визнала себе винною у вчинені вказаного правопорушення, розкаялася, просила суворо не карати.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 04/37 від 04 лютого 2020 року, Актом № 99/37 від 03 лютого 2020 року, приписом щодо усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти від 04 лютого 2020 року № 99/37, Витягом з наказу № 20/К від 18.08.2003 року, згідно якого ОСОБА_1 була переведена на посаду директора ЗОШ № 12 з 01.09.2003 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 166-22 ч. 3 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 23, 33 КУпАП, виходячи з того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка вину визнала, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним та достатнім призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 166-22 ч.3, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 визнати винуватою у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 166-22 ч. 3 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн..
Реквізити по сплаті адміністративних штрафів: отримувач: Токмацьке УК/Токмак/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ):37942194,банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), номер рахунку: UA518999980313030106000008014, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп..
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя