
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
27 лютого 2020 року м. Київ№ 640/3550/19Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи адміністративну справу
за позовомМіністерства екології та природних ресурсів України до третя особа проДержавної регуляторної служби України Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» визнання протиправним та скасування розпорядження №11 від 28.01.2019р.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом про скасування розпорядження Державної регуляторної служби України від 28.01.2019р. №11 про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування, видане за результатом розгляду скарги ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».
Ухвалою суду від 26.03.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
03 травня 2019 року третьою особою подано до суду письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог заперечує повністю та просить суд закрити провадження у справі №640/3550/19.
23 та 25 квітня 2019 року відповідачем до суду подано відзив на позов, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує повністю та клопотання про закриття провадження у справі №640/3550/19 у зв`язку з тим, що спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, що підтверджується правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеною в постанові від 15.03.2018р. у справі №800/414/17.
Розглянувши матеріали справи та клопотання про закриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач оскаржує розпорядження Державної регуляторної служби України від 28.01.2019р. №11 про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування, яким за результатами розгляду скарги ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» зобов`язано позивача усунути порушення вимог вказаних вище законів України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», скасувавши розпорядження «Про усунення порушень Ліцензійних умов» та повідомити Державну регуляторну службу України про виконання розпорядження протягом десяти робочих днів з дати його отримання з наданням підтвердних документів.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини четвертої статті 5 КАС України суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
У п. 5 частини першої статті 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом.
Таким чином, можливість звернення суб`єкта владних повноважень до суду адміністративної юрисдикції має бути пов`язана з виконанням ним владних управлінських функцій у межах повноважень та за умови, що право на таке звернення прямо передбачено законом.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.11.2019р. у справі №826/3115/17 (провадження №11-892апп19).
Згідно з правовою позицією, викладеною Великою Палатою Верховного Суду у зазначеній постанові, право Міністерства екології та природних ресурсів України на звернення до адміністративного суду з позовними вимогами про скасування розпорядження Державної регуляторної служби України не закріплені у жодному нормативно-правовому акті, а тому у Міністерства екології та природних ресурсів України не має права на звернення до суду.
Відповідно до частини шостої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання Державної регуляторної служби України про закриття провадження у справі №640/3550/19.
2. Закрити провадження у справі №640/3550/19 за позовом Міністерства екології та природних ресурсів України до Державної регуляторної служби України, третя особа - Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» про визнання протиправним та скасування розпорядження №11 від 28.01.2019р.
3. Копії ухвали про закриття провадження у справі невідкладно надіслати сторонам.
4. Роз`яснити позивачам, що повторне звернення з тими самими позовними вимогами не допускається.
Відповідно до частини 2 статті 238 КАС України Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Згідно ч. 1 ст. 295 та ч. 1 ст. 297 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.В. Амельохін