
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
25 лютого 2020 року м. Київ № 640/1949/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., при секретарі судового засідання Ващенку В.А. під час розгляду у підготовчому засіданні адміністративної справи
за позовом ОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України
про визнання протиправними та скасування постанови від 22 серпня 2018 року
№ 649,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом Кабінету Міністрів України, в якому просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду» (далі - Постанова № 649).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 січня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
18 лютого 2020 року до суду від позивача надійшло клопотання про залучення Пенсійного фонду України в якості співвідповідача.
Також 18 лютого 2020 року до суду від відповідача надійшло клопотання про залучення Пенсійного фонду України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Дослідивши матеріали справи суд зазначає наступне.
Оскаржуваною Постановою № 649 затверджено Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, яким визначено механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державного бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.
Розробником проекту оскаржуваного нормативно-правового акта є Пенсійний фонд України.
Статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затверджений Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.
Отже, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про необхідність залучення Пенсійного фонду України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки рішення у даній справі може вплинути на його права та інтереси.
Водночас клопотання позивача про залучення Пенсійного фонду України в якості співвідповідача не підлягає задоволенню, оскільки позовні вимоги спрямовані лише до Кабінету Міністрів України.
Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Керуючись статтями 49, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про залучення Пенсійного фонду України в якості співвідповідача.
2. Задовольнити клопотання Кабінету Міністрів України про залучення третьої особи.
3. Залучити до участі у справі Пенсійного фонду України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
4. Запропонувати третій особі подати до суду письмові пояснення з приводу предмету позову.
5. Копію ухвали направити учасникам справи та залученій третій особі разом з позовною заявою та доданими до неї додатками.
Відповідно до статті 294, частин другої та третьої статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України оскарження даної ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Аверкова
Повний текст ухвали виготовлений 26.02.2020.