Рішення № 87893554, 28.02.2020, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2020
Номер справи
824/1269/19-а
Номер документу
87893554
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/1269/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В, розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» про стягнення грошових сум, -

в с т а н о в и в:

І. РУХ СПРАВИ

1.1. 29.10.2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – позивач або НКРЕКП) звернулось до суду з позовом до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» (далі – відповідач або АТ «Чернівцігаз»), у якому просить суд стягнути з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» 1700000 грн. в дохід Державного бюджету України.

1.2. Ухвалою суду від 30.10.2019 року позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

1.3. Ухвалою суду від 12.11.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

1.4. Ухвалою суду від 05.12.2019 року провадження в адміністративній справі №824/1269/19-а за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” про стягнення грошових сум зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №824/1058/19-а за позовом Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови.

1.5. Ухвалою суду від 25.02.2020 року провадження в адміністративній справі №824/1269/19-а за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” про стягнення грошових сум поновлено.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

2.1. Постановою НКРЕКП від 07.06.2019 року № 971 на АТ «Чернівцігаз» відповідно до пунктів 11, 12 частини 1 статті 17, статей 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» за порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу з дотриманням вимог Закону України «Про ринок природного газу», чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме положень статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом, накладено штраф у розмірі 850000,00 грн. Окрім цього, враховуючи несплату штрафу, нараховано пеню у розмірі 850000,00 грн.

2.2. Таким чином, у зв`язку із несплатою вказаного штрафу та пені, позивач звернувся до суду з даним позовом з метою стягнення зазначених грошових сум у судовому порядку.

ІІІ. АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача

3.1. В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що подання позову про стягнення суми штрафу та пені, які ліцензіат відмовляється сплатити, є способом реалізації виключної компетенції НКРЕКП. Стверджує, що визначена постановою НКРЕКП від 07.06.2019 року № 971 сума штрафу у розмірі 850000,00 грн. відповідачем сплачена не була, документи, що підтверджують сплату штрафу до НКРЕКП не надходили.

3.4. Щодо нарахування пені НКРЕКП зазначає наступне. За 90 днів прострочення сплати штрафу, враховуючи, що постанова НКРЕКП від 07.06.2019 року № 971 отримана АТ «Чернівцігаз» 23.06.2019 року (з 24.07.2019 року по 21.10.2019 року), нараховано пеню у максимально можливому розмірі, а саме 850000,00 грн., оскільки Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» визначено, що розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Регулятора.

3.3. Таким чином, вказує, що загальна сума позову становить 1700000,00 грн.

3.4. При цьому, представник позивача у відповіді на відзив щодо неправомірності відмови відповідача у допуску до перевірки вказує, що при здійсненні заходів державного контролю НКРЕКП застосовує виключно форму акту перевірки, яка є додатком до Порядку № 428, яка є уніфікованою формою та яка відповідає методиці розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 №342 (далі - Методика № 3421.

Позиція відповідача

3.5. 04.12.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого представник відповідача просить у задоволенні позовних вимог відмовити. Так, зазначає, що Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг застосовано до відповідача штрафну санкцію, яка не передбачена законом, за законну відмову в проведенні перевірки та з порушенням правил застосування такої санкції та її меж. Вказав, що позивачем порушено порядок оформлення відмови у проведенні перевірки. Так, складення позивачем акта перевірки за відсутності факту проведення такої перевірки в порушення Закону «Про ліцензування» суперечить положенням ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

3.6. На думку представника відповідача, позивачем не законно встановлено порушення пункту 2.1 Ліцензійних умов, а саме: за межами проведення перевірки, до її проведення; встановлено наявність порушення в частині дотримання ліцензіатом інших нормативних актів, а саме: положень статті 11 Закону України “Про засади державного нагляду”, які не є вимогами ліцензійних умов, а загальною вимогою для будь-якого суб`єкта господарювання, чим порушено частину 10 статті 9 Закону України “Про державний нагляд”.

3.7. Зауважив, що Законом «Про ринок природного газу» не передбачено штрафу за таке порушення на ринку природного газу як «недопуск службових осіб НКРЕКП до проведення перевірки/ невиконання законних постанов, розпоряджень, наказів, рішень та приписів суб`єктів владних повноважень на ринку природного газу, а також створення перешкод для виконання службових обов`язків посадовими особами таких суб`єктів».

IV. ЗАЯВИ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

4.1. 03.12.2019 року за клопотанням представника позивача судом долучено докази до матеріалів справи.

4.2. 04.12.2019 року до суду від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, у задоволенні якого ухвалою суду від 05.12.2019 року відмовлено.

4.2. Заяв та клопотань іншого характеру від учасників справи до суду не надходило.

V. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

5.1. Судом встановлено, що постановою НКРЕКП «Про накладення штрафу на ПАТ «Чернівцігаз» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» від 07.06.2019 року № 971 відповідно до пунктів 11, 12 частини 1 статті 17, статей 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» за порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу з дотриманням вимог Закону України «Про ринок природного газу», чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме положень статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом, накладено штраф у розмірі 850000,00 грн.

5.2. При цьому, в постанові відповідачу роз`яснено про необхідність сплати суми штрафу у 30-ти денний строк з дня одержання копії постанови (а. с. 11-12).

5.3. Постанову НКРЕКП від 07.06.2019 року № 971 АТ «Чернівцігаз» отримано 23.06.2019 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0305713371349 (а.с. 13).

5.4. У зв`язку із несплатою сум штрафів у встановлений строк позивачем здійснено нарахування пені у сумі 850000,00 грн. за несплату штрафу відповідно до постанови від 07.06.2019 року № 971. Таким чином, позивач нарахував відповідачу штраф та пеню в загальній сумі 1700000,00 грн., яку просить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету України.

VІ. ПОЗИЦІЯ СУДУ

6.1. Предметом цього позову є борг АТ «Чернівцігаз» визначеного постановою від 07.06.2019 року № 971 у вигляді штрафу та нарахованої у зв`язку із його несплатою пені, а тому суд, у даній справі, має встановити безпосередню наявність такого боргу та правових підстав для його стягнення.

6.2. Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 22.09.2016 року № 1540-VIII (далі – Закон №1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

6.3. Згідно пункту 1 частини 1 №1540-VIII Регулятор здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, у сфері енергетики: діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії; діяльності з транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), надання послуг установки LNG, постачання природного газу; діяльності з транспортування нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом.

6.4. Відповідно до частин 1, 2 статті 3 Закону №1540-VIII Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.

Регулятор здійснює державне регулювання шляхом: 1) нормативно-правового регулювання у випадках, коли відповідні повноваження надані Регулятору законом; 2) ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг; 3) формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом; 4) державного контролю та застосування заходів впливу; 5) використання інших засобів, передбачених законом.

6.5. Як передбачено пунктами 11, 12 частини 1 статті 17 Закону №1540-VIII для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор: контролює додержання ліцензіатами законодавства у відповідній сфері регулювання і ліцензійних умов провадження господарської діяльності та вживає заходів до запобігання порушенням ліцензійних умов; розглядає справи про порушення ліцензійних умов, а також справи про адміністративні правопорушення і за результатами розгляду приймає рішення про застосування санкцій, накладення адміністративних стягнень у випадках, передбачених законом, приймає у межах своєї компетенції рішення про направлення до відповідних державних органів матеріалів про виявлені факти порушення законодавства.

6.6. Частиною 1 статті 19 Закону №1540-VIII визначено, що Регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.

6.7. Водночас, статтею 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 року (далі – Закон №877-V) встановлено, зокрема, обов`язок суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом.

6.8. При цьому, згідно частини 1 статті 22 Закону №1540-VIII суб`єкти господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, несуть відповідальність за правопорушення у сферах енергетики та комунальних послуг, визначені законами України "Про природні монополії", "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу", "Про ринок електричної енергії", "Про ринок природного газу", "Про трубопровідний транспорт", "Про теплопостачання", "Про питну воду та питне водопостачання","Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" та іншими законами, що регулюють відносини у відповідних сферах.

6.9. Відповідно до частини 2 вказаної статті Закону за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати санкції у вигляді: 1) застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень; 2) накладення штрафу; 3) зупинення дії ліцензії; 4) анулювання ліцензії.

6.10. Частиною 3 статті 22 Закону №1540-VIII визначено, що у разі виявлення порушень законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор розглядає питання відповідальності суб`єкта господарювання, його посадових осіб на своєму засіданні та приймає рішення про застосування до суб`єкта господарювання санкцій та/або застосування адміністративного стягнення до посадової особи такого суб`єкта господарювання. При застосуванні санкцій Регулятор має дотримуватися принципів пропорційності порушення і покарання та ефективності санкцій, які мають стримуючий вплив.

6.11. При цьому, згідно частини 4 статті 22 Закону №1540-VIII регулятор застосовує штрафні санкції до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, у розмірах, встановлених цим Законом, законами України "Про ринок електричної енергії", "Про природні монополії", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про ринок природного газу", "Про теплопостачання".

6.12. Відповідно до положень частини 5 статті 22 Закону №1540-VIII суб`єкти господарювання, на яких накладено штраф, зобов`язані сплатити його у 30-денний строк з дня одержання копії рішення про накладення штрафу, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону. За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5 відсотка суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Регулятора. Суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до Державного бюджету України. Протягом п`яти робочих днів з дня сплати штрафу суб`єкт господарювання зобов`язаний надіслати Регулятору документи, що підтверджують сплату штрафу. У разі відмови від сплати штрафу та пені їх примусове стягнення здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Регулятора, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону.

6.13. Поряд з цим, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 року №329-VIII (далі – Закон №329-VIII) суб`єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.

6.14. Згідно пункту 1 частини 2 статті 59 Закону №329-VIII, правопорушеннями на ринку природного газу зокрема є порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності.

6.15. Відповідно до частини 3 статті 59 Закону №329-VIII у разі скоєння правопорушення на ринку природного газу до відповідних суб`єктів ринку природного газу можуть застосовуватися санкції у виді: попередження про необхідність усунення порушень; штрафу; зупинення дії ліцензії; анулювання ліцензії.

6.16. Відповідно до підпункту «б» пункту 5 частини 4 статті 59 Закону №329-VIII Регулятор у разі скоєння правопорушення на ринку природного газу приймає у межах своїх повноважень рішення про накладення штрафів на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів) у таких розмірах: від 3000 до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на суб`єктів господарювання, що провадять господарську діяльність на ринку природного газу, що підлягає ліцензуванню, за порушення ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності на ринку природного газу, що підлягає ліцензуванню.

6.17. Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що проведення перевірок дотримання суб`єктом господарювання ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності та застосування санкцій за їх порушення належить до виключних повноважень НКРЕКП. При цьому, подання позову про стягнення суми штрафу та пені, які ліцензіат відмовляється сплатити, є способом реалізації виключної компетенції НКРЕКП.

6.18. Судом встановлено (див. пункт 5.1 рішення), що постановою НКРЕКП «Про накладення штрафу на ПАТ «Чернівцігаз» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» від 07.06.2019 року № 971 на АТ «Чернівцігаз» за порушення обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого Законом №877-V, накладено штраф у розмірі 850000,00 грн.

6.19. Разом з цим, суд звертає увагу на те, що постанова НКРЕКП «Про накладення штрафу на ПАТ «Чернівцігаз» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу» від 07.06.2019 року № 971 була предметом оскарження в адміністративної справи №824/1058/19-а.

6.20. Так, згідно інформації із КП “Діловодство спеціалізованого суду” судом встановлено, що в провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебувала справа №824/1058/19-а за позовом Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови,

У зазначеній справі №824/1058/19-а позивач просив суд визнати протиправною та скасувати постанову від 07 червня 2019 року №971 “Про накладення штрафу на ПАТ “Чернівцігаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу”.

6.21. Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 14.11.2019 року в адміністративній справі №824/1058/19-а у задоволенні позову Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови відмовлено повністю.

6.22. Однак, постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.02.2020 року по справі № 824/1058/19-а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 листопада 2019 року скасовано. Ухвалено нову постанову, якою позовні вимоги Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Чернівцігаз" задоволено. Визнано протиправною та скасовано постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07 червня 2019 року №971 “Про накладення штрафу на ПАТ “Чернівцігаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу”.

6.23. За таких обставин, враховуючи принцип адміністративного судочинства щодо обов`язковість судового рішення, суд приходить до висновку, що підстав для стягнення з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» 1700000 грн. в дохід Державного бюджету України немає, оскільки постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07 червня 2019 року №971 “Про накладення штрафу на ПАТ “Чернівцігаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу”, на підставі якої на відповідача накладено штраф у розмірі 850000 грн., скасована судовим рішенням, яке набрало законної сили. А тому і нарахування пені за кожен день прострочення сплати штрафу у розмірі 12750 грн. (1,5% від 850000,00 грн.) є також безпідставним.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

7.1. Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

7.2. Аналізуючи вищевикладене у своїй сукупності, суд приходить до висновку щодо безпідставності заявлених позовних вимог, оскільки стягнення з відповідача грошових сум у розмірі 1700000,00 грн. в дохід Державного бюджету України є наслідком реалізації постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07 червня 2019 року №971 “Про накладення штрафу на ПАТ “Чернівцігаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу”, яка у судовому порядку визнана протиправною та скасована.

7.3. Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» грошових сум у розмірі 1700000,00 грн. в дохід Державного бюджету України, – є необґрунтованими, а тому задоволенню не підлягають.

VІІІ. ЩОДО СУДОВИХ ВИТРАТ

8.1. Позивачем у цій справі платіжним дорученням №1696 від 04.11.2019 року сплачено судовий збір у сумі 19210,00 грн. (а.с. 26), однак відповідно до правил статті 139 КАС України, у зв`язку з відмовою у задоволенні цього позову повністю, суд не стягує на його користь та не присуджує судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» про стягнення грошових сум – відмовити у повному обсязі.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19, код ЄДРПОУ 39369133).

Відповідач – Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» (58009, м. Чернівці, вул. Винниченка, 9-А, код ЄДРПОУ 03336166).

Суддя О.В. Анісімов